Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Bartolomeo171 -  11 paź 2016, 8:08
 wielkopolskie
#240707
Zanabyłem RNS315 i pojawił się problem - radio z końca 2014 roku, wszystko pięknie ładnie ale nie działa obsługa radia multifunkcją, nie ma na zegarach zakładki nawigacj, radia ani telefonu.

VCDS widzi sprzęt - wykodowałem radio z gatewaya a wkodowałem nawigację - niestety w long coding helper nie ma instrukcji do bitów i bajtów...

EDIT
The RNS315 uses BAP to communicate with the instrument cluster and is awaiting the same type of communication from your climatronic unit. In opposite to the RNS510 the RNS310/RNS315 does not support being switched between DDP and BAP deeming it incompatible to cars prior to MY 2010 (some exceptions apply). In addition the climatronic module you have does not even support an external display, so even with a DDP device that generally supports this you will not see anything. As for the steering wheel buttons, similar problem.

Czyli się nie dogada radio z autem?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  11 paź 2016, 14:19
 dolnośląskie
#240737
Bartolomeo171 pisze:Zanabyłem RNS315 i pojawił się problem - radio z końca 2014 roku, wszystko pięknie ładnie ale nie działa obsługa radia multifunkcją, nie ma na zegarach zakładki nawigacj, radia ani telefonu.

VCDS widzi sprzęt - wykodowałem radio z gatewaya a wkodowałem nawigację - niestety w long coding helper nie ma instrukcji do bitów i bajtów...

EDIT
The RNS315 uses BAP to communicate with the instrument cluster and is awaiting the same type of communication from your climatronic unit. In opposite to the RNS510 the RNS310/RNS315 does not support being switched between DDP and BAP deeming it incompatible to cars prior to MY 2010 (some exceptions apply). In addition the climatronic module you have does not even support an external display, so even with a DDP device that generally supports this you will not see anything. As for the steering wheel buttons, similar problem.

Czyli się nie dogada radio z autem?
http://www.touranklub.pl/forum/viewtopi ... it=RNS+315
Awatar użytkownika
By Bartolomeo171 -  12 paź 2016, 7:24
 wielkopolskie
#240772
A tak się cieszyłem bo w dobrej cenie kupiłem roczne radio z BT i mapą aktualną.. :(



Edit


Pojawił się problem, podczas rozmów po jakimś czasie rozmówca przestaje mnie słyszeć, czasami po 15 sek, czasami po 2 minutach...
By JaworVw -  23 sty 2017, 1:35
 pomorskie
#246429
Mam pytanie. Jeśli kupie tą oto Rns 315 w wersji USA to bedzie mi wszystko działać (tzn włożę to do auta, Bluetooth bedzie działać jeśli jest wbudowany a kontaktowałem sie ze sprzedawca i jest, radio, CD aux) prócz map tak? Natomiast jeśli kupie za 300-400zl mapy europejskie na sd to je wgram i będę mieć w pełni funkcjonalna navi?
http://allegro.pl/radio-navigacja-vw-sk ... 50160.html#
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  23 sty 2017, 14:16
 dolnośląskie
#246447
JaworVw pisze:Niestety nie. Nie miałem okazji jeszcze zrobić kartoteki. Mam 1/2 fis i w manetce zmieniam ustawienia. Multifunkcje i full fis chce dodac
to zapoznaj się z tymi informacjami abyś wiedział co i jak masz ewentualnie dokładać aby wszystko działało
http://www.touranklub.pl/forum/viewtopi ... it=RNS+315
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7