Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Plewsoneq -  12 sie 2017, 21:05
 zachodniopomorskie
#255715
Witam, jestem nowy na forum. Golfa posiadam od niedawna. Mieszkam w Irlandii więc auto jest z kierownicą po złej stronie :laugh:
Golf w wersji bieda, el. szyby przód i lusterka, centralny zamek, wspomaganie kierownicy i to wszystko.
Oryginalnie zamontowane radio RCD300, z uwagi na to że nic nie idzie do tego radia podłączyć, kupiłem adapter na 1 din oraz miejsce na szufladkę. Głównym powodem zmiany było to że wolę muzykę z USB oraz chcę podłączyć skrzynię basową ze wzmacniaczem.
Montaż przebiegł szybko i sprawnie, kable zasilające wzmacniacz pociągnięte, masa z bagażnika podłączona (gruby kabel),
remote połączony na krótko z plusem. Radio zamontowane w adapterze, połączone przejściówką do kostek zasilających oraz głośnikowych (żadnego lutowania). Poprowadziłem kable sygnałowe RCA drugą stroną auta.
no i tu się zaczynają schody.
Podłączyłem akumulator.
Radio działa ładnie (jakiś Philips na USB, IPhona, Bluetooth, dwa wejścia USB, Jedno wyjścia RCA-Czerwone i białe)
Wzmacniacz działa również OK, sprawdziłem miernikiem, prąd jest ok.
Podłączyłem rca do radia oraz do wzmacniacza, podłączyłem kable głośnikowe do skrzyni i nie gra.
Dodam że wzmacniacz oraz skrzynia została wysłana z Polski z mojego mkIV i tam działało pięknie.
Po dłuższym poszukiwaniu, sprawdziłem inne radio ale problem ten sam.
Po chwili sprawdziłem miernikiem czy prąd wychodzi ze wzmacniacza do skrzyni, okazuje się że jest tam znikome napięcie kilka mV, wyjąłem więc czincze i na podpiętym radiu sprawdziłem czy idzie z nich jakiś prąd i okazuje się że nie (również tylko kilka mV).
Czyli problemem jest to że radio nie daje sygnału na wyjściach RCA.
Sprawdziłem łącznie 4 radia i 3 wzmacniacze, podłączałem również różne głośniki do wzmaka i nic nie gra. Głośniki w drzwiach normalnie grają.
Pomóżcie bo już nie wiem co jest grane, może instalacja w aucie jest nieprzystosowana do radia z wyjściem RCA?
Dodam jeszcze że całe okablowanie zasilające wzmacniacz oraz kable RCA kupiłem nowe, oraz skrzynia jak i 1000W wzmacniacz są marki Magnat także nie jakaś chińska lipa.
Pozdrawiam, mam nadzieję że coś doradzicie.
#255736
Sprawdzenie wzmacniacza to chwila moment.
załącz wzmacniacz. świeci się na nim doda od power on?
jeśli tak to jakimś małym wkrętakiem wsadź do wejścia rca kawałek metalowego wkrętaka lub przewodu, Jak zacznie buczeć skrzynia czy tam głośniki od wzmacniacza to on jest ok. Proste.
By Plewsoneq -  13 sie 2017, 18:12
 zachodniopomorskie
#255746
no dioda od zasilania się świeci, jak będę miał chwilę to sprawdzę wzmaka tak jak mówisz ale sprawdzałem już miernikiem i wiem że jest ok, po prostu sygnał nie wychodzi ze złącz RCA w radiach bo sprawdziłem 4 także tu jest coś nie tak.