Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By robcio -  21 lut 2018, 16:33
 mazowieckie
#262201
Witam.Zakupiłem to radio przez aliexpres do vw Jetta 2009 r.Dziś właśnie zamontowałem i mam mały problem.A mianowicie radio ani nie włącza ani nie wyłącza się po przekręceniu kluczyka tak jak to miało miejsce w oryginalnym RCD 310 .Trzeba włączać i gasić przyciskiem na radiu.Drugi problem to radio nie wyświetla komunikatów klimatyzacji AIR CONDITION i nawiewu.Wyświetla tylko CAR INFO.Czym to może być spowodowane i co zrobić aby radio uruchamiało się tak jak oryginalne.W okablowaniu radia jest kabelek can bus który można spiąć lub zostawić rozłączony.Jak on ma być złączony czy nie.Dziękuję za każdą podpowiedź .Pozdrawiam
By robcio -  21 lut 2018, 21:14
 mazowieckie
#262215
Podłączyłem bo czyta Car Info {czyli obroty .licznik kilometrów temp. i tym podobne} Nie czyta i nie pokazuje odczytu z nawiewów i klimatyzacji
By wojniz -  22 lut 2018, 23:13
 podkarpackie
#262242
@robcio, Z radiem dostałeś instrukcję, dotyczącą tego kabelka. Sprawdź czy to masz OK. Z tego co pamiętam, to u mnie pomimo, że zrobiłem jak z instrukcją, to trzeba było zrobić na odwrót.
By robcio -  23 lut 2018, 9:01
 mazowieckie
#262252
Właśnie nie dostałem żadnej instrukcji.W wiązce jest tylko jeden podwójny kabelek który można albo spiąć albo rozpiąć i jest na nim mała nalepka na której pisze rozłączyć jak masz CAN.Jak nie masz trzeba spiąć .I to wszystko.A Ty jak masz podłączone?
By wisznia -  28 kwie 2018, 23:55
 łódzkie
#264410
Witam. No i jak wyszło z tym kabelkiem can, dzisiaj sam miałem ten sam problem. Nie podłączyłem bo chyba mój mk5 ma can jak pokazuje obroty ilość paliwa i temp na radiu. Czy test podłączenia może coś uszkodzić ? Też nie mam wskazań climatronica na radiu.