Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By jootix -  09 lip 2013, 16:22
 podlaskie
#101775
ktoś może ma dostęp do polskiego softu do RNS300? albo za drobna opłatą pożyczy oryginalną płytę, zeby ustawić chociaż angielski :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sie 2014, 20:53
 pomorskie
#141433
czy zdarza się wam, że nawigacja ma problemy z lokalizacją satelit? Chodzi mi o niefabryczne przenośne nawigacje
Awatar użytkownika
By Forest -  27 sie 2014, 20:56
 wielkopolskie
#141434
Czasem mój NavRoad długo łapie fixa, szczególnie jak był długo nie używany. Podobno pomaga się przemieszczenie kilka metrów.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sie 2014, 21:11
 pomorskie
#141441
pytam bo wczoraj moja nawi z MapąMap praktycznie cały dzień fiksowała, działała jakby w trybie awaryjnym, co kilkanaście sekund ustalała pozycję a potem komunikat "lokalizuję satelity", w wykrytych satelitach stałe były tylko 3 satelity a reszta co chwilę się pokazywała to znikała, najlepsze jest to że w smartfonie miałem podobną sytuację, również nie wykrywał satelit, nigdy wcześniej się to nie zdarzało
A-R-T-U-R pisze: bardzo bardzo rzadko
wyczytałem że jak satelity przechodzą konserwację to są problemy ale żeby tyle naraz ?
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  27 sie 2014, 21:15
 kujawsko-pomorskie
#141443
Nie możliwe. Powinno być od 9 do 12 satelit
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sie 2014, 21:21
 pomorskie
#141447
BRUNO55 pisze:Nie możliwe. Powinno być od 9 do 12 satelit
mówię jak było, 3 były cały a reszta w tym samym czasie to znikała to wskakiwała, dziś sprawdzałem i działa poprawnie, trochę przez jej fiksowanie wczoraj zakręciłem się w Łodzi
By krystek.l -  09 lis 2014, 20:23
#149984
Mam nadzieje, że ktoś mnie naprowadzi i coś pomoże :]
Mam takie coś - chińską navi
ObrazekObrazekObrazek

I chodzi mi o mapę nawigacji, włożona była karta microSD z IGo 8.3 niestety pokazywało, że jest brak aplikacji. Próbowałem wgrać Automapę, wszystkie sposoby i funkcje przy instalacji wykorzystałem ale nie pomogło, zmienił się jedynie napis, że nie wykryto mapy :P

W systemie navi pokazuje: programme: V0.26 110401 Betriebssystem: 2011/04/02-15:48
w necie znalazłem tylko tą stronę i koleś ma tą samą wersję (i pewnie tą samą navi) ale nic ciekawego nie wyczytałem.
http://www.digital-eliteboard.com/31187 ... pdate.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy jest jakiś sposób by wgrać w to mapę?
I drugie pytanie, jak odłączę akumulator to będę musiał wprowadzić jakiś kod do niej? bo nic takowego nie otrzymałem :(
By Buczek21 -  09 lis 2014, 21:13
 śląskie
#149989
krystek.l
Tak się składa że przerabiałem od 3 tygodni podobny problem..i w końcu ogarnąłem temat..
Jak masz na ori karcie IGO... to odpali Ci tylko IGO na tym sprzęcie..nic innego.Żadne auto mapy..itd
Po pierwsze, jak masz instrukcję z tego sprzętu doczytaj do jakich max pojemności obsługuje nawigacja karty microSD.I załatw sobie najlepiej taką max pojemnościową,i do tego musi być tak sformatowana jak ori karta.Czyli jak ori jest FAT to musi być FAT..Jak Fat32,to nowa Fat 32..itd.Bo np cała europa,z poi itd zajmuje gdzieś +- 5gb.A jak karta max jest np 2gb,no to trzeba iść na kompromisy :P
Polecam ściągnąć z netu gołą instalacje jednych z wersji IGO Primo( w miarę stabilne jest 2.0 i 2.2,ja mam 2.2). Ale musi być golizna...sama podstawa,bez folderów save,i całej reszty.Bo pod każdy sprzęt musi być to robione tylko pod niego.Nie da się ściągnąć,wgrać gotowca z innego i działa.
Folder główny jak i plik .exe musi się dokładnie tak samo nazywać jak na starej karcie.W tych sprzętach zazwyczaj:Navigation i navigation.exe
Wgrać na nową kartę gołe IGO primo:
-foldery i ich zawartości :content,license,
-zipowane(nie otwieraj tego):branding,data,
-i te wszystkie pliki systemowe które są z folderze głównym IGO primo-.dll i plik .exe
-wgraj w folder: content/map jedną mapę byle jakiego kraju: najlepiej polski...(mapy z Q2 Q3,czy HERE w nazwie są do IGO primo,jak w nazwie mapy jest R3,to mapy do starych wersji IGO np: 8.0 czy 8.3) np:Poland_83_HERE_2013.Q3_131216_(AP).fpa

Z oryginalnej karty musisz przekopiować licencje twojej nawigacji do folderu license(nazwa sprzetu.lic)
I stworzyć plik sys.txt w folderze głównym.
Tutaj są dwie drogi.albo kopiujesz stary plik z oryginalnej karty i to działa w 90% takich wynalazków,albo trzeba go pisać od nowa.Przekopiuj z ori karty sys.txt i powinno odpali.

Tak przygotowana karta powinna odpalić w nawigacji.. przejdziesz taką wstępną instalacje: wybór jezyka,jednostek miar,sposobu liczenia tras,itd...I powinna pojawić się mapa i załapać sygnał gps'u.
Jeśli się tak stanie to czuj się jak byś Boga za nogi złapał :laugh: Jak nie to szukasz problemu..albo zły plik sys,albo mapa,albo coś jeszcze.Ważne żeby po każdym "nie działaniu" wywalić z IGO cały folder save i plik crash.txt..

Jeśli IGO primo działa teraz możesz dogrywać kolejne mapy,poi'e,języki,czy lektorów czytających,budynki 3D,pojazdy,czy jakieś inne cuda na kiju.Pełno tego w necie...
Ważne jest żeby przed kolejnymi wgrywaniami elementów sprawdzać czy działa wszytko.Nagrasz mapy,idziesz sprawdzić czy odpala...nagrasz poi'e idziesz sprawdzić czy odpala.
Jak nie to usuwasz ostatnie zmiany i szukasz przyczyny.Ten system jest tak pokręcony,ze nie wgrywaj wszystkiego na raz.Bo wysypie "crash'a" i w życiu nie dojdziesz gdzie leży powód.Bo w pliku "crash" w 99% zazwyczaj jest powód "nie może znaleść mapy"

Ogólnie IGO nie jest złe,mam tez przenośne navi garmina.. i nie widzę między tym jakiś gramatycznych różnic.
Zaletą IGO dla mnie jest multum dodatków,które można doinstalować bo pełno tego w necie.

Jak by były jakieś problemy zapraszam na priv. :]
By krystek.l -  09 lis 2014, 21:29
#149999
O kurczaki... :shock:
Najpierw zassam więc igo promo tak jak piszesz Buczek21 a jak już to będę miał na kompie to będę działał dalej.
W Navi włożone były karty 4GB i z nich czyta więc spróbuje na nie wgrać to.
Nawet śmiga 16GB, ale nie będę szaleć :D

jak coś ruszę dam znać :tooth:

Ps. już znalazłem igo o którym piszesz jutro pościągam i może uda mi się zacząć instalować i sprawdzać... oby się udało :threaten:
Awatar użytkownika
By gral48 -  10 lis 2014, 10:51
 pomorskie
#150038
mettenos pisze:pytam bo wczoraj moja nawi z MapąMap praktycznie cały dzień fiksowała, działała jakby w trybie awaryjnym, co kilkanaście sekund ustalała pozycję a potem komunikat "lokalizuję satelity", w wykrytych satelitach stałe były tylko 3 satelity a reszta co chwilę się pokazywała to znikała, najlepsze jest to że w smartfonie miałem podobną sytuację, również nie wykrywał satelit, nigdy wcześniej się to nie zdarzało
A-R-T-U-R pisze: bardzo bardzo rzadko
wyczytałem że jak satelity przechodzą konserwację to są problemy ale żeby tyle naraz ?

Będzie się to czasami zdarzało. Urządzenia GPS ( czytaj nasze navi ) muszą czasami , szczególnie po dłuższej przerwie, gdy satelity się "rozjadą", sciagnąc tzw. "almanach", czyli dane o dokładnym ich położeniu. Gdy system był eksploatowany przez armie USA , był dokładnie strojony na bieżąco , wtedy jednak pozycja była zakłócana dla normalnych odbiorców, co wiązało się z dokładnością pozycji +/- 150m.( dla wojska 3 cm). Teraz jest już tylko dla "cywilów", dlatego dokładnośc pozycji jest w granicach +/- 5m ( zależy to od dokładności urządzenia zliczającego). Taraz nie ma kasy na dokładne ustawienia satelit ( z czasem rozjeżdzaja się ), więc dzieje się to bardzo rzadko. Widocznie w tym dniu odbywała się korekta pozycji kilku satelit, i navi nie mogło znaleźć ich pozycji bo zostały wyłaczone ( ale do poprawnego działania 2D wystarcza trzy satelity, do 3D już musza być 4 .) Niestety, wygląda na to że za kilka/kilkanaście lat system zostanie zlikwidowany. Pozostanie tylko komercja, wiec za dostęp do satelitów będziemy musieli płacić.
By krystek.l -  15 lis 2014, 18:45
#150680
Buczek21 za pomoc wiszę ci flaszkę... :burp: :tooth:

Walczyłem od 14... aż ukazało mi się przed chwilą takie oto coś:
Obrazek

wiecie jakiego dostałem banana na twarzy?? :laugh: a ile słów niecenzuralnych było przed?? :threaten: masakra jakaś...

Wszystko było jak Buczek21 napisał, że trzeba główny Folder nazwać Navigation a w nim startowy plik navigation.exe
z resztą plików. Tylko że to mi nie startowało, do momentu jak przez przypadek wszedłem do Ustawień chińczyka. Tam na dobrą sprawę bawiłem się ustawieniami i przez przypadek wszedłem do jakiejś kategorii (która nic mi nie mówiła co to) i tam wybrałem listę do karty sd mojej i kliknąłem navigation.exe.

Wszystko się zawiesiło i wyskoczyło okienko jak na zdjęciu... po 20 minutach się zainstalowało i... DZIAŁA :laugh:
Gdybym nie ruszył ustawień i tak jakimś zbiegiem okoliczności nie zaznaczył cd i pliku to bym nadal siedział i płakał :cray2:

no ale się udało... :tooth:
Awatar użytkownika
By Forest -  15 lis 2014, 18:49
 wielkopolskie
#150682
Dobra to teraz instaluj jedyną słuszną nawigacje, czyli Automape :D
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18