Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By krystek.l -  15 lis 2014, 19:14
#150689
Forest eeee spokojnie :D
daj mi dzisiaj ochłonąć po tym dziadostwie... :laugh:

Jak nabiorę motywacji to wezmę inną kartę i popróbuję...
Może starczy zmienić główne foldery map i w ustawieniach wskazać główny plik instalacyjny...
Dobrze by było Automapę mieć na pokładzie... w końcu cała familia i znajomi jeżdżą na niej więc nie chciałbym z szeregu wyskakiwać i chwalić się IGO. Jak sprawdzałem teraz IGO to ma dziwną wizualizację mapy w porównaniu do AM, mało ulic widać itp chociaż mapy najnowsze wrzuciłem

Ale spróbuję :D
Awatar użytkownika
By Forest -  15 lis 2014, 19:38
 wielkopolskie
#150697
To pewnie działa jak w nawigacjach przenośnych, czyli trzeba wskazać plik exe z którego ma startować nawigacja po kliknięciu. Więc możesz mieć kilka katalogów z różnymi nawigacjami iGO, Automapa, TomTom itd. ;)
By krystek.l -  19 lis 2014, 20:15
#151145
Forest w moim przypadku miałeś rację, działa to jak karta z nawigacją przenośną. Z tym że w ustawieniach chińczyka widzi kartę z/jako pierwsze foldery i pliki np:
To widzi
SD/nawigacja.exe
SD/Navigation/navigation.exe
SD/Navigation/wcaAM.exe

ale z tym ma już problem i zwiecha
SD/Navigation/IGO/igo.exe
SD/Navigation/AM/wceAM.exe

I tu zrobiłem skróty startowych plików .EXE i przerzucić je do folderu Navigation, wtedy łapało przełączanie w ustawieniu IGO i AutoMapę i od razu działały 2 nawigacje. Ale żeby przełączać graficznie/obrazkowo pomiędzy 2 navigacjami (nie w ustawieniach głównych chińczyka) musiała by być jakaś nakładka pewnie do tego... ale nie mam jej skąd wziąć... można by było dorzucić kalkulator, jakieś gry czy inne cuda :D

Ale zostawiłem tylko AM bo starczy mi :D
Obrazek
Awatar użytkownika
By Forest -  19 lis 2014, 21:09
 wielkopolskie
#151153
No i git. Ładnie to wygląda. Automapa nie ma sobie równych, przynajmniej jeśli chodzi o polske. Jak jeździłem w DE to nawet tam sobie bardzo dobrze radziła, włącznie z dokładnym wyznaczaniem adresów domowych ;) Nie ma co sobie zaśmiecać pamięci innymi programami, wszystkie DELETE, tylko Automapa! :)
By krystek.l -  19 lis 2014, 21:17
#151160
No właśnie w DE najlepiej mi śmigała AM, tylko dziwne właśnie że w PL z ulicami i numerami ma takie problemy, a w Niemczech gdzie nie byłem to wszędzie numery idealnie się zgadzały, nawet ulice na polnych wąskich drogach...

A jak wygląda sprawa z nawigacjami w RNS510 te co fabrycznie są?
By Rutra23 -  29 lut 2016, 22:26
 wielkopolskie
#217877
Witam. Czy ktoś ostatnio kupował jakąś chińską nawigację pasującą w ori miejsce w MK5. Mam MFD2 i chyba pada laser, więc zastanawiam się nad kupnem czegoś innego, a RNS510 używane boję się kupić. Proszę o doradzenie w tej kwestii.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  01 mar 2016, 9:51
 dolnośląskie
#217919
Rutra23 pisze:Witam. Czy ktoś ostatnio kupował jakąś chińską nawigację pasującą w ori miejsce w MK5. Mam MFD2 i chyba pada laser, więc zastanawiam się nad kupnem czegoś innego, a RNS510 używane boję się kupić. Proszę o doradzenie w tej kwestii.
Dodano po 26 sekundach:
Rafer pisze:Rutra23 ja teraz też zastanawiam się nad kupnem nowego radia do piątki i mam na oku dwie nawigacje

http://www.aliexpress.com/item/Rear-Cam ... b9a6350fe3

lub:
http://www.aliexpress.com/item/RNS-510- ... b9a6350fe3

więc podłączam się pod temat czy ktoś już testował takie radia? jaka jest jakość dźwięku i czy da radę jakoś dograć do nich RDS ?
przeniescie sie tutaj -> http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=14&t=11586
:thank_you:
Awatar użytkownika
By UnlimitedPL -  08 sie 2016, 9:06
 śląskie
#236508
Czy jest możliwość uruchomienia navi np z płyty tak by pokazywało się tylko na zegarach? Mam radio tylko RCD300... i zegary MFA+. Mam również antenę typu "rekin" a słyszałem że jest do tego potrzebna.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  08 sie 2016, 11:14
 małopolskie
#236519
czy ja dobrze rozumiem chcesz do zwykłego radia wsadzić płytę z programem do nawigacji i mieć nawigację na zegarach?? :wacko: to tak jak byś do auta wlał paliwa lotniczego i myślał, że sobie polatasz....
Awatar użytkownika
By Krzycho -  08 sie 2016, 11:30
 małopolskie
#236521
aby mieć nawigację musisz mieć radio z nawigacją....
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  21 sie 2016, 16:51
 zachodniopomorskie
#237480
Wiatam podepnę się pod temat gdzie schowana macie antene gps ? Czy zostawiona za radiem bedzie łapała zasieg
Awatar użytkownika
By Forest -  22 sie 2016, 11:27
 wielkopolskie
#237518
Spokojnie można ją umocować za radiem za pomocą jakieś mocnej taśmy 2-stronnej. Nie ma problemu z łapaniem sygnału GPS.

Wysłane z HTC One [Tapatalk]
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18