Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Pawpolo -  21 cze 2018, 11:08
 mazowieckie
#265927
Dzień dobry,
jestem nowym użytkownikiem forum i mówiąc szczerze nie za bardzo mogę rozumieć techniczne rzeczy specjalistów, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc - kupiłem 2 dni temu golfa v, kombi 08.2008 r. W samochodzie mam wstawiony zamiennik radia w kieszeni (kieszeń jest podwójna, 1 na radio, 2 np. na dokumenty, itp). Chciałbym wstawić oryginalne radio. Proszę o informację bo podoba mi się RCD 210, RCD 310 ale nie chciałbym wymieniać żadnych sterowników (bo czytałem z forum, że te sterowniki również się programuje, a ja tego nie będę umiał zrobić...) także chciałbym wstawić mówiąc kolokwialnie jeden za jeden. Bo rozumiem, że radio RCD 300 nada się bez problemowo.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  21 cze 2018, 12:06
 kujawsko-pomorskie
#265931
Skanowanie czyli podłączenie pod vcds lub dostać się do gateway i odczytać numerki zapisane na nim. Musisz mieć gateway z literka L lub wyżej na końcu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

By Pawpolo -  21 cze 2018, 12:15
 mazowieckie
#265932
Sąsiad ma takie urządzenie jak Diga tacho. Nim jest możliwość skanowania? (Przepraszam panowie za te możliwe że dla Was podstawowe pytania...)
Awatar użytkownika
By Mar_vin -  21 cze 2018, 12:30
 kujawsko-pomorskie
#265936
Tez ma taką możliwość ale nie wiem czy da rade tym sprawdzić? Prościej ściągnij osłonę nad pedałami i sam sprawdź gateway masz nad pedałem gazu. Z resztą na forum jest juz to opisane.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
By Pawpolo -  21 cze 2018, 12:37
 mazowieckie
#265937
Tak, to widziałem akurat. Ok. Postaram sobie dziś ten nr sprawdzić. Dziękuję :)

Dodano po 19 godzinach 21 minutach 32 sekundach:
Szanowni koledzy,
znajomy przeskanował mi auto VCDS i Gateway ma numer: 1K0 907 530 L, czyli jest odpowiedni dla radia RCD 310?
Aktualnie w aucie mam radio Pionier. Zamieszczam zdjęcie kostkek z pytaniem czy będzie pasowało do w/w radia LINK 1, natomiast od strony aktualnie włożonego radia jest tylko jedna kostka: LINK 2
By Pawpolo -  22 cze 2018, 8:26
 mazowieckie
#265957
Ok, super :)
W takim razie wybieram radio :) :yes:

Dodano po 2 godzinach 58 minutach 13 sekundach:
Kolego Arturze, wydaje mi się że potrzebuję jeszcze taką przejściówkę na kostki: LINK bo u mnie są 2 kostki i tak się przyglądam na to radio, że nie da radę go podłączyć w tej konfiguracji. Zdjęcie kostek w LINKU 2
By Pawpolo -  22 cze 2018, 13:47
 mazowieckie
#265966
Nie, nie jest inna. Można powiedzieć że kostka z linku sumuje dwie kostki i na końcu do radia wchodzi jedna cienka kostka jak jedna z tych dwóch co jest pod tym linkiem
By Pawpolo -  02 lip 2018, 11:37
 mazowieckie
#266264
Dziękuję za pomoc.
Radio zakupione i wstawione.

Po rozebraniu plastików okazało się, że jest oryginalna kostka, która pasuje do radio. Na oryginalną kostkę została doczepiona kostka do radia Pionier, które miałem w samochodzie.