Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By woojtek1983 -  26 paź 2018, 16:49
 małopolskie
#269011
Witam mam pytanie odnosnie stacji multimedialnej z aliexpress ktora chcialbym zamontowac w golfie v 2007 rok 1.6 trendline konkretnie takiej
https://pl.aliexpress.com/item/Isudar-S ... d689bf23-1

czy po zamontowaniu takiej stacji bedzie konieczna wymiana modulu CAN GATEWAY aby stacja multimedialna nie rozładowała akumulatora ? i utrzywywała pamiec typu ( zapamietywała stacje radiowe i ustawienia) obecnie mam radio 1 din ktore uruchamia sie po przekreceniu zapłonu ( i jak dla mnie mogło by tak pozostac ) dodam jeszcze ze nie potrzebuje w stacji multimedialnej wyswietlania parametrow pojazdu na ekranie.
bedacych w temacie prosze o rady :) Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2018, 19:42 przez woojtek1983, łącznie zmieniany 1 raz.
By Tomek2202 -  27 paź 2018, 8:27
 wielkopolskie
#269024
Ja mam też stację z alieexpess i nie ma żadnego problemu z podłączeniem. Nic nie musisz wymieniać, wszystkie kostki pasują i nie rozładowuję aku. Takie radio ma na kablach canbus i wszystko działa po kluczyku i wyświetla info o aucie na radiu. Jeśli by się nie wyłączało po kluczyku wystarczy zamienić kabelki w wiązce radia a który kabelek to sprzedawca na pewno ci powie lub wyśle instrukcję. Ja mam inny model ale jestem bardzo zadowolony dużo bajerów między innymi Janosik mam cały czas włączony w radiu. Polecam.
By wojniz -  27 paź 2018, 18:30
 podkarpackie
#269044
Jeżeli będziesz chciał zamontować kamerę cofania, to z mojego doświadczenia wynika, że trzeba będzie wymienić na gateway z literką L lub wyżej. Radio to ma wyprowadzony kabel zasilający kamerę cofania (nie trzeba ciąć instalacji, żeby zamontować tanie kamery z allegro), i na niskich gatewayach po wrzuceniu wstecznego nie załącza się kamera cofania. Wymiana pomaga. Oczywiście, jeżeli nie planujesz kamery cofania (gorąco zachęcam, bo to kwestia 50 zł, jak masz już takie radio), to akumulatora nie rozładowuje.
Awatar użytkownika
By woojtek1983 -  27 paź 2018, 18:50
 małopolskie
#269046
rozumiem dzieki za kolejne info :) kamere cofania napewno z czasem chcialbym zamontowac duzo juz czytalem roznych opini na temat rozladowania akumulatora napewno jednym rozladowuje akumulator innym nie pewno tez bedzie to zalezalo od wersji rocznika co za tym idzie wersji gateway jednak wiem ze chlopaki na forum tez cos wspominali o takiej opcji w menu jak wylaczenie czasowe radia np po 10 min i wtedy radio sie wylacza i nie pobiera pradu ale przy kolejnym uruchomieniu wszystkie ustawienia sie kasuja jesli chodzi o gateway to z tego co widzialem nie jest to az takie straszne tylko dochodza kolejne koszty wiadomo gateway i pewno jakis dobry kabel OBD 2 sie by przydal aby dokonac zmian
By Tomek2202 -  28 paź 2018, 8:47
 wielkopolskie
#269059
Ja na początku miałem radio zenec na Windowsie i też nic się nie działo nigdy nie rozładowało mi aku, więc tak samo było z tym, w opcjach mam ustawione żeby się wyłączało zaraz po wyjęciu kluczyka i pamięć trzyma nigdy nie musiałem nic od nowa ustawiać ale fakt na początku nie chciało mi się wyłączać ale sprzedawca napisał mi które kabelki zamienić i jest ok.
Awatar użytkownika
By woojtek1983 -  28 paź 2018, 9:18
 małopolskie
#269061
Dobrze by wlasnie bylo zeby taka opcja czasowego wylaczenia byla w menu i fajnie ze trzyma pamiec bo na dluzsza mete takie ciagle ustawianie od nowa wszystkiego bylo by uciazliwe a jak to jest z ta wysylka z magazynu z Niemiec bedzie clo czy raczej nie :)
By Tomek2202 -  28 paź 2018, 18:00
 wielkopolskie
#269069
Ja właśnie miałem wysyłkę z Niemiec i przywiózł mi ją dhl i kompletnie żadnych dodatkowych opłat nie miałem, bo skoro przesyłka idzie z państwa unii to nie mogą ci naliczyć żadnych dodatkowych opłat.
Awatar użytkownika
By woojtek1983 -  28 paź 2018, 20:34
 małopolskie
#269070
Tomek2202 długo czekałes na przesyłke z Niemiec ?:) wydaje mi sie ze lepiej jest sobie zamowic samemu niz nabijac kasy pośrednikom z allegro co prawda ryzyko zawsze jest i brak gwarancji ale te z allegro tez sa z Chin :) ja jeszcze z zamowieniem chyba troszke poczekam bo obecnie jest niedostepa wysyłka z Niemiec do tego pewno trzeba bedzie jeszcze zamowic przejsciówke anteny czy taka przejsciówka bedzie dobra ?
https://allegro.pl/adapter-antenowy-2x- ... 79767.html
By Tomek2202 -  28 paź 2018, 21:05
 wielkopolskie
#269072
Zamówiłem na ali w niedzielę a w czwartek miałem już w aucie :) Nie wiem czy będzie ta przejściówka pasować bo ja np. miałem starego typu czyli nie połączone ze sobą i najlepiej kupić w sklepie audio wyjdzie taniej ja u siebie w Poznaniu kupiłem za 20 zł.
By wojniz -  29 paź 2018, 11:26
 podkarpackie
#269076
@Tomek2202, to zależy jaki gateway. Ja mam samochód z 2004, i mój gateway nie pozwalał radiu na puszczenie zasilania na kamerę cofania. Po prostu radio nie miało informacji, że wrzuciłem wsteczny.