Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By wojniz -  29 paź 2018, 16:47
 podkarpackie
#269097
Radia ISUDAR mają wyprowadzony kabel zasilający, który poda zasilanie na kamerę cofania. Sygnał z kamery musi być przyłączony do odpowiedniego wejścia w radiu. Nie trzeba ingerować w instalację fabryczną samochodu.

Tutaj przykładowa kamera (ten sam sprzedawca) - tam jest schemat jak to jest podłączone, z tym że, nie podpinasz pod reverse lamp 12V (jak to jest opisane na schemacie), a pod kabel zasilający wychodzący z radia:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 74a1YVsETj
By Racuch -  29 paź 2018, 23:11
 pomorskie
#269106
Tomek2202 pisze:
28 paź 2018, 21:05
Zamówiłem na ali w niedzielę a w czwartek miałem już w aucie :) Nie wiem czy będzie ta przejściówka pasować bo ja np. miałem starego typu czyli nie połączone ze sobą i najlepiej kupić w sklepie audio wyjdzie taniej ja u siebie w Poznaniu kupiłem za 20 zł.
Tomek podeślesz linka do zakupionego sprzętu? Warto kupic z procesorem DSP?
By Racuch -  30 paź 2018, 22:51
 pomorskie
#269132
No to mam kilka pytań;)
1. Urzadzenie ma 2Gb RAM, nie ścina podczas użytkowania? Osobiscie Zastanawiam się nad zestawem z 4 GB Ram, może nie warto.
2. Posiadasz fabryczne czujniki cofania? Jezeli tak to czy radio z nimi wspolpracuje czy dokupiles RGB box?
3. Zainstalowales sam czy powierzyles elektrykowi?
4. Czy radio rozładowuje akumulator?
By Tomek2202 -  31 paź 2018, 19:06
 wielkopolskie
#269153
Jak dla mnie 2 gb w zupełności wystarczy, mam je pół roku i nigdy żadnej zawiechy i ścinania obrazu, aplikacje otwierają się szybko. Nie mam czujników cofania dlatego założyłem kamerę. Sam to podłączyłem, bo to jest bardzo proste, wypinasz kostki ze starego radia i wpinasz od nowego resztę kabli typu usb czy mikrofon wypuszczasz sobie gdzie chcesz. Zresztą sprzedawca daję wszystkie schematy dla tych mniej wiedzących. Nie rozładowuję akumulatora. U mnie wystarczyło wypiąć jeden kabelek z instalacji od radia i wyłącza się po wyjęciu kluczyka. To który też pokazuję sprzedawca.
Awatar użytkownika
By MichalVRL -  08 lis 2018, 17:59
 małopolskie
#269291
Czaję się właśnie na takiego Isudara z Ali jak w 1szym poście w związku z Black Friday. Mam pytanie - czy macie jakieś sprawdzone sposoby/miejsce na montaż kamerki cofania? Które kamerki najlepsze? Może ktoś ma jakieś foto jak to wygląda na aucie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By woojtek1983 -  14 lis 2018, 18:28
 małopolskie
#269497
W dniu dzisiejszym otrzymałem radyjko Isudar dostawa błyskawiczna trawało to ok 3 dni od zamowienia wysyłka z Niemiec bez zadnych dodatkowych opłat i problemow
https://zapodaj.net/5dc21c6f38a81.jpg.html mam nadzieje ze montaż rowniez przebiegnie szybko i sprawnie mam pytanko jeszcze odnosnie kamerki gdzie podpiac zasilanie od kamerki do radia na złaczu ISO nie mam kabelka oznaczonego jako Power Cam https://zapodaj.net/6edf89fcf3fd4.jpg.html
Awatar użytkownika
By woojtek1983 -  18 lis 2018, 16:36
 małopolskie
#269582
Stacja multimedialna zamontowana jakie uwagi i spostrzeżenia wiec tak kamerke podpinalem jak narazie testowo jest ok sprawdzalem czy nie rozladowuje akumulatora(pomiar byl zrobiony przed instalacja nowego radia i po) jest ok radyjko jest podpiete po stacyjce ale nie zawsze sie wylacza np jak jest wlaczana muzyka albo stacja radiowa po wyciagnieciu kluczyka z stacyjki gra dalej trzeba na przyklad ruszyc drzwiami albo wyjsc do menu głownego w radiu i wtedy odcina zasilanie problem jest tez podswietleniem przyciskow na radiu raz sie podawietlaja a raz nie wydaje mi sie ze to bedzie wina sterownika gatway ktory sobie nie radzi tego tez sie spodziewalem poniewaz mam wersję golfa trendline wiec zapewne niski sterownik i bede sie zastanawial nad wymiana jesli chodzi o radio to jak najbardziej ok wszystko smiga bez scinana
Awatar użytkownika
By woojtek1983 -  27 lis 2018, 22:19
 małopolskie
#269849
Wymiana can gateway rozwiazała wszystkie problemy mialem zamontowany 1K0 907 530K zamienilem na 1K0 907 530 S (jest to juz wyzszy gateway 10 bajtowy ) ktory udało mi sie kupic za 33 zl :blush: problemy dotyczyly wyłaczania radia po zapłonie podswietlenia przycisków radia po właczeniu swiatel i załaczania sie kamery na gatway 1K0 907 530K wszystko sie wieszalo i raz działało raz nie teraz wszystko działa jak nalezy mam nadzieje ze przyda sie komus takie info dodam tylko jeszcze ze jesli radio podpiete jest po can bus nie ma potrzeby kamery podpinac pod swiatlo od biegu wstecznego
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By MichalVRL -  13 gru 2018, 19:36
 małopolskie
#270270
Ja także zamontowałem w końcu stację Isudara. Wybrałem ten mocniejszy model z dostępnych, bez DVD, a z większym ekranem:
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 7c41nrdFCx

Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam. Podłączenie "Plug&Play" - bezproblemowe. Auto komunikuje się ze stacją po CAN. Co od razu uderzyło mnie w uszy to jakość dźwięku, która jest o niebo lepsza na fabrycznych głośnikach niż w RCD 300. Pobór prądu przed wymianą to 20 mA, a po wymianie 25 mA, więc obyło się bez wymiany Gateway-a.

Skonfigurowałem też swój samartfon tak, że po około 8-10 sekundach po przekręceniu kluczyka mam w stacji multimedialnej internet po WiFi, odpaloną nawigację (Waze) i muzykę (Spotify). Nie wiem tylko czemu Yanosik mi się nie włącza automatycznie skoro w jego ustawieniach mam zaznaczone auto-włączanie po wykryciu smartfona (poprzez Bluetooth)? Jakaś nie kompatybilność androidowa, z którą na razie nie mam czasu powalczyć i uruchamiam go ręcznie.

Teraz muszę jeszcze wybrać jakąś sensowną kamerkę cofania do kompletu.


Obrazek
Awatar użytkownika
By MichalVRL -  13 gru 2018, 20:01
 małopolskie
#270272
Brałem z wysyłką kurierem z DE (koszt ~30 zł), ale omijasz ryzyko płacenia cła i ryzyko, że gdzieś zaginie po drodze bezpośrednio z Chin. Stacja szła do mnie 10 dni roboczych. Myślałem, że będzie szybciej ale to był okres promocji na Ali i dużej ilości zamówień. Dostałem info, że wysyłka może iść dłużej niż te standardowe 3-5 dni o których slyszałem.

Jako, że z Niemiec to tam brak było opcji z DSP, także mam bez DSP, a mimo to jak myślałem ze będę chciał zmienić fabryczne głośniki na coś lepszego, tak teraz póki co nie widzę w ogóle sensu. Mam 8 albo 10 głośników w aucie - nie pamiętam teraz i nie wiem czy to standard w MK5 czy były też inne wersje audio. Generalnie ożyły i różnica na plus jest duża.

Edit:
W sumie to nie wiem czy to są fabryczne głośniki bo do nich nie zaglądałem. Może ktoś coś kiedyś pomodził na lepsze? Siedzą natomiast w fabrycznych miejscach w aucie.