Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Bomber -  11 mar 2018, 10:40
 lubelskie
#262782
Witam, mam radio RNS 300. Moje pytanie brzmi jak mogę wstawić złącze aux, dodam że w schowku pod podłokietnikiem mam kabel do podłączenia iPod'a a przynajmniej tak mi się wydaje :-)
By mariomk5 -  18 cze 2018, 14:01
 śląskie
#265842
Witam
Posiadam radyjko wymienione w tytule.. Od jakiegoś czasu samo mi się włącza na postoju, raz kiedy przyszedłem rano do auta radio same już grało (nie wiem jak długo) i kilka razy włączyło się też na parkingu. Czasami siedząc w aucie z wyciągniętym kluczykiem jak i z włożonym słyszę jakby jakiś mechanizm szukał płyty.. dziwne dźwięki.. Czytałem gdzieś na forach o jakimś Gateway ale nie wiem za bardzo o co z tym chodzi, mam podpiętą też zmieniarke USB ale raczej nic nie pomyliłem, trzeba było tylko wpiąć i przykręcić mase (przykręciłem do radia). Planuje kupić inne radio (zamiennik) takie z androidem lub WinCE ponieważ zależy mi na automapie, moje pytanie.. Czy jeśli wymienie radio problem z samoczynnym włączaniem się zniknie? i jeszcze jedno.. Czy można jakoś tymczasowo pozbyć się problemu poprzez odłączenie radia np. przez wyciągnięcie bezpiecznika? (nie chciałbym po nocnej zmianie przyjść do auta i go nie odpalić :cray2: ) Z góry dzięki za wszystkie pomocne odpowiedzi.
By mariomk5 -  03 lip 2018, 15:43
 śląskie
#266318
Ok, poradziłem sobie z tym problemem, szkoda ze nikt nie doradzil bo troche sie nameczylem :roll: a wiec winne bylo radyjko, a dokladnie czujnik wsadzania plyty cd, sam sie w jakis sposob aktywowal, myslal ze wsadzana jest plyta poczym jej nie wykrywal i przelaczal na radio.. wlozylem cd do radia i od tej pory juz sie nie wlaczylo, wiec bede raczej wymienial na cos z WinCE :ok:
By seebst -  05 cze 2021, 15:11
 lubuskie
#286318
Takie pytanie odnośnie tego radia - dlaczego radio po wyłączeniu uruchamia się nie na tym poziomie głośności na którym się wcześniej słuchało? Chodzi o to, że gdy cicho słuchałem, dajmy na to na 3 i wyciągnę kluczyk to po ponownym jego włożeniu radio uruchamia się od 6 skali i jest to dla mnie za głośno, szczególnie w nocy kiedy chciałbym mieć ciszę - można to jakoś ustawić? Grzebałem trochę w jego ustawieniach, pozmniejszałem wszystko na minimum, ale mimo to nic to nie zmieniło.

A drugie pytanie - posiadam takie oto urządzenie bluetooth do rozmów telefonicznych
Obrazek
Nawet całkiem sprytne, jest niby możliwość słuchania muzyki z telefonu, w ustawieniach bluetooth telefonu mam przez to włączoną funkcję odtwarzania dźwięków, a mimo to nie leci nic.
Znalazłem nawet instrukcję obsługi do tego: https://fccid.io/QZ9-TPKM820/User-Manua ... 39062.html
I dodatkowo ten zestaw wyłącza się z chwilą wyłączenia zapłonu. A czasami przecież rozmawia się na postoju z wyłączonym silnikiem mimo że radio gra. Gdzieś te kabelki od tego zestawu biegną pod kierownicą i tym schowkiem ale nie demontowałem nic jeszcze, a chciałbym żeby to było zsynchronizowane wraz z radiem. Jakieś pomysły macie? W ogóle są gdzieś jakieś punkty, do których można przykręcić jakieś zasilanie plusowe czy to stałe czy po zapłonie? W Borze pod przekaźnikami miałem takie punkty, do których śrubą mogłem przekręcić oczko z plusem bądź masą, a tutaj tego nie widzę. Są tylko bezpieczniki, a nad nimi bezpieczniki.
By seebst -  21 cze 2022, 18:43
 lubuskie
#289066
Co się może dziać, że po jakimś dłuższym czasie nie korzystania z nawigacji czy kompasu - jak gdyby dezaktywuje mi się system nawigacji i prosi o włożenie płyty instalacyjnej? Kiedyś myślałem, że to przez to, że dłuższy czas jeździłem z wyłączonym radiem. Ale cały czas teraz mam włączone radio podczas jazdy - ale fakt, w ogóle nie korzystałem z nawigacji czy z wyświetlania kompasu na liczniku i tak z ciekawości chciałem sobie przełączyć na jego wyświetlanie i prosi mnie o włożenie płyty (napis na fisie: rns300).