Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By kamil1555 -  27 maja 2013, 22:14
 kujawsko-pomorskie
#99158
Jak nie masz płyty to prawda nie ma co, a za pomocą kabla też jestem ciekawy jak to zrobić, bo jak podłącze się do radia i wybieram adaptacje to mam tam tylko same "remote control", które i tak nie działają. Może trzeba mieć inny plik (.lbl bądź .cbl), bo ja korzystam z 1K0-035-191.lbl i nawet jak przejrzałem ten plik(ręcznie w notatniku) nie widzę tam opcji zmiany języka.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  29 maja 2013, 19:35
 małopolskie
#99322
Panowie nie mam takiego radia pod ręką ale mam google i wystarczy dosłownie 5 minut aby się dowiedzieć że w tym modelu radia zmiana języka następuje po przez płytkę systemową (8 strona skróconej instrukcji obsługi)... zmiana języka przez adaptację widocznie jest w innym radiu...
By mihhu -  28 gru 2013, 20:37
 dolnośląskie
#113956
Siemaneczko.
Rzecz dzieje się w Golfie Variant z 2009r.
Mam radio RNS 300, fabryczny moduł bluetooth z kolorowym ekranem, kierownice bez multi, pół fisa i jeszcze pół piwa zanim otworze kolejne.
Problem polega na tym, że nie działa funkcja słuchania muzyki przez bluetooth z telefonu.
Mogę telefon parować bez problemu, rozmawiać, ale gdy włączę muzykę z telefonu cisza. ( choć moduł bluetooh widzi, że gra).

Drogą dedukcji doszedłem, że to wina radia, - ale nigdzie w opcjach nie ma włączania BT Audio.

Czytałem na stronach niemieckich, że to radio jest połączone z bluetooth jakoś tak, że może odbierać tylko dźwięk mono (? nie wiem czy dobrze zrozumiałem) i dlatego nie da się słuchać muzyki.

Ok przechodząc do meritum. Da się coś z tym zrobić na moim radiu?, czy trzeba by wymienić na jakieś inne? Sama wymiana radia wystarczy?


pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Krzycho -  28 gru 2013, 23:56
 małopolskie
#113969
wlacz muzykę przez BT i na radiu wciśnij 2 razy przycisk CD, radio faktycznie ma tylko jeden kanał do odsłuchu... ale to nie zmienia faktu że muzyka powinna iść jednym kanałem a nie aby była cisza...
By mihhu -  29 gru 2013, 10:54
 dolnośląskie
#113988
Już tak próbowałem i nic.
A czy w przypadku gdy chciałbym podłączyć do radia np Ipoda po złączu media in ( ktorego narazie nie mam), to dwukrotne wciśnięcie CD włącza tryb AUX w radiu?


A które radia mają "dwa kanały odsłuchu"?
Myślałem o RCD 310 albo RCD 510, generalnie nie zależy mi na navi ( mam swoją).

Czy wystarczy wymienić radio i będzie działać ? Czy trzeba jakiś dodatkowy kabel ciągnąć?
By mihhu -  20 sty 2014, 22:26
 dolnośląskie
#116868
Oglądałem właśnie jak działa ta navi i chyba wolę już mojego rnsa w duecie z automapą :)
Czy RNS 510 czy 315 będzie grać lepiej niż RNS 300?
By gooryl -  17 kwie 2014, 16:36
 -------
#128392
Witam,

Jako że posiadam radio sony 1 din w sowim golfie chciałbym wpakować jakiś orginał.. zakupiłem RNS300 bo trafiła się całkiem fajna okazja. Auto nie posiada anteny GPS.
Czy jestem teraz zmuszony wpakować rekinka na dach czy jest możliwość wpakowania jakiejś uniwersalnej anteny którą mógłbym np przylepić gdzieś na przednią szybę?
By jurgeen -  17 kwie 2014, 16:54
 pomorskie
#128393
możesz kupić antenę z allegro za ok 30-40zł z wtykiem fakra i będzie smigało, one są na magnes i położysz gdzieś koło radia pod nawiewami, i będzie łapało satelity
By jurgeen -  17 kwie 2014, 17:53
 pomorskie
#128397
tak, nieba nie musi widzieć żeby łapać satelity, no ale też żeby nie przegiąć z wciskaniem zbyt głęboko tego, pod nawiewami jest idealne miejsce
By idzioch -  17 kwie 2014, 22:02
 -------
#128432
jurgeen, pod nawiewami łapie fixa max 5 do 6 satelit (jak jest dobra pogoda). Zdarza się również, że chwilowo jest tylko 2D fix zamiast 3D. Fabrycznie zainstalowany RNS łapie fixa z 10 satelit spokojnie. Lepszym miejscem będzie antena koło lusterka wstecznego. Ale roboty trochę więcej i niestety widoczna antena :)
By gabriell20 -  22 kwie 2014, 12:10
 śląskie
#128803
Witajcie.
Piszę do Was aby zaczerpnąć trochę informacji na temat sprzętu RNS 300 jaki posiadam w swoim golfie. Zastanawia mnie czy po zamontowaniu panelu climatronic rns będzie wyświetlał informacje na temat klimatyzacji, jej ustawień, itp.
Z tego co zauważyłem to na pewno RCD 310 to obsługuje, natomiast nic nie znalazłem czy rns też??
Pozdrawiam.