Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Szafa -  22 cze 2010, 17:27
 -------
#26936
Witam wszystkich
na wielu forach o to pytam lecz nikt nie jest w stanie mi konkretnie odpowiedzieć a tu widzę konkretnych ludzi więc mam nadzieję ze doczekam się odpowiedzi a więc:
chcę pod to właśnie radyjko podłączyć skrzynię basową i wzmacniacz ale jak każdemu wiadomo nie ma ono wyjścia na auxa i sterowania wzmakiem więć jak to przerobić by takie wyjście się tam znalazło.
istnieją może jakieś przejściówki? z góry piszę ze zmiana radia nie wchodzi w grę bo auto ma być ,,oryginalne '' w środku
#26962
Szafa pisze:Witam wszystkich
na wielu forach o to pytam lecz nikt nie jest w stanie mi konkretnie odpowiedzieć a tu widzę konkretnych ludzi więc mam nadzieję ze doczekam się odpowiedzi a więc:
chcę pod to właśnie radyjko podłączyć skrzynię basową i wzmacniacz ale jak każdemu wiadomo nie ma ono wyjścia na auxa i sterowania wzmakiem więć jak to przerobić by takie wyjście się tam znalazło.
istnieją może jakieś przejściówki? z góry piszę ze zmiana radia nie wchodzi w grę bo auto ma być ,,oryginalne '' w środku
sterowanie można pod zasilanie radia pewnie podłączyć
a za ten frykas podziekował.
pytanie natomiast mam jeszcze jedno jak podłącze to cacuszko to czy jakość z głośników się nie zmieni??
Awatar użytkownika
By fredric -  22 cze 2010, 23:49
 mazowieckie
#26968
Powiem tak pod backupa na piec na pewno do się z kostki wyłapać. Ja tak w mfd2 mam u siebie ale jest jeden mankament, przynajmniej u mnie. Ten backup potrafi wzbudzić piec czyli co jakiś czas dostaje sygnał i zapodaje napięcie. Mam wrażenie że to chyba od alarmu się dzieje(ja na dzień dzisiejszy to bezpiecznik wyciągam). Nie wiem ja w rns ale w starszych modelach na dekielku był opis kostki więc wystarczy dokupić piny i powinno działać. Szkoda że to tylko wyjście bez możliwości sterowania sub z radia :/
By krisv -  02 lip 2010, 18:28
 mazowieckie
#27550
Ja u siebie takie ustrojstwo zamontowalem jakies rok temu
Obrazek
Od tamtej pory nie mam najmniejszego problem dot piecyka.
Zamiast odcieca kabla zasilajacego ja sobie w palecie ASR ESP itp zrobilem pstryczek ktory odcina sygnal remote .
Efekt koncowy jest taki z kazdej chwili moge wlaczyc pukawke :P a przedni setup glosnikowy jest ori czyli 6 glosnikow :)
By Greg87 -  12 wrz 2012, 10:52
 -------
#81912
Witam,

Mam pytanie na co warto wymienić nawigację RNS 300? Coś dobrego w dobrej cenie? Czy jedyną dobrą opcją jest rns 510 (jaka jest różnica między MFD2?) ? Czy te nawigacje mają dotykowy ekran? Jaką cenę warto dać za używkę? Bo rozpiętość cenowa na allegro jest dość duża.

Czy z montażem nie będzie problemu - wystarczy kabel VAG z allegro do zakodoawnia radia? Bo z tego co wyczytałem potrzebuję gateway i adapter do anteny.

Drugie pytanko - jakich polskich map szukać do RNS 300? Jakie mają mieć oznaczenie? Puki co pojeżdżę jeszcze trochę na rns 300.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
By komar_2 -  28 wrz 2012, 14:25
 mazowieckie
#83432
Cześć.
Miałem u Siebie RNS300 i zamieniłem na RNS 510. Instalacja jest banalnie prosta wszystko idealnie pasuje, wystarczy odłączyć kostki i podłączyć w nowym radiu.
Mogę je śmiało polecić miałem styczność z MFD2 w Passacie i RNS ma wiele ciekawych możliwości. Ekran jest dotykowy w RNS510, można przesuwać obraz mapy by zobaczyć co jest w okolicy, można też oglądać filmy, spory dysk na muzykę. Z mapami nie ma najmniejszego problemu.
Kupując nawigacje z wgranym softem nie trzeba się o nić martwić, wszystko powinno działać lub ewentualnie zainstalować soft 3810A mam taki wgrany u siebie.
Co do cen nie będę się wypowiadał bo kupiłem nową za 2500zł z fakturą bo potrzebowałem dokumentu dla ubezpieczyciela.
Do RNS300 mogę się mylić ale płyty tylko do kupienia w ASO.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 maja 2013, 20:25
 małopolskie
#98922
sam nie zrobisz sobie języka polskiego, na allegro masz ogłoszenia o zmianie języka w tych radiach... vcdsem zmienisz sobie na andielski
By kamil1555 -  27 maja 2013, 11:46
 kujawsko-pomorskie
#99112
Można też za pomocą radia, ale trzeba mieć płytę do nawigacji (może być z mapą Niemiec).
Uruchamiasz radio -> klikasz guzik "Setup" -> klikasz prawy guzik u góry "System" -> wybierasz pokrętłem "Menusprache" i zatwierdzasz klikając na pokrętło -> wybierasz pokrętłem język i jak poprzednio zatwierdzasz klikając pokrętło.
By M4rcin -  27 maja 2013, 21:42
 śląskie
#99156
wiem, że można poprzez Cd ale najpierw trzeba je mieć a nie uśmiecha mi się kupować płytę tylko do zmiany języka

Krzycho pisze:w kanałach adaptacyjnych masz...
skoro Krzycho napisał, że można kablem to czekam na instrukcję bo google nie znajduje