Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By julo99 -  20 mar 2019, 14:45
 wielkopolskie
#272787
Hej,
Przepraszam jeśli to już na forum było ale nie udało mi się nic znaleść, czy można tak skonfigurować radio (RCD300) żeby właczało/wyłaczało sie wraz z przekręceniem kluczyka? Czy jest taka opcja w VCDS czy to kwestia "kabelkowa" ?
Pozdrawiam
j.
By julo99 -  21 mar 2019, 17:44
 wielkopolskie
#272822
Ehh, no tak macie racje, przepraszam za zamieszanie, tak to jest jak się dokładnie nie słucha. A sprawa wyglada tak że chcę pomóc "nieinternetowemu" znajomemu który wymienił radio fabryczne o którym pisałem na jakiegoś Androida i to nowe się nie włącza/wyłącza z kluczykiem. Już nadrobiłem zaległości i poczytałem o CAN Gateawy'u - jest tu 1K0 907 530 L wiec teoretycznie nie trzeba wymieniać, ale czy niefabryczne radio będzie się włączać/wyłączać z kluczykiem?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  21 mar 2019, 22:16
 śląskie
#272834
Trzeba najpierw sprawdzić czy to nie ori radio ma moduł can.
Jeśli tak to trzeba w nim wprowadzic info pod jakie auto jest podłączony.
Jesli to jest ok i dalej nie dziala to trzeba rozpiac przewody zasilające radio które robią bypas omijając moduł can.
W tamtą niedzielę montowalen tez radio na andku u mnie i działa ok po kluczyku.
Jesli radio nie ma modulu can to aby dzialalo po kluczyku jak ori radio to trzeba zdjac kiere i dobrac sie do wiazki odcstacyjki i tam jak dobrze pamietam wpiac sie plusem do on/off tadia w przewód koloru niebieskiego.
By julo99 -  26 mar 2019, 22:59
 wielkopolskie
#272996
Kończąc wątek: udało się wszystko dobrze skonfigurować. Wystarczyło rozłączyć jaden z kabelków w dostarczonej razem z radiem przewodów, tak jak to opisane na załączonym obrazku.
Dziękuje wszystkim za pomoc.
Obrazek
By andrzejf -  10 kwie 2019, 9:13
 małopolskie
#273329
Witam
jestem nowy jak cos zle robie to przepraszam
Mam vw jetta 2007r silnik 1.6 i mam nie orginalne radio vordon 852bt problem jest taki ze kostka iso ma dwa stałe plusy
jak zrobic zeby było po stacyjce Myslałem o tym niebieskim przewodzie z stacyjki tylko czy to bezpieczne