Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By jarek60 -  12 lis 2019, 11:12
 zachodniopomorskie
#278404
W innych opisach chińskich radiach z Androidem Ponoć daje się wyłączyć i tu prawdopodobnie jak pisałem kwestia ustawień Androida 8.1 jakieś ukryte menu funkcje lub sterowanie Key1,Key 2.
Nie rozumiem po co radio ma mi działać jak ja tego nie chcę. (świeci wyświetlacz i prąd bierze 0,5A) . Kiedyś w zimie w trasie siadło mi ładowanie - każdy pobór prądu się liczył (po tych doświadczeniach zwracam na to uwagę).
Musi być jakiś sposób Chińczycy w brew opiniom potrafią wykonać elektronikę prawidłowo zamawiam zawsze z Hongkongu nigdy z innych regionów chin.
Znalazłem opisy takich ustawień ale w starszych wersjach Androida niż 8.1 w tym nie wiem gdzie szukać (czas po którym ma się wyłączyć z automatu po wciśnięciu POWER).

Dodano po 2 godzinach 18 minutach 21 sekundach:
W instrukcji jest coś takiego ale nie w moim Androidzie 8.1 -tego nie znalazłem w radiu.

Jak to zrobić aby uzyskać dostęp.?


Obrazek

Dodano po 3 godzinach 12 minutach 7 sekundach:
Taka wersja Androida szukam sposobu żeby się dobrać do tego w/w menu.
Obrazek
Awatar użytkownika
By jarek60 -  12 lis 2019, 20:33
 zachodniopomorskie
#278417
Szukałem sposobu wyłączenia radia podczas gdy jest włączone auto bo czasami nie potrzebuję jego używać.
Gdybyś zadał se trud i przeczytał czego obecnie sprawa dotyczy. Jak wyłączyć radio po załączeniu - wychodzi na to że tylko przez opcję w menu które w tym egzemplarzu nie występuje lub po prostu nie wiem jak się do niego dostać Android 8.1.
Proponujesz świecić choinkę latem tylko dla tego że ma lampki.

Dodano po 18 godzinach 36 minutach 20 sekundach:
Sprzedawca podał kod do ustawień "fabrycznych" kolejne menu ale tam nic na temat wyłączania czasu itp nie znalazłem.
Wysłałem zapytanie może coś podpowie bo polscy sprzedawcy tylko cenę razy dwa mają, a jak się zapytałem o szczegółu to kłamią ile wlezie dopiero się dowiadują jak to działa. Obawiam się że ta funkcja działa tylko w radiach z cam moje nie ma.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  18 gru 2019, 17:47
 zachodniopomorskie
#279119
Po załączeniu sterowania key 1 key 2 za pomocą funkcji (przypisaniu klawisza do Back) daje ta funkcja możliwość wyłączenia wyświetlacza i tym sposobem ekran nie świeci w czasie jazdy i 200 mA mniej pobiera.
Teraz kwestia dwóch krótkich przewodów białego i siwego z wiązki po prawej na zdjęciu do czego one są?
Obrazek

Dodano po 1 dniu 18 godzinach 37 minutach 2 sekundach:
Podłączyłem Can -nic się nie dzieje Can l siwy Can H biały -poza tym że pojawiło się menu "ustawień kierowcy" w radiu.
Czy żeby działało Can potrzeba radio zaprogramować w aucie je dodać -jak to zrobić?
Can obecnie w info "disconect".

Dodano po 1 dniu 6 godzinach 6 minutach 45 sekundach:
Pewno bez Vcds się nie obędzie jaki protokół załączyć w radiu do Can?

Dodano po 5 minutach 48 sekundach:
Obrazek
Awatar użytkownika
By jarek60 -  21 gru 2019, 21:46
 zachodniopomorskie
#279195
To podejrzewam ale problem w tym że nie mam Vcds, a Vag-mini tego nie zrobię. (tylko takim dysponuję).
Najgorzej że nie wiem czy dobrze podłączyłem sygnały Can czy nie odwrotnie -jak to sprawdzić?
Rozumiem ze wystarczy załączyć radio Vcds? (czy w nim też jakieś funkcje).
Gdy załączę radio a po Can nie zadziała będę miał z tego jakieś problemy w postaci działania auta?

Dodano po 11 minutach 35 sekundach:
Mego modelu nie ma Jeta pisze nie obsługiwane najbliżej to Polo lub Touran -dobiorę metodą prób i błędów.
Te podłączenie Can mnie niepokoi. Zwarcia do tej pory nie było bo by bezpiecznik poleciał od Can.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  22 gru 2019, 15:06
 zachodniopomorskie
#279202
W tym problem ze informacji nie ma w radiu w info pisze "disconect'.
Miałem na myśli fizyczne podpięcie kabli czy czasami ich nie pomyliłem jak to sprawdzić? Can l i Can H - na radiu nie miałem opisanych najwidoczniej nie mam zwarcia napięcia 0,5V i 10V do masy mierzone są.
Skoro piszesz że trzeba włączy "w getevay" -to widocznie trzeba? Mój Vag mini temu nie podoła dlatego zastanawiam się nad zakupem VCDS.

Dodano po 22 godzinach 56 minutach 43 sekundach:
Czekam na dostawę Vcds, firma Wiaken odnośnie Vag mini odpisała: 'wykona ale nie ma pomocnika długiego kodowania.
OBDeleven wykona lub VCDS OBDeleven w naszej ofercie jest i kosztuje 281 zł"
Awatar użytkownika
By jarek60 -  24 lip 2020, 19:51
 zachodniopomorskie
#282731
Jeszcze jeden gadzet do chińskich radji DAB+. Wystarczy podłączyć do portu USB wgrać aplikacje na Androida lub OS.
Prawdopodobnie oryginalną antene należy zastąpić tą z auta. Koszt około 100PLN.
Obrazek :clap:
Awatar użytkownika
By Dzej -  25 lip 2020, 1:46
 dolnośląskie
#282743
Dopiero teraz zauważyłem, że to radyjko na 8227L, też sobie jakieś takie kupiłem. Musze się pobawić w roota i parę rzeczy zmienić, ale całkiem fajnie działa out of the box.