Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By fantapc -  09 maja 2020, 16:11
 wielkopolskie
#281474
Witam serdecznie,
Chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość zamontowania oryginalnego wzmacniacza VW takiego jak w tej aukcji https://allegro.pl/oferta/w-golf-v-vi-o ... 8194359367

Czytałem że montuje się go pod siedzeniem kierowcy ale co w przypadku gdy nie mamy oryginalnej instalacji dla takiego wzmacniacza? Trzeba kupić i położyć oryginalne wiązki? Czy można to jakoś obejść stosując jakieś "magiczne" adaptery wiązek przewodów?
Te wzmacniacze są dość tanie więc pomyślałem że może warto zainteresować się tym tematem i dorzucić jakiś wzmacniacz żeby oryginalne głośniki nieco lepiej zagrały. Może ktoś już coś takiego robił i podzieli się informacjami w jaki sposób podłączyć taki wzmacniacz bez oryginalnej instalacji.
By fantapc -  10 maja 2020, 0:17
 wielkopolskie
#281499
Może inaczej...
Zdaję sobie sprawę z tego że tego typu komponenty nie będą łechtać podniebienia audiofilii, ale postawmy sprawę jasno: nie zależy mi na uzyskaniu super jakości audio w moim aucie. Chcę tylko trochę poprawić ogólne brzmienie radia. Wcześniej posiadałem RNS 510 i to co z niego "szło" na standardowych głośnikach VW było do zaakceptowania. Sprzedałem RNS'a i kupiłem jego wierną kopię z Chin na androidzie. Niby to radio ma 4x45W ale jakoś tego nie słyszę, może przy 2ohm głośnikach taka moc jest do uzyskania ale przy stockowym zestawie głośników VW czasami brakuje mocy na radiu. Właśnie dlatego pomyślałem o tym oryginalnym wzmacniaczu VW żeby nieco "bujnąć" membrany. Taki wzmacniacz można już kupić za 50 zł, kwestia tylko podłączenia, więc koszty praktycznie żadne. Nie chcę budować od podstaw audio bo auto i tak idzie na sprzedaż.