Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Skynet -  29 sty 2021, 9:14
 dolnośląskie
#284938
Dzień dobry.

W dobie pandemii człowiek siedzi w domu i wymyśla co by tu zrobić hehe. Więc wymyśliłem,że może bym zmienił radio w Golfie. I tutaj rodzi się mnóstwo pytań różnego rodzaju. Wiem, że temat był wałkowany już x-tysięcy razy więc proszę mnie nie linczować za nowy temat o RNS 510. Golf w, którym chcę wymienić radio to rok produkcji 2008 wersja United.

Chciałem wymienić radio RCD 300 MP3 na radio RNS 510 - 1T0 035 686 E ( rok produkcji 2017 )
W aucie zamontowany jest fabrycznie Gateway: 1K0 907 530 L, ilość bitów: 9.
Zegary czerwone pełny FIS.
Kierownica z przyciskami.
Klimatronik dwustrefowy
Czujniki parkowania tylko tył.

Czy ten gateway może zostać przy RNS 510 - 1T0 035 686 E i czy da radę zaprogramować to wszystko w taki sposób żeby funkcjonowało prawidłowo.

Czy trzeba zmieniać bordnetz, niestety nie wiem jaki mam muszę to sprawdzić.

Może na forum jest dobry fachowiec w tych sprawach ze sprzętem z Wrocławia i byłby chętny pomóc.

Na razie pytania czysto teoretyczne ponieważ nie posiadam jeszcze RNS 510 jestem na etapie szukania tej jednostki ale chciałem przed zakupem mieć trochę wiedzy czy w ogóle jest sens pchać się w taką wymianę i co ewentualnie trzeba dokupić lub wymienić.

Jeszcze pytanie odnośnie RCD 300 MP3 niestety w dokumentacji auta nigdzie nie znalazłem kodu pin czy jest szansa na odczytanie takiego kodu przy pomocy VCDS albo czy serwis za opłatą poda mi ten kod, dobrze by było mieć pin do radia po wyjęciu go z auta.
By kuba94 -  29 sty 2021, 9:34
 pomorskie
#284940
Jak siedzisz w domu to zamiast wymyślać to poczytaj forum ,to się wszystkiego dowiesz. Tematy dotyczące pytań już istnieją. Nowy tematy nie jest potrzebny a jak już trzeba było pisać już w istniejących. Zamykam, żeby kolejny ,, AS „ któremu nie chce się czytać i czekał na gotowe nie ,,wysmażył” kolejnych postów co powoduje tylko bałagan i rozrzucenie wątków tych samych. A tak na marginesie bramka która wszystko obsłuży to no. 7N0907530BR