Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Gruby1213 -  22 cze 2021, 13:00
 śląskie
#286501
Witam, zakupiłem taki oto moduł bluetooth do rcd 300 i końcówka normalnie wchodzi do radia ale nie wiem co zrobić z tymi 2 kabelkami, czarnym i czerwonym. Ktoś doradzi od czego one są i co z nimi zrobić?Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

By Gruby1213 -  22 cze 2021, 13:07
 śląskie
#286503
seebst pisze:Na moje oko to chyba zasilanie...
Tak, to zasilanie. Właśnie powiedział mi o tym sprzedawca. Pod co to mam podpiąć? Kostka czy ta śrubka obok kostki?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Dodano po 41 minutach 50 sekundach:
A więc sprawdziłem i mam tylko 2 źródła prądu na kostce które aktywują moduł, niestety bez zapłonu też działa i będzie ciągnąć cały czas prąd z akumulatora. A co z sekcją B, jest tam gdzieś źródło prądu 12v które zasili moduł dopiero po zapłonie?Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
By Gruby1213 -  22 cze 2021, 13:49
 śląskie
#286504
A więc sprawdziłem i mam tylko 2 źródła prądu na kostce które aktywują moduł, niestety bez zapłonu też działa i będzie ciągnąć cały czas prąd z akumulatora. A co z sekcją B, jest tam gdzieś źródło prądu 12v które zasili moduł dopiero po zapłonie?Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

By seebst -  22 cze 2021, 14:45
 lubuskie
#286505
Podłączyć pod zasilanie po zapłonie lub pod stacyjkę, wtedy, kiedy radio zaczyna grać. Nie może być na stałe, bo będzie zjadać prąd. Nie dużo, ale będzie. Np. pod zapalniczkę?

A w sumie to co ten Bluetooth będzie robił? Do słuchania muzyki czy też do rozmów telefonicznych? Można by pod aux to podłączyć o ile takowe występuje. W moim rns300 aux brak na zewnątrz, chyba że można dołożyć
By Gruby1213 -  22 cze 2021, 15:28
 śląskie
#286506
Właśnie myślałem o zapalniczce gdyż w radiu nie mam źródła 12v dopiero po zapłonie ale będę musiał sprawdzić czy zapalniczka też przypadkiem nie ciągnie ciągle prądu. Bluetooth tylko do muzyki a auxa w aucie nie mam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

By seebst -  22 cze 2021, 18:01
 lubuskie
#286510
W moim przypadku zapalniczka działa tylko po zapłonie, nad czym niestety ubolewam, bo często korzystałem z niej na wyłączonym silniku. No trudno się mówi, trzeba się będzie przyzwyczaić. Tak więc opcja zapalniczki wydaje się być w tym momencie odpowiednia. A kabelek remote (bodajże niebieski) nie nadawałby się do użycia jako zasilania? W końcu to on steruje włączeniem się radia i gdy radio się włącza idzie impuls na antenę i inne odbiorniki uruchamiane z chwilą włączenia radia. Co prawda jest to tylko przewód sterujący, więc nic obciążeniowego pod niego podłączać się nie powinno, ale do tego celu wystarczyłoby zastosować przekaźnik i sprawa wydaje się być prosta. Tak myślę, być może się mylę, to niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi :)

Ciekawi mnie ten temat z tym adapterem i coś pomyślę do siebie, bo z jednej strony z chęcią bym wymienił to radio na jakąś stację multimedialną, ale z drugiej jednak trochę szkoda mi wywalać tyle kasy. A fabryczne ma tę zaletę, że może grać bez kluczyka w stacyjce.
By Gruby1213 -  22 cze 2021, 18:05
 śląskie
#286511
No właśnie też jestem po przygodzie ze stacja multimedialną i skończyło się powrotem do oryginału po miesiącu :)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

By seebst -  22 cze 2021, 18:15
 lubuskie
#286512
A co było powodem, że Ci nie podpasowała?
Ja generalnie szukam czegoś, żeby miało co najmniej 2 GB ramu, a najlepiej to 4, bo na te tanie z 1 GB to nawet nie spoglądam.