Volkswagen Golf MK5

Gara┼╝ - sprz─Öt audio, nawigacje, radia CB
przez stepniak.p -  28 wrz 2010, 16:21
 -------
Witam!

Mam Golfa z 2004roku i czy będzie pasowała navi RNS 510 ?
Pytam bo jak w┼éo┼╝y┼éem RCD 310 to krad┼é pr─ůd i roz┼éadowywa┼é akumulator...

i dodatkowe pytanie : Co to jest "szyna CAN GETWAY" ?
kto┼Ť mi m├│wi┼é ┼╝e to jako┼Ť si─Ö co┼Ť zmienia ┼╝eby nowsze radia (np. RCD 310) chodzi┼éy...ale co i jak to ju┼╝ mi nie wyt┼éumaczy┼é....

Z góry dzięki za wytłumaczenie
przez Pidzers -  28 wrz 2010, 17:25
 dolno┼Ťl─ůskie
Moduł 19- Can-Gateway trzeba wymienić na nowy.
Teoretycznie RNS 510 nie b─Ödzie pobiera─ç pr─ůdu, ale tylko te wersje A,B C-ju┼╝ chyba b─Ödzie pobiera┼é, dodatkowo z tego co kojarz─Ö to RNS'y z nowym softem b─Öd─ů je┼Ť─ç przy starszym sterowniku gateway;)
Mfd2- nie powinno bra─ç na ┼╝adnym ze sterownik├│w... Mo┼╝e jest co┼Ť z ni─ů tak?
przez stepniak.p -  28 wrz 2010, 17:28
 -------
Pidzers pisze:Moduł 19- Can-Gateway trzeba wymienić na nowy.
czyli to jest jaki┼Ť sterownik czy tak ? Gdzie on si─Ö znajduje ?
przez jurgeen -  28 wrz 2010, 17:32
 pomorskie
Kolego @stepniak.p , zadawa┼ée┼Ť ju┼╝ kiedy┼Ť to pytanie i nawet dosta┼ée┼Ť obszern─ů odpowied┼║. :)
Znajd┼║ w─ůtek o nazwie "rcd 310", kt├│rego autorem jest @trspfr.
Awatar u┼╝ytkownika
przez fredric -  28 wrz 2010, 17:43
 mazowieckie
Pidzers pisze: Mfd2- nie powinno bra─ç na ┼╝adnym ze sterownik├│w... Mo┼╝e jest co┼Ť z ni─ů tak?
No w┼éa┼Ťnie si─Ö zastanawiam bo testowa┼éem wszystko i po podpi─Öciu mfd pob├│r pr─ůdu zwi─Öksza si─Ö o prawie 1A. Co jak nie u┼╝ywam auta codziennie a mianowicie wystarczy┼éo 3dni aby roz┼éadowa┼éo aku(co ciekawe nowe aku).
Musz─Ö chyba odda─ç do jakiej┼Ť diagnostyki.
przez stepniak.p -  28 wrz 2010, 17:51
 -------
aaaaaa faktycznie..... :D :D skleroza nie boli :lol: :lol: :lol:
ale szczerze to do tej pory nie wiedziałem o co chodzi :D :D teraz już wiem :D :D

Czyli m├│wicie ┼╝e takie radia b─Öd─ů chodzi┼éy :RNS 510, MFD 2
przez Pidzers -  28 wrz 2010, 17:55
 dolno┼Ťl─ůskie
stepniak.p pisze: czyli to jest jaki┼Ť sterownik czy tak ? Gdzie on si─Ö znajduje ?
Kolega leniwy, np: blog maluszka :arrow: http://furmanka.blogspot.com/2010/03/mk ... -j533.html" onclick="window.open(this.href);return false;
stepniak.p pisze:aaaaaa faktycznie..... :D :D skleroza nie boli :lol: :lol: :lol:
ale szczerze to do tej pory nie wiedziałem o co chodzi :D :D teraz już wiem :D :D

Czyli m├│wicie ┼╝e takie radia b─Öd─ů chodzi┼éy :
1) RNS 510
2)MFD 2
To drugie nie warte zachodu :) Lepiej poluj w Mfd2 DVD
Awatar u┼╝ytkownika
przez fredric -  28 wrz 2010, 22:12
 mazowieckie
Pidzers pisze: To drugie nie warte zachodu :) Lepiej poluj w Mfd2 DVD
A wiesz jakie s─ů r├│┼╝nice w wersji dx a dvd bo ja opr├│cz tego ┼╝e mapy s─ů na jednej p┼éycie a nie na pi─Öciu nie widz─Ö ┼╝adnych.
przez Pidzers -  28 wrz 2010, 23:39
 dolno┼Ťl─ůskie
fredric pisze:
Pidzers pisze: To drugie nie warte zachodu :) Lepiej poluj w Mfd2 DVD
A wiesz jakie s─ů r├│┼╝nice w wersji dx a dvd bo ja opr├│cz tego ┼╝e mapy s─ů na jednej p┼éycie a nie na pi─Öciu nie widz─Ö ┼╝adnych.
Wersja DVD gra niepor├│wnywalnie lepiej ni┼╝ DX, nie mog─Ö dokopa─ç si─Ö do danych technicznych, ale chyba inna ko┼äc├│wka mocy czy co┼Ť w ten dese┼ä :)
Awatar u┼╝ytkownika
przez fredric -  29 wrz 2010, 11:19
 mazowieckie
Chyba ma wi─Öcej w korekcji d┼║wi─Öku jak dobrze pami─Ötam mia┼é regulacj─Ö ┼Ťrednich ton├│w.
Ale różnicy w dźwięku nie ma aż tak odczuwalnej a miałem dvd i mam dx. Jak dla mnie gra tak samo :D
przez Pidzers -  29 wrz 2010, 12:11
 dolno┼Ťl─ůskie
fredric pisze:Chyba ma wi─Öcej w korekcji d┼║wi─Öku jak dobrze pami─Ötam mia┼é regulacj─Ö ┼Ťrednich ton├│w.
Ale różnicy w dźwięku nie ma aż tak odczuwalnej a miałem dvd i mam dx. Jak dla mnie gra tak samo :D
Ja mialem DX i nie byłem zadowolony, kolega ma DVD i super gra, ale może to nie sprawa radyjka.. :)
przez Pidzers -  11 pa┼║ 2010, 15:40
 dolno┼Ťl─ůskie
Koledzy włożyłem RNS 510 C SW:2660 i słychać jak pracuje przy wył. zapłonie...
Zmieni┼éem sw├│j stary gateway(2004 na kolejno 2009 i 2008) Zakodowa┼éem nowe sterowniki i rns'a nie ma na mfa+ i nadal s┼éycha─ç jak pracuje na kazdym z nich :? Co┼Ť robi─Ö nie tak ?
B┼é─ůd w gateway/radiu to 01044 - Control Module Incorrectly Coded, jak powinno wygl─ůda─ç prawid┼éowe kodowanie ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21