Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Dżemo -  10 mar 2012, 16:39
 -------
#65131
A ja Wam powiem, że chińczyk czy nie chińczyk - coś w sobie musi mieć bo np. mnie przekonał do siebie...

Od kilku miesięcy posiadam takie oto urządzonko: TELEFUNKEN 9180 AS
Naturalnie to nie RNS, chociaż układ klawiszy podobny ;)

Zalety:
1. Podświetlenie (czerwone) identyczne i nie odbiegające od oryginału
2. Soft: WIN CE 6.0
3. Funkcje radia:
a) RADIO z RDS
b) NAVI - iGO Priomo, mapy wgrywam sobie sam, samą nawigacje mogę podmienić na każdą inną działającą na WIN 6.0
c) Bluetooth - działa idealnie, błyskawicznie komunikuje się z telefonem, wyświetla książkę adresową itd
d) Video Player - płynnie obsluguje formaty DivX, AVI nawet w czasie jazdy autem
e) iPod - wyjście do podłączenia
f) 1 x slot SD oraz 1 x slot USB
4. Moc samego sprzętu jest zadowalająca
5. Pasuje Plug&Play i nie odstaje od deski ani nie potrzebuje żadnych ramek

Wady:
1. Brak napędu CD/DVD (ale przy slocie USB oraz SD uważam to za zbędny element)

Miałem okazję (pewnie jak większość z Was) popstrykać ori RNS 510 i powiem szczerze, że 9180 w samej kategorii cenowej zabija RNS'a, a z kolei pomiędzy funkcjonalnością tych dwóch sprzętów nie ma ogromnej przepaści :)

Decyzja zostaje po stronie kupujących ;)
By mariusz102 -  10 mar 2012, 18:11
 -------
#65147
Dzemo tylko jeszcze powiedz gdzie to zakupiłeś, za ile, ile czasu już go używasz? Oczywiście przy wyłączeniu zapłonu radio przestaje działać? Jeszcze interesuje mnie jedna opcja, czy po wyłączeniu radia pamięta ostatnio odtwarzany utwór, czy zaczyna lecieć od początku?
By mariusz102 -  11 mar 2012, 1:10
 -------
#65187
Wydaje mi się że można zastanowić się nad chinolem wartym max 1,5 tys, ale jeśli miał bym dać za niego 4 kafle, bez względu co on tam sobie potrafi i co w sobie ma, to bez chwili zastanowienia kupuje za czwórkę Rns'a 510, bluta, gatewaya i programuje :)
By Dżemo -  11 mar 2012, 2:38
 -------
#65190
mariusz102 pisze:Dzemo tylko jeszcze powiedz gdzie to zakupiłeś, za ile, ile czasu już go używasz? Oczywiście przy wyłączeniu zapłonu radio przestaje działać? Jeszcze interesuje mnie jedna opcja, czy po wyłączeniu radia pamięta ostatnio odtwarzany utwór, czy zaczyna lecieć od początku?
Ad 1. Kupiłem na naszym forum ale nie mogę sobie przypomnieć kto sprzedawał :roll:
Ad 2. 900zł
Ad 3. Radia używam około 4 miesięcy
Ad 4. Do dnia dzisiejszego jak wyłączałem zapłon i jak wyjmowałem kluczyk to radio się wyłączało, ale po ponownym naciśnięciu ON włącza się i może działać bez kluczyka (taka opcja mi akurat odpowiada)... Ale dziś z pomocą Krisv wykonany został MOD, który umożliwia działanie radia non stop nawet po zgaszeniu zapłonu i wyjęcia kluczyka ze stacyji (więc teraz mam dwie możliwości, sam sobie decyduję ktorą z nich wybieram w danej chwili).
Ad 5. Po wyłączeniu radia pamięta ostatni utwór, chyba, że wyjmiesz PENDRIVE lub kartę SD - to wtedy leci od początku
Krzycho pisze:a jak jest z kierownica multi i wyświetlaniem informacji na mfa+ ??
Jeśli chodzi o MULTI to obsługuje w pełni, wszystkie przyciski z kierownicy działają (tak jak w ORI RCD 310)
Natomiast co do MFA+ się nie wypowiem bo niestety nie posiadam :(
Tysonq pisze:to chyba jakiś żart? http://cenowarka.pl/?fs=telefunken+9180
prawie 4k za chinola? Chyba, że masz inne źródło, z obciętym jednym zerem :mrgreen:
Ale muszę przyznać, że ciekawe radyjko :)
Nie no :) 4k nigdy w życiu... za tą cenę, którą zapłaciłem to moim zdaniem WARTO!

P.S. Jutro nagram krótki filmik to zobaczycie jak działa, jak szybko uruchamia poszczególne aplikacje itd.
Awatar użytkownika
By Forest -  11 mar 2012, 16:40
 wielkopolskie
#65229
Najlepsze jest to, że ma system Win CE 6.0, więc możemy instalować praktycznie nawigacje jaką nam się podoba a szczególnie Automape, która jest najlepsza przynajmniej w Polsce ;) Tylko mnie odstrasza wygląd tego radia :(
By mariusz102 -  11 mar 2012, 16:56
 -------
#65232
Wygląda na to że całkiem fajnie to działa i za tą cenę, przynajmniej tą którą dałeś, wydaje mi się że jest naprawdę warte uwagi. Pisałeś że masz je już od kilku miesięcy więc podejrzewam że z pewnością Ci się znudziło :P Nie chcesz sprzedać? :D A tak na poważnie to ciężko to gdziekolwiek znaleźć za rozsądne pieniądze, a nawet za nierozsądne pieniądze :P szkoda.
By Dżemo -  11 mar 2012, 17:16
 -------
#65234
Forest pisze:Najlepsze jest to, że ma system Win CE 6.0, więc możemy instalować praktycznie nawigacje jaką nam się podoba a szczególnie Automape, która jest najlepsza przynajmniej w Polsce ;) Tylko mnie odstrasza wygląd tego radia :(
Mnie tam wygląd nie odstrasza... Wykonanie (w realu) jest solidne, nie mam żadnych uwag... Soft faktycznie jest inny - ale to oczywiste :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 28