Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By mario13 -  19 lis 2012, 19:23
 -------
#87257
Witam!
Mam golfa z 2004r (gateway z końcówką C) i RNS z 2012 r. w wersji H, SW 4120, H70; rozładowuje mi aku. Czy mam wymienić gateway na L (czy może być nowszy np: S, N), czy może ktoś ma soft, który nie rozładowuje aku. Próbowałem wgrać soft 3930 bez aktualizacji gateway, ale nic z tego. Samochód unieruchomiony od 2 tyg. Może ktoś z Lublina jest w stanie mi pomóc.
By Kiler -  19 lis 2012, 19:43
 wielkopolskie
#87262
mario13 pisze:Witam!
Mam golfa z 2004r (gateway z końcówką C) i RNS z 2012 r. w wersji H, SW 4120, H70; rozładowuje mi aku. Czy mam wymienić gateway na L (czy może być nowszy np: S, N), czy może ktoś ma soft, który nie rozładowuje aku. Próbowałem wgrać soft 3930 bez aktualizacji gateway, ale nic z tego. Samochód unieruchomiony od 2 tyg. Może ktoś z Lublina jest w stanie mi pomóc.
ktoś kiedyś tu wrzucał takie doraźne rozwiązanie żeby nie rozładowywało aku dopóki nie podłączysz nowego gateway - odhaczyć radio i navi VCDSem w bramce can . minusem tego rozwiązania PODOBNO jest to ze po każdym odpaleniu musisz manualnie nadusić przycisk który włącza radio ale to chyba lepsze rozwiązanie niż 2 tygodnie unieruchomienia samochodu
TO TYLKO RADA "USŁYSZANA" NA FORUM . NIE WIEM CZY DZIAŁA ALE MYŚLĘ ŻE WARTO SPRÓBOWAĆ BO TO GÓRA 3 MIN ROBOTY
By mario13 -  19 lis 2012, 21:25
 -------
#87276
Dzięki za b. szybką odpowiedzi. Niestety nie mam VCDS-a. Mam pytanie odnośnie gateway-a. Podobno wersje, które ,,nie rozładowują" aku to >2008, ale są gatewa-e zkońcówką L na al.... z 2006r. Czy taki będzie ok.? Czy zwracać uwagę na rok produkcji tj. >2008r, czy na samą końcówkę tj. L, czy też musi być i >2008r i co najmniej z końcówką L.?
By mario13 -  19 lis 2012, 21:35
 -------
#87279
Ja nie mam programu, ale jest firma, która się zajmuje navi VW w Lublinie - ale oni nie więdzą co i jak z tymi ,,gatewayami" tylko wgrywają softy, a takiego, który nie rozładowuje aku w mojej navi wersji H z fw 4120 nie mają.
Awatar użytkownika
By glodek -  19 lis 2012, 21:44
 wielkopolskie
#87281
To znaczy sie nie znają :)
Kolego musisz podpiac kompa spisać "skopiować" kodowanie zamontowac nowego gateway-a i wpisać kod ze starego ewentualnie sprawdzic bajt po bajcie czy wszystko jest na swoim miejscu :) nie wystarczy wymienic na nowszy ..
By Kiler -  19 lis 2012, 21:55
 wielkopolskie
#87284
sory ale jeśli firma która zajmuje się navi i VW nie wie jakie bramki trzeba założyć (a jest to częsty problem w starszych modelach ) to znaczy że jest to przysłowiowy "pan Kaziu" który co prawda przez całe życie był piekarzem ale kolega mu powiedział że można zarobić na nawigacjach to je sprzedaje i udaje fachowca a takiemu komuś nie powierzyłbym wymiany wkładu lusterka a co dopiero podłączania navi .
Jeśli nie wiedza
co i jak z tymi ,,gatewayami"
to jak ci zamontują nowa i jak ja zakodują ???
By SiwV -  19 sty 2013, 9:42
 łódzkie
#90936
Panowie, wiem że to temat o RNS więc z góry przepraszam ale czy jesteście pewni ,że do RCD 510 także nalezy wymienić bramke ?
Obecnie posiadam C i napisałem do firmy m-tronic, która to spolszcza te radia i dodatkowo dostałem taką odpowiedź: "nie spotkałem się jeszcze z modelem RCD510 który by powodował rozładowywanie akumulatora jak w przypadku RNS510 z niedopasowanym typem gatewey. "
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 28