Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  23 gru 2019, 21:50
 śląskie
#279222
Nie ori radiu can jest potrzebny do wyświetlania info z danych auta na radiu i do logiki on/off radia i podświetlenia np guzików.
Błąd dalej będzie w gat. Vcds z takim radiem sie nie połączy. Ale aby dobrze funkcje can działały radio musi byc zaznaczone w kodowaniu gatevey.
Taki galimatias ale tak jest
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 sty 2020, 8:19
 pomorskie
#279454
Na filmie pokazany jest sterownik radia a nie gateway, po prostu z poziomu gateway po autoscasnie wchodzi w sterownik radia. Gateway się koduje zero-jedynkowo, albo zaznaczasz ptaszka przy sterowniku radia albo nie zaznaczasz. Co do reszty to @Dexter23pl już ci pisał co i jak
Nie ori radiu can jest potrzebny do wyświetlania info z danych auta na radiu i do logiki on/off radia i podświetlenia np guzików.
Błąd dalej będzie w gat. Vcds z takim radiem sie nie połączy. Ale aby dobrze funkcje can działały radio musi byc zaznaczone w kodowaniu gatevey.
Taki galimatias ale tak jest
Awatar użytkownika
RE: GOLF V JAKI CAN
Awatar użytkownika
By jarek60 -  10 sty 2020, 8:46
 zachodniopomorskie
#279456
Odznaczyłem w gateway radio na liście i to wystarczy? Stąd te pytania czy muszę coś jeszcze zrobić bo zaznaczenie pozycji radia nic nie dało (ten ptaszek w kratce obok pozycja radio).

Dodano po 11 godzinach 44 minutach 51 sekundach:
Mam wcds parę dni może ktoś opisze krok po kroku co trzeba zrobić.

Dodano po 4 godzinach 34 minutach 37 sekundach:
Znalazłem coś takiego i chyba w tym kierunku trzeba iść. https://www.youtube.com/watch?v=6eMy6wSrSSY .
Potrenuję jutro na aucie.

Dodano po 10 godzinach 17 minutach 32 sekundach:
Trzeba wejść w vcds test po can wykonać wejść w 19 Gateway: lista urządzeń -w niej zaznaczyć radio zaznaczyć wejść zapisać; w kodowanie 07 pomocnicze i sprawdzić czy radio analogowe załączone zamknąć okienko pomocnicze. Następnie zapisać to w sterowniku kopiując nr ten co wyżej sterownika.
Teraz pozostaje kwestia radia czy ono mimo ze ma zaimplementowaną obsługę can obsługuje Golfa V -komunikuje się z nim. Komunikacja po stronie auta can z radiem została uruchomiona. Zdjęć nie robiłem bo laptop na baterii pracował zasilacza samochodowego się nie dorobiłem.
Tera wywala błąd gateway i radia -prawidłowo bo jak wyłączę obsługę radia w gateway to błąd znika.
By hemulen -  17 lut 2020, 16:57
 kujawsko-pomorskie
#280074
Witam,
Od niedawna stałem się posiadaczem golfa z grudnia 2007 w kombi z radiem ESX VN735. W internecie znalazłem troche informacji i wydaje się że jest to solidny sprzęt, jednak nie daje możliwości słuchania muzyki przez bluetooth oraz słuchania mp3 z karty pamięci czy pendriva. Dlatego zastanawiam się nad wymianą na stację multimedialna z androidem z aliexpress. I tutaj moje pytanie: czy każda stacja będzie działała w moim golfie? Mój golf nie posiada komputera pokładowego.
Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
By Cimek -  17 lut 2020, 17:25
 opolskie
#280077
@hemulen Ogranicza Cię tylko wielkość i ewentualne przejściówki kostek. Zależy też od twejego poczucia estetyki, nie każde radio wyglądem pasuje do epoki auta-jednym to przeszkadza, innym nie.

Ps. Temat o gateway a nie radiach. Owe tematy są już na forum szeroko rozwinięte.
By ShadoV -  06 mar 2020, 10:19
 śląskie
#280366
Witam. Trochę zbocze z tematu, ale myśle że moim problemem jest właśnie Can. Wymoeniłem panel klimatyzacji na nowszy po roku 2013. Ten z wyświetlaczami i z większym zakresem temperatury. Temperatura na wyświetlaczach działa od 16 do 29.5. Ale problem jest taki że radio mam na androidzie i w zakresie od 18 do 26 tak jak było w starym panelu wszystko pokazuje prawidlowo. A temperature 17.5 widzi jako LO 17 i 16.5.16 nie wyświetla wcale a ponizej znowu wskakuje LO. Z temperaturą do gory jest podobnie tyle źe temperatury od 26.5 nie wyświetla wcale aż do 29.5, ale temperature powyżej wyświetla HI. Miał już ktoś podobny błąd?

Może wymiana Can lub BCM na nowszy coś pomoże?
Nadmienie że BCM to: 1K0 937 086 C
A CAN Gateway: 1K0 907 530 AA

@Krzycho
Ja cię odwiedze z tym licznikiem, ale jak narazie nie jechałem do Krakowa, bądz okolic... Jak tylko pojade będe troszke szybciej będę dzwonić...
By ShadoV -  06 mar 2020, 13:31
 śląskie
#280368
@A-R-T-U-R
Jest to golf vi plus z rocznika 2010...
Ale jak zakoduje panel tak jak powinien być to temperatura na tych wyświetlaczach pokazuje te 16 czy tam 29 stopni. Tylko na radiu jej nie chce pokazać...
Tak wygląda... To jest panel z Sciroco...
Obrazek
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 28