Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Paffeu -  20 sie 2014, 23:11
 śląskie
#140585
Dla uściślenia. :D Podłączam się pod komputer po wymianie gateway i co dalej? Mając scr z poprzednich ustawień wale wszystko po kolei tak samo?
BTW Jest jakiś spec na śląsku, który ma VCDS i by mi to ogarnął? :)
By Gomul89 -  15 paź 2014, 7:46
 mazowieckie
#146490
Panowie a co daje nowszy gateway,jakie nowe funkcje do programowania i możliwości oprócz rozładowania aku? Oczywiście możliwości, które obsłuży auto bo nie wiem czy asystent zmiany pasa ruchu i zmęczenia da się włączyć :unsure:
Awatar użytkownika
By gral48 -  15 paź 2014, 11:58
 pomorskie
#146521
Ponieważ jest dużo pytań co daje nowy Gateway ( centralka elektryczna )

Postaram się to wytłumaczyć jak najprościej się da:

Gateway to inaczej centralka która pozwala się komunikować ze sobą wszystkim urządzeniom elektrycznym samochodu.
Zmiana na nowszy, to zmiana CAN na bardziej wydajny ( więcej kanałów ), czyli większe możliwości rozbudowy wyposażenia samochodu ( więcej "bajerów", większe zapotrzebowanie na przepustowość informacji )
Awatar użytkownika
By Krzycho -  15 paź 2014, 12:40
 małopolskie
#146532
Gomul89 pisze:Panowie a co daje nowszy gateway,jakie nowe funkcje do programowania i możliwości oprócz rozładowania aku? Oczywiście możliwości, które obsłuży auto bo nie wiem czy asystent zmiany pasa ruchu i zmęczenia da się włączyć :unsure:
wszystko zależy od samego wyposażenia danego auta... asystenta pasa ruchu jeszcze w mk5 nie widziałem... asystenta zmęczenia a i owszem...
By Gomul89 -  15 paź 2014, 17:23
 mazowieckie
#146567
Informacje jakie ja znalazłem to:
-gateway do literki "L" jest 7 bajtowy i rozładowuje aku.
-gateway od literki "L" jest 9bajtowy i nie rozładowuje aku i jest sporo nowych opcji do kodowania np. asystent zmiany pasa
-gateway od literki "AD" jest 10 bajtowy i jest tylko kilka opcji do kodowania więcej niż w 9bajt. Nie ma takiego skoku jak między 7bajt a 9 bajt.
Link do strony forum Tourana gdzie opisane są kodowania modułów gateway i można zobaczyć różnicę http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1745" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy opcja w kodowanie Easy Entry to jest związana z siedzeniami w wersji 3D. Do czego ta opcja w kodowaniu?
Awatar użytkownika
By gral48 -  15 paź 2014, 17:54
 pomorskie
#146575
Gomul89 pisze:Informacje jakie ja znalazłem to:
-gateway do literki "L" jest 7 bajtowy i rozładowuje aku.
-gateway od literki "L" jest 9bajtowy i nie rozładowuje aku i jest sporo nowych opcji do kodowania np. asystent zmiany pasa
-gateway od literki "AD" jest 10 bajtowy i jest tylko kilka opcji do kodowania więcej niż w 9bajt. Nie ma takiego skoku jak między 7bajt a 9 bajt.
Link do strony forum Tourana gdzie opisane są kodowania modułów gateway i można zobaczyć różnicę http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1745" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy opcja w kodowanie Easy Entry to jest związana z siedzeniami w wersji 3D. Do czego ta opcja w kodowaniu?
Opcja Easy Entry to przesuniecie fotela około 5 cm do tyłu po otwarciu drzwi - pomaga przy wsiadaniu/wysiadaniu. Po zamknieciu drzwi fotel przesuwa się z powrotem do przodu.
By ruszko -  26 paź 2014, 16:55
 lubuskie
#148166
Witam

Odkurzę troche temat bo mam pytanie a czytajac posty nie widze nigdzie konkretnej odpowiedzi :)

W swoim golfiku posiadam RCD 300 chcialbym wymienic na RCD 310 i teraz prosilbym o kolejnosc dzialan jaki musze wykonac aby sprawdzic czy da rade aby u mnie dziaialo bez problemow.

- gdzie szukac tej szyny
- czy sam bede w stanie stwierdzic czy bedzie pasowac czy tez nie (elektronika jest mi obca)

prosze o pomoc gdyz planuje sobie na swieta taki prezent zamowic :)
By golfiarz -  28 paź 2014, 18:01
 wielkopolskie
#148473
witam
a posiadasz vsds albo program do odczytu GATEWAY ?
można też prościej to zrobić , wyłożyć go na wierzch i przeczytać nr jakie są .
podaj rok produkcji twojego auta to już ułatwi sprawę.
pzdr
By ruszko -  28 paź 2014, 18:08
 lubuskie
#148475
rocznik 2005 wiec chyba jednak bedzie potrzebna wymiana co nie?

a w necie znalazlem wzmianke " moduł Gateway 1K0907530L lub wyższy " jest potrzebny aby podlaczyc rcd310 i aby wszystko bylo ok tylko co to znaczy lub wyzszy? litera alfabetu po L czy numery czy jak
Awatar użytkownika
By passatos -  03 lis 2014, 23:36
 wielkopolskie
#149293
Witam!
Włączę się może trochę nie w temat, ale wydaje mi się, że ma to związek z CAN GETWAY. Posiadam Golfa MK5 i chciałbym zamontować RNS 510. Pytanie moje jest takie, czy po wymianie GETWY'a na wyższy model, będzie możliwość odczytu nawigacji (tzn: pokazywanie kierunków, ilość metrów do skrętu) z poziomu wyświetlacza MFA?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 28