Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By krzychu8888 -  01 gru 2016, 17:12
 śląskie
#243681
Zakupiła takie radio:

https://www.aliexpress.com/item/2-Din-8 ... 94744.html

Wszystko super, wymontowałem stare , wsadziłem nowe , kostka pasowała więc myślałem "super bez lutowania :) " czar prysnął to tym jak próbowałem sterować radiem z kierownicy . Działa tylko połowa multi funkcji:

Tj;

Głośniej/ Ciszej , MUTE , Phone

Nie działa:

Następna piosenka / poprzednia

w ogóle jakby nie widział funkcji audio. W fabrycznym radiu jak nacisnąłem na kierownicy (pierwszy przycisk po prawej stronie )

Obrazek

na ekranie (komputera pokładowego ) pokazywało napis AUDIO , i mogłem mieniać piosenki czy stacje

Ktoś pomoże ? coś źle wpiąłem ? coś trzeba dolutować ?
Awatar użytkownika
By bolinio3 -  30 mar 2017, 12:11
 podkarpackie
#249715
Pomożecie?

Zakupiłem niedawno Radioodtwarzacz Alpine CDE-193BT i chcę go zamontować do VW Golf V 1.6 102 KM 2007 rok, jednakże mam pare pytań i chciałbym uzyskać odpowiedź.
1 - Mianowicie wyczytałem aby podłączyć inne radio niz fabryczne potrzeba konwerter CAN i separator antenowy. Obecnie radio mam potpięte i muszę go za każdym razem włączać i wyłączać. Chciałbym żeby działało tak jak tamto orginalne że po przekeceniu kluczyka sie automatycznie włączało a po wyjeciu gasiło, wiec do tego potrzebuje tego chyba konwertera CAN, separator antenowy juz mam.

Czy ten bedzie ok?
https://car-tronic.pl/adapter-do-kierow ... 0022-p9310
http://allegro.pl/adapter-do-kierownicy ... ml#thumb/2
tylko jest tam taka uwaga: WYBIERZ PRZEWÓD DO RADIOODBIORNIKA KTÓRY CHCESZ ZAMONTOWAĆ
w moim przypadku to:
https://car-tronic.pl/uniwersalny-przew ... lpine-p292
http://allegro.pl/przewod-alpine-dla-in ... ml#thumb/2
a do czego ten przewód służy?

2 - Wyczytałem na stronie: http://www.alpine.com.pl/p/Products/cd- ... /cde-193bt
że radioodtawrzacz posiada: Sterowanie poziomu ściemniacza: 4 stopnie
Czyli jak podłącze radioodtwarzacz tym konwerterem CAN to bede mógł go ściemniać tym pokretłem od regulacji jasności deski rozdzielczej i przyscisków co mam koło włacznika swiateł? Bo fabryczne radio RCD-300 sie sciemnialo tym pokretlem.

3 - nie posiadam przycisków multifunkcyjnych w kierownicy do obsługi radia czy można takie podłączyć? i czy jest duzo roboty przy tym?
http://allegro.pl/vw-golf-5-jetta-toura ... 30191.html
By *GoŁa* -  25 lip 2017, 9:38
 świętokrzyskie
#255059
Mam założone radio JVC RS 520 .
Radio ma plus po zapłonie pociągnięty z skrzynki bezpieczników pod maska . Wolny bezpiecznik F41 tam mam też podpięte światła dzienne. I dzięki tamu działa jak fabryczne po kluczyku .


Dzisiaj chciałem zamontować wzmacniacz i po podłączeniu remote pod kostę w radio nie uruchamia wzmacniacza.

Który pin w ori kostce odpowiada za antenę elektryczną ?

Kable poszły standardowo czerwony 12v lewym progiem reszta prawym i masa w bagażniku.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  25 lip 2017, 10:20
 śląskie
#255060
W ori wtyczce co idzie z auta nie ma sygnału remote. podłączasz pod radio. Jesli też nie działa to pod aut antenę lub trzeba to uwaktywnic w radiu np guzik TA w JVC to był.
W tak podłączonym radiu radio gaśnie po zgaszeniu silnika a nie dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
By *GoŁa* -  25 lip 2017, 14:08
 świętokrzyskie
#255069
Faktycznie ale to nie problem . Przy okazji ciągnięcia kabla pod wzmak od aku wolałem zrobić to tak niż podpinać się pod moduł pod kierownica . Auto 2005 r i plus w zapalniczce niestety stały .

Radio tak podpięte pamięć ma nie trzeba szukać tylko tego remote muszę sprawdzić w ustawieniach radia .

Jak na chwile podpiąłem pod remote kabel z plusem po zapłonie to wzmak wstał także kwestia tylko żeby działał pod remote z radia .

Bo stałego plusa mieć nie może z tego co pamietam bo poleci wzmak albo radio .

Proszę o poprawienie jeśli się mylę .

:wacko:
By *GoŁa* -  25 lip 2017, 14:55
 świętokrzyskie
#255072
Dzięki za pomoc sprawdzę po powrocie z pracy . Swoją droga mam separator i radio działa bez zakłóceń . Sprawdzę żarówka bo nie mam miernika czy tam prąd jest a jak nie to pozostaje po plusie po zapłonie wzmak mieć . I aku będzie Ok
By Hadra -  28 gru 2017, 18:57
 spoza Polski
#260495
Chlopaki pomozcie bo mnie juz krew zalewa z tym radiem! Kupilem niedawno Golfa V, 2006, 2.0 TDI GT dla dziewczyny. Poprzedni wlasciciel zamontowal jakiegos chinczyka zamiast oryginalnego radia. Chinczyk wedlug mnie nie zostal podlaczony poprawnie. Probowalem przez ostatnie 3 dni sie z tym uporac i sie nie udalo. Ogolnie jestem dobry w DYI ale z elektryka u mnie kiepsko...
Jesli chodzi o dzialanie/niedzialanie chinczyka to tak:
* radio zalacza sie bez wzgedu na to czy stacyjka jest ON czy OFF. Chce to zmienic zeby zalaczalo sie i wylaczalo tylko jak jest kluczyk w stacyjce. Dziewczyna zapomina je wylaczac jak wysiada z auta..
* podswietlenie przyciskow nie dziala badz nie jest podlaczone;
* odbiera tylko kilka stacji - juz czytalem o tym takze bede musial kupic ten kabelek zeby podlaczyc druga antene - to moge zrobic pozniej.

Ponizej przesylam kilak fotek jak to jest podlaczone w tym momencie. Jak zauwazycie, jest tez tam podlaczony Bluetooth Nokia (dziala).
Wzialem miernik do reki - srednio sie nim umie poslugiwac - ale udalo mi sie namierzyc ze:
1) oba zolto-czerwone kable z wiazki auta maja napiecie 12v nawet przy wylaczonej stacyjce.
2) do jednego z zolto-czerwonego kabla jest podlaczony czerwony kabel (12v?) ktory idzie do bluetooth Nokia
3) brazowy z wiazki od auta idzie do czarnego z radia (ground) - to wiem ze jest prawidlowo
4) zolto-czerwony nr 1 z wiazki auta laczy sie czerwonym od radia
5) zolto-czerwony nr 2 z wiazki auta laczy sie z zoltym od radia
6) pomaranczowy i niebieski z wiazki z radia nie laczy sie z nimczym z wiazki auta..

Wiem ze moglbym podjechac do elektryka i podlaczylby mi to prawidlowo w 5 min za stowke ale tak sie uparlem ze sam to rozkminie ze nie popuszcze.. :wall: :)

Prosze pomozcie mi to podlaczyc tak zeby 1) wylaczalo sie jak zgasze silnik i 2) podswietlenie dzialalo...
Antena i sygnalem zajme sie pozniej jak dorwe odpowiedni kabel..

Z gory sliczne dzieki chlopaki i dziewczeta! :thank_you:

Obrazek Uploaded with fotem.pl

Obrazek Uploaded with fotem.pl

Obrazek Uploaded with fotem.pl

Obrazek Uploaded with fotem.pl

Obrazek Uploaded with fotem.pl
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 gru 2017, 23:03
 śląskie
#260501
W aucie nie ma prawie nigdzie plusa po stacyjce. Ewentualnie zapalniczka. Po stacyjce albo dolutowac się bezpośrednio do kostki stacyjki poprzez demontaż kierownicy manetek ipd lub konwerter can dokupic lub spróbować podpiąć się jak napisane na radiu do can.
Zobacz moze zadziała wtedy od razu. Can jest we wtyczce oryginalnej instalacji do radia. Te cienkie dwa przewody.
By Hadra -  28 gru 2017, 23:27
 spoza Polski
#260502
DZieki Dexter! Ale chyba nie bardzo zroZumialem? Te dwa cienkie gdzie powinny byc podlaczone do radia?
I jezeli pociagne plus z zapalniczki, to gdzie go do radia podpiac? Zamiast czerwonego czy zamiast zoltego? Sorry ale nie lapie nic z ta elektryka I potrzebuje zeby mi to ktos lopatologicznie wyjasni.. :)
Dzieki za cierpliwosc!
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  29 gru 2017, 20:16
 śląskie
#260543
Na rafouna naklejce masz opisane piny dwa can.
To jest magistrala danych ktorej radio potrzebuje. Can jest we wtyczce oryginalnej co jest w instalacji auta. To te dwa cienkie przewody pomarańczowe.
Jeśli chodzi o podłączenie pod zapalniczke to jeśli ona jest po stacyjce to podłączasz pod nią czerwony z radia.
By Hadra -  29 gru 2017, 20:43
 spoza Polski
#260545
OK dzieki sliczne!
W takim razie: Dean brazowe od auta podlaczyc w dwa piny z radia gdzie jest napisane can.
Czerwony z zapalniczki do pinu gdzie jest napisane 12v na radiu.
Czarny wiadomo do ground.
Zgadza sie? I jeszcze po zostaje kwestia podswietlenia przyciskow. Chyba ze to juz bedzie dzialac po poslaczeniu kabli od can?

Dzieki!!!
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  29 gru 2017, 23:58
 śląskie
#260555
Jak podlaczysz can to zasilajacy czerwony i żółty zapewne zostawiasz podłączone pod staly plus.
Can daje info o on/off radia i podświetlania guzików na panelu.
Jak po can nie zagada bo będzie nie kompatybilny to can nie podlaczasz a tylko przepinasz czerwony os radia pod zapalniczke jeśli ona jest po kluczyku. Sprawdź wcześniej bo były takie ze na zapalniczce bylo non stop zasilanie. Wtedy pod bezpieczniki górne sie wpinasz.
Wada tego rozwiązania jest ze radio gasnie po wylaczeniu stacyjki/silnika a nie dopiero po wyjściu kluczyka E stacyjki.
Awatar użytkownika
By coderiese -  09 sty 2018, 13:28
 śląskie
#260844
no to juz teraz wiem wszystko.
Tez zamontowałem inne radio i sie zastanawialem dlaczego dwa kable z kostki mają stałe 12V.
Mierzylem wszystko i nic, nigdzie rozłączanego 12V.

Tak się zacząłem zastanawiać czy to przez CAN idzie sygnał o wył radiu.
Czyli albo ten konwerter albo najprosciej ciągnąć z zapalarki.

i kolejna porada dzieki Wam :)

czyli - czytać, szukać, odpowiedź się znajdzie :yes: :yes:
By Hadra -  09 sty 2018, 13:31
 spoza Polski
#260845
A MNIe sie wciaz nie udalo tego podlaczyc tak jak chce...:) podlaczenie kabli can do tego radia nie zrobilo zadnej roznicy. Podswietlenie wciaz nie dziala I radio sie nie wylacza po zgaszeniu silnika... :wacko:
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 20