Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By coderiese -  09 sty 2018, 13:34
 śląskie
#260846
no to najprościej bedzie pociągniąc zasilanie z zapalniczki a podtrzymanie pamięci ze stałego plusa z kostki


a tak przy okazji mam pytanie - nie grają tylne głośniki. W sumie to nawet nie wiem czy grały na oryginalnym radiu bo ledwo dojechałem do domu po zakupie to od razu je rwałem z dechy bo moje muzyczne ucho było kaleczone tym dzwiękiem z rcd300 jak mózg ostrym rylcem.
Nie zebym te tylne potrzebował ( i tak zawsze wyłączam tył ) ale tak tylko z czystej ciekawości pytam.
By matius71 -  03 maja 2018, 0:37
 mazowieckie
#264517
Słuchajcie, mam taki problem że kupiłem chińskiego klona RNS510 i przez jakiś czas działało wszystko dobrze ale po jakimś czasie odłączyłem i podłączyłem radio i przestało się wyłączać po stacyjce. Jak to naprawić? Mam podłączone kable od CANa i radio wyświetla parametry samochodu po CANie ale sie własnie nie wyłącza po stacyjce. Co radzicie zrobić z takim pacjentem? Możliwe że coś się zjarało w radiu? Jest sens je rozkręcić? Jak patrzylem to przy radiu mam dwa stałe plusy jeden jest podłączony na stałe a drugi jest rozpinany i powinien być rozpięty jak samochód nie ma CANa no ale mam rozłączony więc niby tak jak powinno być. :oops:
By matius71 -  03 maja 2018, 14:18
 mazowieckie
#264536
Już je resetowałem, wchodziłem w opcje, jest tam do wyboru nawet kiedy ma się radio wyłączać czy ręcznie czy po stacyjce ale nie przynosi to żadnego efektu. Emulatora nie miałem w zestawie ale wcześniej działało radio bez emulatora.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak podłączam VCDS to nie wykrywa radia, nie wiem jak było wcześniej niestety.
Awatar użytkownika
By yox2014 -  06 maja 2018, 9:57
 spoza Polski
#264603
matius71 pisze:
03 maja 2018, 14:18
Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak podłączam VCDS to nie wykrywa radia, nie wiem jak było wcześniej niestety.
... skoro VCDS nie wykrywa radia, znaczy nie jest podłaczony do CAN więc jakim cudem mam działać ? sprawdż podłaczenie radio---->CAN-Infontainment ;)
Awatar użytkownika
By yox2014 -  06 maja 2018, 14:09
 spoza Polski
#264612
nie mam doswiadczenia z "chinczykami" ;), niech podłaczy pod odp CAN-y, zakoduje w gateway i sprawdzi, aby działało wyłączanie "po stacyjce" musi być sterowanie przez CAN, chyba że bezposrednie podłaczenie pod "S-Contact" ;)
By matius71 -  06 maja 2018, 18:28
 mazowieckie
#264618
Panowie, spokojnie nie róbcie ze mnie barana :D Tam się nie da źle podłączyć tych kostek przecież :P W vcds nie wykrywa radia z tym że nie wiadomo czy powinni wykrywac chinczyka. Fakty są takie że radio działało normalnie i przestało. Oba plusy sa czły czas i radio się nie wyłącza. Można to jakoś mądrze ominąć żeby wszystko grało jak wcześniej? Napiszcie co mam sprawdzić, sprawdzę i może jakoś da się to zrobić. Jakieś zdjęcia potrzebujecie? Jakieś parametry w VCDSie sprawdzić?
Awatar użytkownika
By piru -  10 maja 2018, 12:24
 śląskie
#264712
Dexter23pl pisze:
06 maja 2018, 10:20
Nie wiem ale czy chinczyk jest widoczny pod vcds???
nie, nie jest widoczny :no:

Dodano po 5 minutach 9 sekundach:
matius71 pisze:
03 maja 2018, 0:37
Słuchajcie, mam taki problem że kupiłem chińskiego klona RNS510 i przez jakiś czas działało wszystko dobrze ale po jakimś czasie odłączyłem i podłączyłem radio i przestało się wyłączać po stacyjce. Jak to naprawić? Mam podłączone kable od CANa i radio wyświetla parametry samochodu po CANie ale sie własnie nie wyłącza po stacyjce. Co radzicie zrobić z takim pacjentem? Możliwe że coś się zjarało w radiu? Jest sens je rozkręcić? Jak patrzylem to przy radiu mam dwa stałe plusy jeden jest podłączony na stałe a drugi jest rozpinany i powinien być rozpięty jak samochód nie ma CANa no ale mam rozłączony więc niby tak jak powinno być. :oops:
jeśli kupiłeś radio bezpośrednio od chińczyka to o pomoc zwróć się do niego :cool:
korzystają z translatora i jest trochę rozkminki z tego tytułu ale można się dogadać :fluff:
ja nie tak dawno po zakupie z ali przerabiałem temat i skończyło się że gadałem z chińczykiem już później na WhatsApp-ie i o dziewczynach ;) w sumie okazało się że zakup z ali był w 100 % słuszny i w żaden sposób nie przepłaciłem a i rabat mega dostałem :naughty:

tak że polecam zacząć od sprzedawcy jeśli to ,, chińczyk" jeśli kupiłeś z drugiej ręki od resetu radia :P
By matius71 -  14 cze 2018, 21:36
 mazowieckie
#265700
Sluchajcie, walki ciag dalszy. Postanowilem podlaczyc radio do zapalniczki czyli
ACC pod zapalniczke i
Battery pod staly plus
I radio dziala po wyjeciu kluczyka ze stacyjki. Zachowuje sie tak ze pin ktody powinien byc od podtrzymania pamieci radia tak naprawde jest od zasilania radia natomiast kabel od zasilania nic nie robi moze byc nawet odpiety tylko ze jak podepne tylko kabel od podtrzymania pamieci pod zapalniczke to radio wlacza sie i wylacza po stacyjce ale nie zapamietuje stacji. Co tu zrobic?
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 20