Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By JIM -  22 sty 2020, 17:10
 śląskie
#279650
Panowie, potrzebuję rady:

Zamieniłem radio RCD300 na chińskie podofo. Ogólnie radio działa, nawigacja też, fale łapie jak to chińczyk. Mam do niego wpięty moduł Canbus, żeby z canem się łączył. Działa po kluczyku jak oryginalne, ogólnie cacy, wszystko fajnie, ale po około 10 minutach jazdy radio gaśnie i nie chce się uruchomić. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu, ale dopiero po kilku minutach postoju radio się włącza jak należy, jednak ponownie po ok. 10 minutach gaśnie.

Zastanawiam się, czy nie trzeba czegoś w sterowniku przeprogramować? Zadeklarować jako radio analogowe? Nie wiem jeszcze jaki mam moduł gateway, podejrzewam że typ niższy jak F, ale czy jest możliwe żeby sterownik po 10 minutach odcinał zasilanie podczas jazdy? Zastanawia mnie, czy to nie jest odczytywane jako błąd sterownika. Ogólnie radio trzyma ustawienia, problem jest tylko z samoczynnym jego wyłączeniem.

Miał ktoś podobny problem?
Awatar użytkownika
By JIM -  04 lut 2020, 22:08
 śląskie
#279869
Mam gateway, ale nie mam czasu się tym zająć. Jak zrobię, dam znać ;)

Producent (Chińczycy) kazał mi sprawdzić napięcie, jakie przychodzi na radio. Może to ma jakiś związek.
By Zolek -  12 lut 2020, 13:06
 zachodniopomorskie
#280008
Ja chyba oszaleje z tym radiem 🤦🏻‍♂️Jeżdżę już 2 tygodnie z rozłożona połowa plastików w środku a ten dziad nie chce działać tak jak powinien. Chyba zrobie mu przełącznik. W module kierownicy nie mam żadnego niebieskiego kabelka jak wezmę z bezpieczników to nie mogę zgasić auta kluczykiem no dramat.
Awatar użytkownika
By Meyz -  05 mar 2020, 13:18
 -------
#280345
Witam. Mam problem z radiem z Chin. Po podłączeniu przepala mi bezpiecznik w radiu(15a) i w skrzynce bezpieczników pod maską. Radio Oryginalne działa normalnie. Załączyłem kilka zdjęć. Nie mam pojęcia co z tym radiem zrobić.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

By siara-22 -  18 cze 2020, 1:07
 dolnośląskie
#282170
Witam też mam problem z chińczykiem ogólnie radio działa ale nie wyświetlaja się info samochodu, nie działa sterowanie z kierownicy i wyłącza się po zgaszeniu silnika a nie po wyjęciu kluczyka. Ogólnie w aucie nie ma dużej kości tylko dwie standardowe iso. W zestawie z radiem jest dekoder canbus, wymieniłem gateway na nowszy tylko też nie wiem jakie radio w nim zaznaczyć i czy w ogóle ma być zaznaczone. Proszę o pomoc bo mi pomysły już się wyczerpaly
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  21 cze 2020, 11:25
 śląskie
#282206
Pewnie dokładana instalacja w salonie.
Jaki model radia byl zamontowany? Daj oznaczenie.
Radio wylanczalo sie po zgaszeniu silnika czy po wyjeciu kluczyka ze stacyjki?

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Zrób lepsze foty tych wtyczek co masz z instalacji auta. Chodzi o kolory kabli i ich numeracje we wtyczkach.
By siara-22 -  21 cze 2020, 21:02
 dolnośląskie
#282217
Radio nie wiem jakie było jak kupiłem go 2 lata temu to siedział tam już inny chińczyk i było tak samo myślałem że to wina radia i zmieniłem na inne jutro dodam więcej zdjęć bo zaraz na nockę lece

Dodano po 1 dniu 23 godzinach 56 minutach 26 sekundach:
Już wszystko wiem 😁 pierwszy właściciel brał z salonu auto bez ori radia dlatego są takie kości i nie ma przewodów can 😞 musiałbym je pociągnąć tylko jeszcze nie wiem skąd... Jakieś pomysły?
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20