Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Dzej -  01 lip 2020, 22:44
 dolnośląskie
#282393
Szybkie pytanie - z czego chińszczyzna bierze informacje do "car info" - wydaje mi się, że z Can, ale u mnie to nie działa. Czy może z OBD? Czy może biedacki trendline jest za niski na takie bajery?

Obrazek
Awatar użytkownika
By Dzej -  02 lip 2020, 14:23
 dolnośląskie
#282397
Teoretycznie powinienem mieć, ale to już 2 radio, w którym to nie działa i chyba będę musiał posprawdzać kabelki. Golfina nie miała oryginalnie radia, ale przy odbiorze zakładali RCD300, możliwe, że coś jest źle podłączone.
By adi-zaba -  23 sie 2020, 16:57
 wielkopolskie
#283107
JIM pisze:
22 sty 2020, 17:10
Panowie, potrzebuję rady:

Zamieniłem radio RCD300 na chińskie podofo. Ogólnie radio działa, nawigacja też, fale łapie jak to chińczyk. Mam do niego wpięty moduł Canbus, żeby z canem się łączył. Działa po kluczyku jak oryginalne, ogólnie cacy, wszystko fajnie, ale po około 10 minutach jazdy radio gaśnie i nie chce się uruchomić. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu, ale dopiero po kilku minutach postoju radio się włącza jak należy, jednak ponownie po ok. 10 minutach gaśnie.

Zastanawiam się, czy nie trzeba czegoś w sterowniku przeprogramować? Zadeklarować jako radio analogowe? Nie wiem jeszcze jaki mam moduł gateway, podejrzewam że typ niższy jak F, ale czy jest możliwe żeby sterownik po 10 minutach odcinał zasilanie podczas jazdy? Zastanawia mnie, czy to nie jest odczytywane jako błąd sterownika. Ogólnie radio trzyma ustawienia, problem jest tylko z samoczynnym jego wyłączeniem.

Miał ktoś podobny problem?
Witam , czy rozwiązał Pan problem ? niestety ma ten sam objaw z wyłączaniem niefabrycznego radia...pozdrawiam !
By daihat -  28 gru 2020, 7:50
 dolnośląskie
#284525
Mam problem z montażem 1din po wyrzuceniu rdc300. Zakupiona typowa ramka jak np. ta:
https://allegro.pl/oferta/ramka-radiowa ... 66b9dfae24
nadaje się wyłącznie jako maskownica i brakuje mi wewnętrznego stelażu bo radio ma z 1cm luzu po obu stronach.
Jedyne co przychodzi mi do głowy, że potrzebuję jeszcze stelażu 2din, a radio Ori ma większą szerokość?
Czy samemu muszę wyrzeźbić jakiś stelaż.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20