Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By bigcreative -  18 lis 2019, 13:36
 wielkopolskie
#278535
Witam, mam problem z odbiorem stacji radiowych w radiu niefabrycznym - chińczyk. Stacje radiowe na postoju odbierają bardzo ładnie, ale podczas jazdy jest tragedia- szumy i trzaski. Mój golf wyjechał z fabryki bez radia (kody wyposażenia: 9D0, 8AA). Aktualnie do radia podłączone są dwa przewody antenowe. Antena dachowa wymieniona na nową- brak poprawy - do stopki antenowej dochodzi 12v. VCDS nie pokazuje na liście sterowników 56 Radio. Jest coś, co według was mógłbym zrobić aby poprawić jakość odbioru? Czy z racji braku przygotowania pod radio, mój samochód posiada wzmacniacz antenowy lub cokolwiek co poprawia sygnał radiowy?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  19 lis 2019, 22:43
 śląskie
#278578
:P. To nie są wzmacniacze. To rurka z dwoma końcówkami i kabelkiem. Do kabelka dajemy 12v i on poprzez kondensator daje napięcie na kabel antenowy bo on zasila wzmacniacz antenowy w tylnej szybie i w stopce anteny dachowej
Awatar użytkownika
By JIM -  11 sty 2020, 16:40
 śląskie
#279467
Szanowne Magistry Inżyniery Golfiści!

Czy ktoś z was montował chińskie radio (stacja multimedialna) w swoim VW zamiast radia RCD300?
Przykładowo:
https://allegro.pl/oferta/radio-2-din-a ... 8787229462
lub to:
https://allegro.pl/oferta/radio-2-din-a ... 8722553490

Czy zamiast radia RCD300 wejdzie plug&play? Chodzi mi o podłączenie do fabrycznej kostki fakra (albo Quadlock?) radia chińskiego, zazwyczaj mają podobne zaprojektowane wtyczki. Czy trzeba będzie coś przerabiać, przepinać, lutować etc. ?

Miał ktoś z tym jakieś doświadczenie :?:
Awatar użytkownika
By JIM -  12 sty 2020, 22:10
 śląskie
#279495
Mój golfik jest z 2005 roku, duża będzie różnica?

Co do samego radia: nie oczekuję cudów. Wiadomo, że księgowi VW doskonale wszystko policzyli - w wersji wyposażenia Trendline cokolwiek powoduje poprawę komfortu :tooth:
Poza tym coś zaczyna mi szwankować - albo głośniki od strony kierowcy nie grają, albo przerywają. Co ciekawe, jak zaczyna przerywać/nie gra, to wystarczy podgłośnić i nagle głośniki zaczynają pracować :laugh:
Myślę że jakiekolwiek radio multimedialne jest lepsze niż standardowe RCD300 :)
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20