Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By rossgt -  02 lip 2016, 0:39
 podkarpackie
#232878
adek pisze:Cześć,

Mam od dłuższego czasu chińską stację multimedialną, która ma pojedyncze złącze antenowe fakra. Tutaj moje pytanie do Was : czy ktoś ma linka do adapterów z podwójnego fakra (po stronie auta) na pojedynczy ? Patrzyłem na allegro, ale ceny na poziomie 90zł/szt mnie odstraszają :O
to nie ten separator, ten ma wtyk DIN. Kolega tak jak ja w chinolu ma wejście antenowe Fakra . Jest potrzebny separator 2 x wtyk Fakra - 1 x wtyk Fakra. Ktoś wie gdzie coś takiego dostac, bo widzę tylko adaptery z 2 x Fakra na 1 x Fakra no ale wciąż nie będzie zasilania na wzmacniaczu antenowym.
tutaj adapter: http://allegro.pl/adapter-antenowy-2x-f ... 90908.html
By adek -  04 lip 2016, 22:13
 łódzkie
#233136
rossgt pisze:
adek pisze:Cześć,

Mam od dłuższego czasu chińską stację multimedialną, która ma pojedyncze złącze antenowe fakra. Tutaj moje pytanie do Was : czy ktoś ma linka do adapterów z podwójnego fakra (po stronie auta) na pojedynczy ? Patrzyłem na allegro, ale ceny na poziomie 90zł/szt mnie odstraszają :O
to nie ten separator, ten ma wtyk DIN. Kolega tak jak ja w chinolu ma wejście antenowe Fakra . Jest potrzebny separator 2 x wtyk Fakra - 1 x wtyk Fakra. Ktoś wie gdzie coś takiego dostac, bo widzę tylko adaptery z 2 x Fakra na 1 x Fakra no ale wciąż nie będzie zasilania na wzmacniaczu antenowym.
tutaj adapter: http://allegro.pl/adapter-antenowy-2x-f ... 90908.html
Dokładnie, separator na podwójną fakre widziałem raz na allegro, a teraz pusto ...
By Misiek86 -  12 lip 2016, 12:40
 mazowieckie
#233838
zakupiłem radio od chinczyka z allie i chciałbym, żebyście mi podpowiedzieli czy muszę kupić do mojej anteny jakiś rozgałęziacz , żeby wpiąć w to radio bo chyba z mojej anteny z tego co doczytałem, wychodzą 2 wtyczki a z radia wychodzi jedno wejscie na antene. Antene mam dachową standardową, bez anteny gps jak domniemam. pomożecie?



http://pl.aliexpress.com/item/Capacitiv ... 63851.html
By mistasz -  13 lip 2016, 20:20
 opolskie
#233995
Moje radio niefabryczne gra tylko po włączeniu stacyjki.
Po stacyjce idzie plus czerwonym (jest też różowy)
Stały plus do radia idzie żółtym - to chyba podtrzymanie pamięci
No i masa czarnym

Chcę żeby radio stale grało, a wyłączanie ręczne.
Myślę odłączyć i zaizolować czerwony plus po stacyjce
Na zasilanie radia dać plus z żółtego (połączyć żółty z czerwonym i żółtym od radia)
Wtedy zasilanie i podtrzymanie pamięci było by z żółtego.
Można tak to zrobić aby coś nie skopcić?
By adek -  14 lip 2016, 15:01
 łódzkie
#234050
mistasz pisze:Moje radio niefabryczne gra tylko po włączeniu stacyjki.
Po stacyjce idzie plus czerwonym (jest też różowy)
Stały plus do radia idzie żółtym - to chyba podtrzymanie pamięci
No i masa czarnym

Chcę żeby radio stale grało, a wyłączanie ręczne.
Myślę odłączyć i zaizolować czerwony plus po stacyjce
Na zasilanie radia dać plus z żółtego (połączyć żółty z czerwonym i żółtym od radia)
Wtedy zasilanie i podtrzymanie pamięci było by z żółtego.
Można tak to zrobić aby coś nie skopcić?
Jeżeli tak podłączysz (w moim chinolu była to kwestia kabli w kostce) to na 99% radio będzie pożerać aku nawet na zgaszonym radiu. U mnie tak właśnie było, najłatwiej poznasz to po tym że takie radio przy włączaniu odpala się praktycznie od razu, bez żadnego wczytywania.
Misiek86 pisze:zakupiłem radio od chinczyka z allie i chciałbym, żebyście mi podpowiedzieli czy muszę kupić do mojej anteny jakiś rozgałęziacz , żeby wpiąć w to radio bo chyba z mojej anteny z tego co doczytałem, wychodzą 2 wtyczki a z radia wychodzi jedno wejscie na antene. Antene mam dachową standardową, bez anteny gps jak domniemam. pomożecie?



http://pl.aliexpress.com/item/Capacitiv ... 63851.html
Potrzebujesz separatora, to jedno złącze to jest zasilanie do wzmacniacza anteny podobno. Sam takiego szukam i niestety nigdzie jeszcze nie znalazłem. Póki co musisz podłączyć jedną wtyczkę do radia i będzie działać. Jak znajdę ten separator to podeślę linka na forum.
By hopsa -  14 lip 2016, 20:01
 małopolskie
#234100
w kostce od strony instalacji oryginalnej są 3 grube przewody
czarny to ziemia , i 2 czerwono żółte
podłączyć czerwony ACC i żółty baterry + jednocześnie do tych 2 czerwono żółtych?
podpiąłem sam żółty od radia pionier to się nie włączyło.

A separator podłączyć do żółtego + 12v ?
By Misiek86 -  19 lip 2016, 15:08
 mazowieckie
#234535
adek pisze:Cześć,

Mam od dłuższego czasu chińską stację multimedialną, która ma pojedyncze złącze antenowe fakra. Tutaj moje pytanie do Was : czy ktoś ma linka do adapterów z podwójnego fakra (po stronie auta) na pojedynczy ? Patrzyłem na allegro, ale ceny na poziomie 90zł/szt mnie odstraszają :O

adek poszukujesz chyba takiego separatora, niestety również na allegro nie znalazłem go, zostaje jedynie na ten moment zamawiać z Chin...

http://pl.aliexpress.com/item/Car-Radio ... c88c03d203
By marian2409 -  16 wrz 2016, 12:23
 dolnośląskie
#239285
Witam, ostatnio kupiłem golfa V z radiem niefabrycznym (Pioneer MVH-170UBG). Radio to trzeba włączać i wyłączać przyciskiem na radiu, ostatnio chciałem zrobić żeby działało po przekręceniu kluczyka na pozycję zapłon. Po wyciągnięciu radia i posprawdzaniu przewodów jakie się tam znajdują znalazłem niepodłączony cienki przewód wychodzący zza kierownicy, raczej nie jest to przewód z oryginalnej instalacji. Ale do rzeczy: sprawdziłem napięcie na tym przewodzie, po przekręceniu kluczyka na pozycję zapłon było na nim 12V, po wyłączeniu zapłonu oraz po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie ma na nim napięcia. Pomyślałem więc że skoro na zapłonie ma 12V to podłącze do niego radio. Podłączyłem więc radio, radio działa w pozycji zapłon, przy włączonym silniku, ale wyłącza się podczas ruszania z miejsca ( tzn. odpalam samochód - radio działa, ruszam - radio się wyłącza, zatrzymuje się - radio się włącza.) Czy orientuje się ktoś co to może być za przewód, lub pod co może on być podłączony, że podczas ruszania z miejsca wyłącza się radio? Z góry dziękuję za odpowiedź.
By smtv -  19 wrz 2016, 12:32
 opolskie
#239447
Witam. Posiadam w moim Golfie 5 Radio/Navi TravelPilot DX-R4 po wyjęciu go, okazało się że ma wtyk do podłączenia szyny CAN.
1.Pytanie gdzie wpiąć drugi koniec kabla w aucie? Nie widzę wiązki z zakończeniem wtyczki ISO CAN (od strony sterownika).
2. Co daje podłączenie tego radia do CAN?
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  24 wrz 2016, 22:08
 kujawsko-pomorskie
#239713
Cześć ;)
tak jak @smtv miałem takie samo radio ;) lecz w ogóle nie było prowadzonych przewodów pod Can

Jak za to się zabrać pod które piny w sterowniku gateway podłączyć ?? albo pociągnąć przewody np z sterownika panela klimatyzacji ( propozycja - chociaż do końca nie wiem )
ze strony turanowców znalazłem taką rozpiskę ;)

Pin 1 - Dauerplus
Pin 2 - Dauerplus
Pin 3 - Nicht belegt
Pin 4 - Nicht belegt
Pin 5 - CAN Low - Komfort
Pin 6 - CAN Low - Antrieb
Pin 7 - Nicht belegt
Pin 8 - CAN Low - Schalttafeleinsatz
Pin 9 - CAN Low - Diagnosebuchse
Pin10 - CAN Low - Infotainment
Pin11 - Masse
Pin12 - Masse
Pin13 - Weckleitung zum Kombiinstrument
Pin14 - Einschaltplus (ZĂźndung)
Pin15 - CAN High - Komfort
Pin16 - CAN High - Antrieb
Pin17 - Nicht belegt
Pin18 - CAN High - Schalttafeleinsatz
Pin19 - CAN High - Diagnosebuchse
Pin20 - CAN High - Infotainment

chciałbym podpiąć je pod chinczyka z ali ;)

Dzięki koledze @glodek udało się poprowadzić przewody z Gateway do radia ;)

Can LOW pin z kostki radia a5 leci do can gateway pin 10
Can High pin z kostki radia a1 leci do can gateway pin 20
:yes: :yes: :yes: :thank_you: :thank_you: :thank_you:
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 20