Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By krystek.l -  02 sty 2015, 20:13
#157896
Tego to ja ci nie wiem :oczko:

Ale zacznijmy teraz drugą sprawę by zakończyć temat radia na tip top :oczko:
Sprawa ze stacyjką (niebieski kabel) dochodzi do radia i 2 kable razem były złączone (na zdjęciu czerwony ACC i niebieski ILL) wtedy zaczęło działać radio. Ale w radiu jest możliwość podpięcia Media In & AUX In, kabel jest podprowadzony z 4 kablami tylko nie jest do niego nic podłączone... Ogólnie kupa kabli jest luźnych i tyle, wtyczka z 18 kabli w kostce (obrazek kabli).

ObrazekObrazekObrazekObrazek

To jaki adapter musi być?

PS. W radiu są kable do kamerki cofania tylko od iso wtyczki trzeba sprzęt poprowadzić więc opcja na modzenie jest :super:
Ostatnio zmieniony 02 sty 2015, 21:03 przez krystek.l, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  02 sty 2015, 20:43
 śląskie
#157903
hmm ten ILL to chyba od podświetlenia radia. Można by go podłączyć pod jakiś siwy od podświetlenia deski, guzika wtedy radio reagowało by na ściemnianie ekranu razem z regulacja jasności podświetlania w aucie deski.

tylko że zaś na obudowie pisze;
red - stacyjka
blue - automatyczna antena (to power antena)
żółty- pamięc, +12V akumulator
negatiwe - masa
różowy- wsteczny?
pomarańczowy- hamulec ręczny?

z tego wynika że są pewnie dwa niebieskie.

a i jeszcze jedno. odbiera dobrze stacje radiowe? powinieneś mieć separator antenowy dołożony i powinien być on własnie zasilany tym Blue automatyczna antena.
te trzy przewody w niebieskiej wtyczce to chyba AUX. poszukaj wejścia AUX IN na podłokietniku lub w schowku pasażera.
By krystek.l -  02 sty 2015, 20:57
#157912
Jeśli chodzi o odbieranie stacji to powiem tak "tragedia"... :-/ (to właśnie kolejny temat który mnie męczy od początku grudnia)
Jeśli jestem w dużym mieście to ciągnie radio do samego domu... (ale innego nie znajdzie tylko regionalne)
ale jak już szukam w domu stacji to nic nie znajdzie... tylko szum. Ustawione jest na europe.

Od anteny idą oryginalne 2 przewody brązowy i biały wtyk, od nich idzie właśnie separator (metalowa puszeczka Made in Germany z Wupertalu..) i od niego dalej idzie ten czarny gruby kabel z lewej strony bolec i cienki niebieski właśnie do wtyczki tam. Czyli jest podłączone po normalnemu?
A drugi niebieski to właśnie ten ILL co go ruszałem. (ale nie wiem czy ruszać to z tym ściemianiem światła... niech jest już jak jest)
AuxIn mam w podłokietniku i kable są wyciągnięte aż do wtyczki iso przy radiu (niebieska wtyczka z 4 kablami). Ale do tej wtyczki nic nie jest podłączone z kabli od radia.

kable które nie są podłączone to połowa z nich jest zakończona chinchami, a drugie są do luźnej białej wtyczki która jest nie podłączona... i do niczego nie pasuje by ją podłączyć

----------------------
Ale możemy to rozgryźć z tymi kablami...
te nad anteną to są do DVD podłączenia chinche bo oznaczenia są takie same jak w tym domowym dvd,
ten cienki brązowy to od podczerwieni od telefonów
i zostaje tylko ta kostka więc w niej jest 18 kabli.

ale zacznijmy od ISO
Obrazek

Tam gdzie jest nr 3 to jest właśnie od Media IN / AUX w których nie ma kabli od radia
Tam gdzie jest nr 1 to są kable od głośników? (8 kabli jest podłączone)
i zostało by rozszyfrować nr 2 co jest co... (tutaj nie są 2 podłączone z góry ISO z lewej 1 czerwono żółty jest bez kabla od spodu / a od spodu gdzie są 2 żółte to ten z prawej jest bez kabla od góry)

i te kable które zostaną to któreś z tych muszą być... chyba że bym rozpisał który jaki ma naklejkę, a które nie i gdzie idą... hmm... :hmmm:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 sty 2015, 0:12
 śląskie
#157952
Te kable we wtyczce nr.2 zostawiasz jak są. dwa grube czerwone to zasilanie stałe 12V. dwa są razem połączone to ten sam obwód.
Dwa cienkie pomarańczowe to przewody sygnałowe can pod ori radio lub adapter can. Tego twoje radio nie obsługuje.

co do AUX to ja nie widziałem przejściówki z tego wtyku niebieskiego na RCA. Choć chińczyk wszystko wymyśli i może na aliexpres by się znalazło.

Teraz sprawa separatora antenowego. Ten cienki niebieski? przewód od niego pod co masz podłączony?
By krystek.l -  03 sty 2015, 9:42
#157971
Rozpisałem to przed chwilą, ale ne było to łatwe, więc zacznijmy od początku koledzy byśmy się dogadali :D
Obrazek
Pozycja 1 - AUXINL / AUXINR / VIDEOOUT / VIDEOIN / VIDEOOUT/ CAM IN / SUBWOOFER OUT / TV ANT
Pozycja 2 - BOLEC OD ANTENY
Pozycja 3 - IR idzie do mini wtyczki białej
Pozycja 4 - GPS kabel
Pozycja 5 - Główna wtyczka (wtyczka 5)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Zdjęcia anteny
ObrazekObrazekObrazek

I tutaj jest niebieski kabel połączony z główną wtyczką 5 Pin 6 ANT
-----------------------------------------------------------------------------------------
Główna wtyczka 5 rozpiska pinów
Obrazek
Górny rząd Pin 1-10:
Pin 1 - (biały) - bez oznaczenia - (ISO KOSTKA 1) -> do Pinu 3
Pin 2 - (biały/czarny) - bez oznaczenia - (ISO KOSTKA 1) -> do Pinu 7
Pin 3 - (szary) - bez oznaczenia - (ISO KOSTKA 1) -> do Pinu 2
Pin 4 - (szary/czarny) - bez oznaczenia - (ISO KOSTKA 1) -> do Pinu 6
Pin 5 - (różowy) - BACK - (MINI KOSTKA BIAŁA) -> do Pinu 5
Pin 6 - (niebieski) - ANT - (ANTENA)
Pin 7 - (pomarańczowy) - PAR NG - (ISO KOSTKA 2) -> do Pinu 6
Pin 8 - (biały) - załączone kable FR / FL / RR / RL Chinch - luźne
Pin 9 - (szary) - załączone kable FR / FL / RR / RL Chinch - luźne
Pin 10 - (pomarańczowy) - załączone kable FR / FL / RR / RL Chinch - luźne

Dolny rząd Pin 20-11:
Pin 20 - (zielony) - bez oznaczenia - (ISO KOSTKA 1) -> do Pinu 4
Pin 19 - (zielony/czarny) - bez oznaczenia - (ISO KOSTKA 1) -> do Pinu 8
Pin 18 - (fioletowy) - bez oznaczenia - (ISO KOSTKA 1) -> do Pinu 1
Pin 17 - (fioletowy/czarny) - bez oznaczenia - (ISO KOSTKA 1) -> do Pinu 5
Pin 16 - (żółty) - bez oznaczenia - (ISO KOSTKA 2) -> do Pinu 7 / również do - (MINI KOSTKA BIAŁA) -> do Pinu 8
Pin 15 - (czarny) - bez oznaczenia - (ISO KOSTKA 2) -> do Pinu 4 / również do - (MINI KOSTKA BIAŁA) -> do Pinu 16
Pin 14 - (czerwony) - ACC -> STACYJKA - odcięte z (MINI KOSTKA BIAŁA) od Pinu 6
Pin 13 - (niebieski) - ILL -> STACYJKA - odcięte z (MINI KOSTKA BIAŁA) od Pinu 14
Pin 12 - (biały) - załączone kable FR / FL / RR / RL Chinch - luźne
Pin 11 - (pomarańczowy) - załączone kable FR / FL / RR / RL Chinch - luźne
Obrazek
--------------------------------------------
A tu wtyczka która nie jest nigdzie podłączona, ale są połączone z ISO wtyczką 2
Obrazek
Pin 2 - (brązowy) IR - radio z tyłu
Pin 5 - (różowy) BACK - główna wtyczka -> Pin 5
Pin 6 - (czerwony) ACC odcięty - główna wtyczka -> Pin 14
Pin 7 - (niebieski) - idzie do ISO KOSTKA 2 -> Pin 2
Pin 8 - (żółty) - główna wtyczka -> Pin 16
Pin 14 - (niebieski) ILL odcięty - główna wtyczka -> Pin 13
Pin 15 - (zielony) - idzie do ISO KOSTKA 2 -> Pin 1
Pin 16 - (czarny) - główna wtyczka -> Pin 15
----------------------------------------

Mam nadzieje że coś da radę z tego wykąbinować :hmmm:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 sty 2015, 14:19
 śląskie
#158031
Jeśli jest na tym przewodzie napięcie 12V jak radio odbiera stacje to wymiana na inny raczej nic nie da. to tylko separator a wzmacniacz jest w antenie dachowej lub w klapie z tyłu, zależy jaką antenę masz ori zamontowaną. Zła jakość odbioru może być wtedy jedynie od tego radia .
By krystek.l -  03 sty 2015, 14:26
#158036
To właściwie nic więcej z tego radia nie wycisnę...
Chociaż mam w kartonie jakaś antenę od cyfrowego czy coś i bylo wyjście na 1 chinche.
Muszę poszukać i sprawdzić czy coś ruszy. A jakąś przykładową do tego tematu?
(bo rozumiem, że musi być +/- i wtyk chinch?)


Jak nie to skręcam wszystko do kupy i koniec tematu hehe :-P
Kabel anteny w klapie to gdzie się konkretnie znajduje, to sprawdzę czy jest :D
Ps. znalazłem już info
http://vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=14&t= ... a+w+klapie" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.krzychok.pl/mk5/download/mod ... ntenne.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
By Scooby -  12 sty 2015, 14:09
 wielkopolskie
#160218
Witam,
wymieniłem ostatnio radyjko z RCD 300 na coś co na alledrogo nosiło miano RCD320 zakupiłem bo raz ze ma czytnik SD i wejście USB a dwa było tanie (300 PLN) :P Niby jakiś rusek - w opisie wszystko fajnie i w ogóle ze tylko P&P że sterowanie z kiery działa itd itp ale się okazuje po wymianie że kostka ze starego radia nie pasuje do tego nowego - potrzebna była przejściówka. Co za tym idzie nie jest podłączone po CANie. czy istnieją jakieś "moduły" kostki które po dołożeniu do niefabrycznego radia umożliwiają podpięcie go tak jak oryginał aby wszystko działało jak należy? - takie coś wmówił mi sprzedawca radia :]
Zasilanie mam podpięte pod stacyjkę, do tego, że radio wyłącza się wraz z przekręceniem kluczyka już się przyzwyczaiłem ale ostatnio na trasie irytowało mnie co innego a mianowicie to że nie wyszukiwało programów radiowych automatycznie jak stare RCD300 i w trasie ok 6h jazdy co godzinę się wyłączało. Zna ktoś jakieś rozwiązanie tych problemów?! Byłbym wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  12 sty 2015, 15:05
 małopolskie
#160226
jak sobie je dobrze podłaczysz zgodnie z naklejką która jest na radiu to nie będziesz mieć takich numerów i będzie działać jak oryginalne radio, a to że musisz ręcznie szukać stacji to normalnie bo to radio nie ma RDSu
By Scooby -  13 sty 2015, 14:01
 wielkopolskie
#160408
kupiona dodatkowo w sklepie z car audio ale nie do końca pasowała więc było trzeba też ją trochę poprzerabiać... :/
Zasilanie mam podpięte pod stacyjkę. Nie jest ze mnie aż taki elektryk więc ogarniał to wszystko zaprzyjaźniony mechanik elektryk. I takie informacje mam od niego, to znaczy że nie idzie podpiąć tego radia pod CAN i stąd dużo funkcji ciężko ogarnąć. Chyba że jest jakaś możliwość aby wszystko działało tak jak wcześniej ? Mam na myśli sterowanie z kiery i zasilanie wyłączające się dopiero po wyjęciu kluczyka a nie po zgaszeniu silnika i pozbycie się wyłączania radyjka co godzinę w trasie.

Link do zdjęcia z opisem kabli na radiu:
http://img07.allegroimg.pl/photos/orygi ... 27831717_5
Awatar użytkownika
By Krzycho -  13 sty 2015, 16:42
 małopolskie
#160441
właśnie że idzie to radio podpiąć pod CAN tylko trzeba wiedzeć jak... na poniższym foto wtyczka jaka musisz kupić i widać w które piny trzeba wsadzić kable od CANa

Obrazek
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20