Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Jaro10 -  14 kwie 2015, 15:18
 śląskie
#173889
Witam, nie chcę zakładać nowego tematu więc podpinam się tutaj, kupiłem sobie do mojego golfa radio sony wx-gt90bt 2din i przejściówkę iso do podłączenia radia, ale okazało się że w kostce nie są podłączone kabelki - czerwony, żółty i brązowy, czy ktoś ze speców mógłby mi podpowiedzieć gdzie je wpiąć? dołączam zdjęcia, żeby było łatwiej, dziękuję i pozdrawiam :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  15 kwie 2015, 15:51
 śląskie
#174020
do tej iso wpiąłeś ok . żółty i czerwony wpinasz w miejsce w tej przejściówce co wchodzą czerwone grube z wiązki z auta.
mają być spięte z tymi czerwonymi http://postimg.org/image/663eh9aqp/

Czarny wiadomo pod gruby brązowy. ledwo widoczny pomiędzy tymi czerwonymi,

Tylko że takie podpięcie jest nie za bardzo bo po kilku dniach rozładuje ci akumulator.

Najlepiej było by podciągnąć skądś plus po stacyjce do czerwonego z radia a żółty zostawić wpięty jak opisałem powyżej.
Jeśli masz zapalniczkę po stacyjce to można tam się podpiąć czerwonym.
By stolarz44 -  19 paź 2015, 11:07
 spoza Polski
#197125
Panowie mam taki maly problem z moim radiem. Radio to chinol ala "no name" i niestyety rozladowywuje mi aku. Czytalem ze w ori radiach wystarczy wymienic gatewaya L lub nowszy i go przeprogramowac. Ale czy w chinolu tez to pomoze? I nastepne pytanie czy jezeli odlacze poprostu to radio to wystarczy zeby problem znikna. I tu kolejne pytanie czy musze go odpinac z kostki czy wystarczy wyjac ktorys z bezpiecznikow i czy nie trzeba go jeszcze w vcds odlaczac? Pozdro i z gory dzieki za odpowiedz
Awatar użytkownika
By Krzycho -  19 paź 2015, 11:26
 małopolskie
#197130
raczej wymiana gatawaya nic Ci nie da... bo zapewnię to radio nie gada z autem po szynie CAN... samo wypięcie bezpiecznika w skrzynce bezpieczników nie da Ci nic bo nie wiadomo jak to radio jest podpięte do instalacji, jedynie odpięcie wiązki od radia....
By stolarz44 -  19 paź 2015, 22:51
 spoza Polski
#197246
Odpialem cala wiazke z radia i nie wiem w sumie czy cos to dalo bo aku calkowicie rozladowany(po jednym dniu niepalenia auta aku z rana mial ok 7v i jescze otwieral sie z kluczyka a wieczorem juz tylko 3v zostaly i bez reakcji) sprawdzalem pobor pradu na aku i waha sie w granicach 1A wiec chyba cos jest nie tak. Tylko teraz co sprawdzic/odlaczyc? Auto nawet nie chce odpalic ze startera :(
By krystek.l -  01 sty 2016, 14:18
#207774
Sprawa z moim chińczykiem :)

Jako, że dzisiaj jestem po rozbiorze klapy bagażnika, już wiem że wzmacniacz antenowy posiadam :)
Potwierdzenie hehe http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=1 ... 9&start=15

I sprawa wygląda tak, że chciałem w VCDS sprawdzić bloki pomiarowe tak jak to przedstawione zostało w http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2015 ... cznej.html

Obrazek

Niestety w głównym menu VCDS nie mam sterownika 56-Radio.
Wchodząc w 19-CAN Gateway nie mam zaznaczone ani [37]Nawigacja, ani też [56]Radio analogowe
Po ich zaznaczeniu, wyłączeniu auta i odpaleniu wszystkiego. W VCDS pojawia się zakładka 37 i 56 ale jest brak połączenia ze sterownikiem. Błędów w ogólny skanie żadnych nie wykrywa. :)

Rozumiem, że jest to normalna sprawa że posiadam akurat chińczyka na stanie?
Czy sprawa dotyczy konkretnie połączenia radia z kostką ISO? (tak mi się wydaje, że to jest ta bolączka u mnie. Na poprzednich stronach są wstawione fotki.
Próbowałem szukać przejściówek na aliexpresie ale niestety nie umiem wyszukać odpowiedniej.
Czy ktoś z kolegów dałby radę ogarnąć tą przejściówkę?? :friends:
Awatar użytkownika
By hudy017 -  19 sty 2016, 21:42
 pomorskie
#211093
Witam mam radyjko, chinola ala rns510 z navi itd. Co jakis czas na pol sekundy gubi zasieg, podejrzewam ze jest to wina podłączenia tylko jednej anteny a w golfiku sa dwie. Można kupić jakas przejsciowke albo wystarczy ze podpieta jest tylko jedna antena?? wczesniej mialem rcd500.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  15 lut 2016, 23:02
 śląskie
#215699
jeśli na wyjściu antenowym z radia jest napięcie 12V to podłącz jedną z wtyczek i sprawdź odbiór FM. Czasem spoko odbiera na jednej antenie.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 20