Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Krzycho -  02 gru 2014, 18:22
 małopolskie
#152686
to zapytam inaczej a ze zrozumieniem?? jak Ci może ASO pomóc jak jest jakiś chińczyk wsadzony??
Awatar użytkownika
By Krzycho -  02 gru 2014, 18:29
 małopolskie
#152691
nawet aso z tego Delphi nie odczyta kodu :) zresztą po co go odczytywać jak jest napisany flamastrem na obudowie :)
By krystek.l -  02 gru 2014, 18:53
#152698
no właśnie chodzi o "madeINChinka"...
mam nadzieje, że tak jak mówicie, że prawdopodobnie nie ma...

W ostateczności najwyżej będę odkładał kasę i jak przyjdzie ruszyć klemy to będę przygotowany na ewentualności różne...

A jeśli chodzi o ASO to jeśli nie ma się oryginału w aucie (Vin lub auto z radiem, dowód tożsamości ani kasy) to nie ruszą palca.
Awatar użytkownika
By copek -  28 cze 2016, 13:12
 śląskie
#232579
Cześć, W jakimś miejscu w sieci wyczytałem że jeżeli radio jest oryginalnie montowanie w samochodzie jego kod jest zapisany w jakimś sterowniku samochodu i po odłączeniu aku i ponownym załączeniu radio nie pyta o kod tylko jest weryfikowane z zapisanym kodem w samochodzie i się aktywuje… czy ktoś z Was może to potwierdzić? U mnie niestety też nie ma kodu w książce serwisowej i albo pozostanie mi jazda do ASO albo generowanie kodu lub zaczytanie z eeproma…
By adek -  29 cze 2016, 13:35
 łódzkie
#232643
copek pisze:Cześć, W jakimś miejscu w sieci wyczytałem że jeżeli radio jest oryginalnie montowanie w samochodzie jego kod jest zapisany w jakimś sterowniku samochodu i po odłączeniu aku i ponownym załączeniu radio nie pyta o kod tylko jest weryfikowane z zapisanym kodem w samochodzie i się aktywuje… czy ktoś z Was może to potwierdzić? U mnie niestety też nie ma kodu w książce serwisowej i albo pozostanie mi jazda do ASO albo generowanie kodu lub zaczytanie z eeproma…
Miałem MFD2 i rzeczywiście, pamiętam że jak mi się aku rozładowało to po naładowaniu przy pierwszym uruchomieniu radio wyświetliło komunikat o wpisanie kodu, ale za chwilę to pole znikło samo z siebie i radio się włączyło. Mi jednak wydaje się, że było to spowodowane tym, że radio mogło być wcześniej odblokowywane (był tam od razu PL język).

Póki radio Ci gra to podjedź do ASO i się zapytaj, ew. może jest jakaś opcja na proste odczytanie kodu teraz. Prawdę mówiąc, jak pojedziesz i podasz im numer VIN i nr radia, sprawdzą że jeden z drugim się zgadza to kod powinni udostępnić bez opłat.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  29 cze 2016, 14:14
 małopolskie
#232644
w ASO cena za kod to od 0pln do 150pln netto!!! zależy od danego serwisu... i nie ma znaczenia czy auto było z tym radiem fabrycznie, czy auto było kupione i jesteś pierwszym jego właścicielem...

co do samego kodu to tak jak juz to było wiele razy pisane modelowo od 2007r przestano podawać kod... jeszcze raz wycinek z książki serwisowej

Obrazek

odpinając radio od auta, odpinając akumulator, po późniejszym podłączeniu do tego samego auta radio nie powinno poprosić o kod... poprosi natomiast o kod w przypadku podłączenia radia na biurku, albo w innym aucie, ewentualnie przy wsadzeniu innego licznika do naszego auta!!!
Awatar użytkownika
By CNK -  30 cze 2016, 0:02
 śląskie
#232692
Ja pisałem e-mail do salonu, z którego auto pochodziło i w odpowiedzi dostałem kod, bez jeżdżenia i czekania (Inter-Welm Bielsko-Biała) :)
Wystarczyło, że podałem nr rejestracyjny. Ale na forum Polo czytałem, że niektórzy za to płacili, więc to zapewne zależy od salonu.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  30 cze 2016, 0:47
 pomorskie
#232693
widać we volkswagenie zawsze była samowolka, jedni tak inni inaczej, tak samo jak z robieniem łachy w sprawdzaniu historii serwisowej
Awatar użytkownika
By copek -  30 cze 2016, 7:36
 śląskie
#232697
Krzycho pisze:...odpinając radio od auta, odpinając akumulator, po późniejszym podłączeniu do tego samego auta radio nie powinno poprosić o kod...
Potwierdzam, wczoraj musiałem odłączyć aku u siebie i po ponownym podłączeniu radio nie wymagało ręcznego wprowadzania kodu.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  30 cze 2016, 13:46
 małopolskie
#232720
Mettenoos pisze:widać we volkswagenie zawsze była samowolka, jedni tak inni inaczej, tak samo jak z robieniem łachy w sprawdzaniu historii serwisowej
nie dziwie się że nie chcą udostępniać historii serwisowej bo później wychodzą klocki z przebiegiem a oni nie są zbytnio chętni aby być stroną w sądzie...
Awatar użytkownika
By lukasboss -  30 cze 2016, 14:13
 pomorskie
#232725
CNK pisze:Ja pisałem e-mail do salonu, z którego auto pochodziło i w odpowiedzi dostałem kod, bez jeżdżenia i czekania (Inter-Welm Bielsko-Biała) :)
Wystarczyło, że podałem nr rejestracyjny. Ale na forum Polo czytałem, że niektórzy za to płacili, więc to zapewne zależy od salonu.
Auto z salonu a przy pytaniu o kod powiedzieli mi 120 zł :ireful: Nie ma reguły
Awatar użytkownika
By CNK -  30 cze 2016, 16:11
 śląskie
#232737
Mettenoos pisze:widać we volkswagenie zawsze była samowolka, jedni tak inni inaczej, tak samo jak z robieniem łachy w sprawdzaniu historii serwisowej
Gdy sprzedawałem wcześniejszego VW, to nowy nabywca przed kupnem zlecił zbadanie auta w ASO. Zapłacił około 200-300 PLN i za to miał sprawdzenie na warsztacie + historie samochodu wyczytaną z kompa (bez żadnego wydruku), a za 400 była opcja sprawdzenia dodatkowo grubości lakieru :D
Jak coś było robione poza ASO i ubezpieczeniem to za wiele nie można się dowiedzieć i tak..
Wykryli jedynie, że jedna tylna lampa jest nieszczelna, bo na koniec umyli też autko.. Jak za tą kasę, to wydaje mi się, że nie jest to opłacalne, lepiej znaleźć kogoś kto się zna na samochodach niż robić to w salonie :P
By mihhu -  08 sie 2018, 19:38
 dolnośląskie
#267285
Niestety nadgorliwy moderator zablokował mój poprzedni post, także ponawiam pytanie.


Czy jeżeli auto było kupione z danym radiem i na chwilę je odłącze, żeby sprawdzić inne, to czy przy ponownym podłączeniu tego pierwszego będzie potrzebny kod ?

Radio fabryczne było od nowości. Właśnie nie wiem czy będzie wymagało kodu, trochę boje się go odłączyć żeby nie zablokować. Kodu niestety nie dostałem przy zakupie od pierwszego właściciela.
Auto to golf variant 2009r.