Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By jabart -  29 lis 2006, 19:40
 -------
#198
Mam pytanie odno¶nie przednich g³o¶ników.
U mnie znajduj± siê 3 g³o¶niki w ka¿dych drzwiach (bass 16cm , sredni chyba 10cm i gwizdek)
I teraz mam pytanie jak jest rozwi±zana kabelkologia ?

Czy do drzwi dochodzi jeden przewód od radia i ju¿ w drzwiach jest sygna³ rozdzielany?

Czy sygna³ jest dzielony gdzie¶ pod desk± ?
Jak jest rozdzielany sygna³ na 3 g³osniki?

W/g mnie to powinna byæ jaka¶ prosta zwrotnica 3-dro¿na tak ,zeby by³o zgodnie ze sztuk±....

Zamierzam wyg³oszyæ drzwi , wstawiæ dobre basowe g³o¶niki (DLS) i zasiliæ je z oddzielnego wzmacniacza , który bedzie powiedzmy pracowa³ od 150 Hz (wewnêtrzna zwrotnica w wzmacniaczu - na wejsciu), natomiast g³osniki ¶rednio i wysokotonowy zasilibym z radia (radio ma zwrotnicê - filtr górno-przepustowy) .
Takie rozwi±zanie naogó³ nie jest stosowane w caraudio , ale sprawdzi³o siê kiedy¶ w domowym audio , tzn wzmacniacz pracuj±cy tylko na basie (na które trzeba najwiecej mocy) nie bedzie zniekszta³ca³ wy¿szych tonów, natomiast wewnêtrzny wzmacniacz w radiu nie musi byæ wykorzystywany w pe³nej mocy bo tylko bedzie pracowa³ dla ¶rednich i wysokich. Takie rozwi±zania stosowane s± tylko w nag³o¶nieniach dyskotek i imprez masowych - nie jest tanie ale mo¿na usyskac du¿± g³o¶no¶æ i bardzo efektywny bass .

S³ucha³em dobrych g³osników basowych dlsa w dobrze wyg³uszonych drzwiach gra³o to bardzo ³adnie , precyzyjnie i nisko ale brakowa³o powera...

Chce zastosowaæ takie rozwi±zanie w celu pozbycia sie suba który zabiera mi za du¿o baga¿nika , który czasami jest mi potrzebny.

Do takiego rozwi±zania potrzebuje doprowadzonych 2 par przewodów do ka¿dych drzwi , czy to jest problem je¶li nie ma 2 par?


Uff to tyle czekam na odp[/b]
By lisik -  29 lis 2006, 20:49
 -------
#200
Jest jeden kabel i podlaczenie szeregowe- najpierw duzy pozniej mniejszy i na koncu najmniejszy- odlaczysz duzy- nie gra nic ;)

Generalnie cale to audio o kant... potluc...

Ja gdybym budowal od poczatku i mial ok 2 tysie na glosniki- 20stka bas, 10 srednica i syczek- jest to jeden z niewielu samochodow gdzie zmiescisz 20stki glosniki. Polecam firma audiodevelopment do takiego rozwiazania (AD) np AD 6.

Dls... mysle ze to troche komercha....

Chyba lepiej focal z takich bardziej popularnych.

I nie rob bledu i nie zasilaj systemu przedniego z radia. Nawet na 16 dobrych bedzie wystarczajaco duzo basu wiec lepiej wzmak na przedni system a suba odpuscic na razie.

Ja wzmaka umiescilem pod przednim fotelem- rewelacyjnie sie tam miesci gdyz jest wneka od przodu (pod warunkiem ze maly dwukanalowy wzmak).




EDIT- juz doczytalem- ³eb mnie boli i niekumaty jestem- wiem juz ze nie ma mowy o subie- wiec tak- po to jest dobra zwrotnica trojdrozna zeby nic nie znieksztalcalo tonow wysokich- nie ma wplywu na to czy jest podpiety tylko syczek pod wzmaka czy system dwudrozny czy trojdrozny- od tego jest zwrotnica zeby puszczac odpowiednie zakresy do odpowiednich glosnikow i na cos takiego bym postawil.

Wiec wersja bida- wzmak i 16 plus syczek
Wersja bogatsza- wzmak 20, 10 i syczek i bedziesz zachwycony.

A i drzwi nie muszisz wygluszac- jest osobna komora odizolowana w drzwiach wiec nie trzeba zalepiac zadnych dziur itp- mozna ewentualnie jedna mate cala na zewnetrzne poszycie i poobklejac jakies rzeczy ktore w rezonans moga wpadac.
Chyba ze masz duzo zbednej kasiory to kupuj profi paste gluszaca i glusz :) Ale jesli w gre wchodzi jakas tasma dekarska itp to imho nie warto- nie w tym przypadku.
Awatar użytkownika
By jabart -  29 lis 2006, 21:31
 -------
#201
lisik pisze:

EDIT- juz doczytalem- ³eb mnie boli i niekumaty jestem- wiem juz ze nie ma mowy o subie- wiec tak- po to jest dobra zwrotnica trojdrozna zeby nic nie znieksztalcalo tonow wysokich-
Ja nie mowie ,¿e dobra zwrotnica zniekszta³ca tylko sam wzmacniacz jak pracuje na basie tylko a oddzielny na srednie-wysokie to mo¿na osi±gn±c wieæej powera z mniejsz± ilo¶ci± zniekszta³ceñ , jezlei chcesz to mogê to udowodniæ bardzo naukowo....

Ale nie wa¿ne , czy by³by problem doprowadzenia drugiego przewodu do drzwi?
By lisik -  29 lis 2006, 21:58
 -------
#202
jabart pisze:Ja nie mowie ,¿e dobra zwrotnica zniekszta³ca tylko sam wzmacniacz jak pracuje na basie tylko a oddzielny na srednie-wysokie to mo¿na osi±gn±c wieæej powera z mniejsz± ilo¶ci± zniekszta³ceñ , jezlei chcesz to mogê to udowodniæ bardzo naukowo....

Ale nie wa¿ne , czy by³by problem doprowadzenia drugiego przewodu do drzwi?
tak- trzeba przewiercac kostke z kablami przy przejsciu karoseria-drzwi ktora lubi sie polamac
Awatar użytkownika
By jabart -  02 gru 2006, 10:17
 -------
#263
dziêki dzia³a, ale az takim audiofilem nie jestem i wcale nie trzeba 1kPLN zeby to zagra³o...
Awatar użytkownika
By jabart -  02 gru 2006, 10:19
 -------
#264
A jakie problemy , co zrobiæ zeby wesz³y tam 20cm ?
By lisik -  02 gru 2006, 20:02
 -------
#283
Zeby weszly 20stki nie trzeba kombinowac- trzeba panel z MDFu zrobic (do 16stki tez- bo jest z plastiku na seryjnych) i tyle. Otwor w drzwiach jest akurat na 20stke. Trzeba tylko dobrac glosniki o odpowiedniej glebokosci montazowej- a miejsca jest bardzo duzo. Tylko wtedy wazny bedzie ten glosnik 10cm do srednich tonow bo bez tego bedzie do dupy, bo 20stka srednicy nie pociagnie i wtedy trojdrozny system to koniecznosc.
Awatar użytkownika
By jabart -  02 gru 2006, 20:13
 -------
#286
czyli 20cm fizycznie wejdzie po dorobieniu panela i zmiesci siê pod tapicerk±/boczkiem drzwiowym bez robienia jakichkolwiek otworów ?
Awatar użytkownika
By jabart -  07 sty 2007, 13:46
 -------
#1191
Ufff po 10 godzinach walki z panzerwagenem uda³o siê wymieniæ g³o¶niki basowe w przednich drzwiach wraz z okablwaniem do wzmacniacza.
Jak by kto¶ siê podejmowa³ to niech pyta bo robota nie ³atwa ;-/
Acha seryjne g³o¶nik w V s± to 8Ohmowe padziewia Philipsa , dzieki swoim 8 ohmom mog± oddaæ z 10W je¶li s± zasilane tylko z radia <sciana>

Obrazek
By lisik -  07 sty 2007, 15:13
 -------
#1194
I na czym stanelo w koncu?
Awatar użytkownika
By fali22 -  09 sty 2007, 13:25
 -------
#1225
Nie wiedzialem ze glosniki w V sa PHILIPS .
Awatar użytkownika
By fali22 -  31 sty 2007, 7:48
 -------
#1612
Ja 2dni temu rozbieralem.
Montowalem glosniki orginaly lecz kupilem do przodu i myslalem ze bez problemu wejda . Jednak nie z przodu sa wieksze.
Tprzba robic dziury i zakrecic po swojemu.
Ale gra niesamowicie ( z tylu lepiej gra jak z przodu)
Naprawde polecam jak ktos jeszcze nie zamontowal glosnikow do tylu.
Najlepiej orginaly ja kupilem za 50z³ sztuke . :wink:
Awatar użytkownika
By jabart -  31 sty 2007, 17:24
 -------
#1627
fali22 pisze:Ja 2dni temu rozbieralem.
Montowalem glosniki orginaly lecz kupilem do przodu i myslalem ze bez problemu wejda . Jednak nie z przodu sa wieksze.
Tprzba robic dziury i zakrecic po swojemu.
Ale gra niesamowicie ( z tylu lepiej gra jak z przodu)
Naprawde polecam jak ktos jeszcze nie zamontowal glosnikow do tylu.
Najlepiej orginaly ja kupilem za 50z³ sztuke . :wink:
proszê Cie orygina³y dla mnie wogule nie graj±!!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 61