Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By cha -  11 gru 2016, 22:55
 mazowieckie
#244199
cbool333 pisze:Dobre linki zapodałeś tzn do fajnych produktów ale.... w tym linku z alledrogo koleś każde zdjęcie ma inne :tooth: . Na niektórych jest pokazany wzmacniacz do którego można podłączyć wejście sygnału przodu i tyłu a na innych sam przód :tooth: .
:wacko: :hmmm:
cbool333 pisze:Z kolei te kable hollywod pro-225 mają ciekawy dopisek "UWAGA! - podłączać zgodnie ze strzałkowym oznaczeniem na kablu: odtwarzacz >>> wzmacniacz " Od kiedy ma to jakieś znaczenie?
http://www.hifi.pl/porady/kable-kierune ... konekt.php
cbool333 pisze: (np. Hollywood PRO-225 + konwerter Hollywood HLC-2)
Połączenie, na które wydasz nie potrzebnie dużo kasy. Takich przewód używa się głównie w systemach Hi-End.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  12 gru 2016, 0:26
 kujawsko-pomorskie
#244220
Ok więc prowadzę 4 + 4 czyli w sumie 8 kabeków z radia i podpinam je w te dwa złącza tak?
Obrazek
To gniazdo high level input ma 5 pin z tego co widzę, 5 to masa tak? też jest mi potrzebna?
Pytanie najważniejsze: gdzie można dostać taką wtyczkę?
Awatar użytkownika
By przemo564 -  12 gru 2016, 21:26
 łódzkie
#244273
cbool333 pisze:Ok więc prowadzę 4 + 4 czyli w sumie 8 kabeków z radia i podpinam je w te dwa złącza tak?
Obrazek
To gniazdo high level input ma 5 pin z tego co widzę, 5 to masa tak? też jest mi potrzebna?
Pytanie najważniejsze: gdzie można dostać taką wtyczkę?
Jak montujesz 2 wzmaki (4 kanalowy do zasilenia wszystkich drzwi i 2 kanalowy do tuby) to po 4 kable do jednego wzmaka(2 kanaly głośnikowe z przodu na wzmacniacz 4 kanalowy, 2 kanały głośnikowe z tyłu na wzmacniacz 2 kanałowy). Ten piaty pin nie wiem po co jest bo ja zawsze podlaczałem przez RCA.
Może to być sygnałowy by wmacniacz dopiero dostawal wzbudzenie jak pójdzie sygnał z radia.

Co do wtyczek to chyba powinny byc dostepne w wiekszości sklepów z CA
Awatar użytkownika
By cbool333 -  12 gru 2016, 21:35
 kujawsko-pomorskie
#244274
przemo564 pisze:Jak montujesz 2 wzmaki (4 kanalowy do zasilenia wszystkich drzwi i 2 kanalowy do tuby) to po 4 kable do jednego wzmaka(2 kanaly głośnikowe z przodu na wzmacniacz 4 kanalowy, 2 kanały głośnikowe z tyłu na wzmacniacz 2 kanałowy). Ten piaty pin nie wiem po co jest bo ja zawsze podlaczałem przez RCA.
Może to być sygnałowy by wmacniacz dopiero dostawal wzbudzenie jak pójdzie sygnał z radia.
Na chwilę obecną będzie to tak: podpinam się normalnie przód i tył do wzmacniacza crunch (którego jeszcze nie kupiłem) tak abym mógł sterować głośnością wszystkich drzwi, a sub z bagażnika będzie podpięty (na doczepkę) przez sygnał tylnych głośników i niestety będę tak jeździć aż wymienię obecny wzmacniacz od suba na taki z pilotem
przemo564 pisze:Co do wtyczek to chyba powinny byc dostepne w wiekszości sklepów z CA
Właśnie, że nigdzie nie widzę i zacząłem pisać do sprzedawców, którzy mają ten wzmacniacz w ofercie
Awatar użytkownika
By przemo564 -  12 gru 2016, 21:39
 łódzkie
#244275
To juz nie kumam. Po co te kombinacje.
Zrobic pożadnie przód na 4 kanalowym by już bylo na cacy. Tył póki co zostawić jak jest pod tym wzmakiem na tyle a późmiej jak już kupisz właściwy na tył to masz wszystko gotowe. Wpinasz nowy wzmak w miejsce starego i ciagniesz tylko sterowanie i masz już na gotowo
Awatar użytkownika
By cbool333 -  12 gru 2016, 22:00
 kujawsko-pomorskie
#244278
W sumie racja. Nawet jeżeli sygnał przodu podam na wszystkie drzwi to będę mógł to regulować tymi pokrętłami na wzmacniaczu prawda? Chodzi mi o to aby ostatecznie tylne drzwi trochę przyciszyć bo tylne syczki są bliżej głowy niż przednie:

Obrazek
Awatar użytkownika
By cbool333 -  19 gru 2016, 11:53
 kujawsko-pomorskie
#244527
Kupilem crunch gti 4150. Wejście high level posiada 5szt pin (2szt głośnikowe, 1szt masa, 2szt głośnikowe). Do czego podpiąć ta masę i co będzie bez niej? Czym to się różni? Dodatkowo wklejam odpowiedni wpis z manual:
The High Level Input is suitable to connect the amplifier inputs with speaker wires, if your headunit is
not equipped with pre-amplifier RCA outputs. Extend therefor every regarding speaker cable from your
headunit with appropriate speaker cables from your car audio retailer to the mounting location of the
amplifier. Then connect the each matching loudspeaker cable with the cables of the included HIGH
LEVEL INPUT jack like described below. Please ensure that a ground cable (black cable, GND) for
each HIGH LEVEL INPUT connector must be connected, which you can branch from the ground terminal
of the amplifier (GND).
NOTE: Never use the High Level Input and the RCA inputs at the same time. This may damage the
amplifier seriously. The loudspeaker cables of the HIGH LEVEL INPUT must have no contact to the
ground (GND) by any means.
Awatar użytkownika
By cha -  19 gru 2016, 19:02
 mazowieckie
#244540
cbool333 pisze:W sumie racja. Nawet jeżeli sygnał przodu podam na wszystkie drzwi to będę mógł to regulować tymi pokrętłami na wzmacniaczu prawda? Chodzi mi o to aby ostatecznie tylne drzwi trochę przyciszyć bo tylne syczki są bliżej głowy niż przednie:

Obrazek
To zdjęcie twojego tyłu?

Masę z HIGH LEVEL INPUT podłącz to masy zasilacza. Tak jest napisane.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  19 gru 2016, 23:11
 kujawsko-pomorskie
#244552
Jop to zdjęcie poszycia wew z moich tylnych drzwi.
Już ogarnąłem temat pinu z masą - trzeba podpiąć ten środkowy pin pod minus (najlepiej obok remote) aby wzmacniacz przełączył się z niskiego wejścia na wejście wysokie.
Długo miałem problem z niepoprawnie działającym dźwiękiem (trzeszczenie, bardzo cicha praca) aż tu okazało się, że po mojej próbie wyjęcia konektorów z wtyczki (3B7035447) za radiem konektory przekroczyły ściankę plastiku, które je oddzielała i robiły zwarcie. Dokładniej to te nie fabryczne, które kiedyś dodałem podczas dokładania tylnych głośników. Fabryczne wtyczki można podważać, pociągać i nic się nie dzieje a nieoryginalne zrobiły dziury i się złączyły - masakra. Swoja drogą poległem podczas próby stworzenia przyrządu do wyjmowania konektorów - ciekawe czy jeżeli ktoś zrobi lub kupi narzędzie do oryginalnych konektorów to ciekawe czy uda się wyciągnąć również te z alledrogo. Ciekawe czy zdążę przed świętami dostać tę kostkę
By Tobago -  27 sty 2017, 20:14
 zachodniopomorskie
#246691
Witajcie

Jako świeży posiadacz Golfa dopiero teraz tu trafiłem.

Seryjne głośniki wraz z radiem RDC300 nie grają najlepiej, a przynajmniej mnie one nie porywają, być może dlatego że na punkcie muzyki mam lekkie zboczenie.
Chcę zbudować audio na nowo. Choć nigdy tego nie robilem mam nadzieje że przy Waszej pomocy i internetu mi sie to uda :) Oczywiście mógłbym oddać auto do profesjonalnego CA ale nie uważam sie za niedorajdę i dryg majsterkowicza mam więc myślę że sobie poradzę.
Do wymiany idzie radio. Myślałem o jakims multimedialnym urządzeniu 2DIN ale bez sensu chyba. Zależy mi jedynie na USB i BT, beż żadnych dvd i navi. Porządne, nie zalatujące wiejskim tuningiem mozna dostac juz za 400-500zł.

Gorzej jest z głośnikami. Byłem nastawiony na Morele Tempo 6 ale dziś rozebrałem jeden bok w aucie i się okazało że jest tam nisko i średniotonowy więc chyba warto przy takim zestawie zostać.
Co zatem warto tam wstawić w podobnych pieniądzach do tych Moreli (ok 800zł)? Oczywiście w równie dobrej jakości :)
Czytałem że Tempo 6 nie potrzebuje wzmacniacza i dobrze dają radę na samym radiu.
Przy dwóch głosnikach na drzwiach i gwizdku chyba bez wzmaka sie nie obejdzie.
Tu równiez proszę o sugestie.
Wyczytałem również, jak i zauważyłem na filmiku dodanym kilka postów wcześniej że wygłuszać środka drzwi nie trzeba a tylko zewnątrz i boczki. Ucieszylem sie bo dostęp do środka jest fatalny.
Na razie na całość nie planowałem wydać więcej jak 1500zł. Uda się coś fajnego za te pieniądze poskładać? Dlatego chcę to zrobić sam bo w określonym budżecie moge pozwolić sobie na lepsze podzespoły bo odchodzi jakies 30-40% za robociznę.
Awatar użytkownika
By cha -  27 sty 2017, 21:18
 mazowieckie
#246696
Tobago pisze:Witajcie...
Zasadniczo kilka postów wcześniej jest opisane tyle, że nic dalej nie trzeba pisać.
Tobago pisze:Chcę zbudować audio na nowo.
Chyba raczej trochę poprawić. Bardziej trafne stwierdzenie, patrząc na planowane wydatki. Oczywiście nic do tego nie mam. Każdy robi tyle na ile go stać. :hi:

Co do radia nie navi. To zależy czy chcesz mieć 2 din czy 1 din.
2 din
Może to:
http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DO_SAM ... 235BT?s1=1
Czasami używki można wyrwać w dobrej cenie.

http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DO_SAM ... 296BT?s1=1
Bardzo dobre radio. Posiada już czasówki.
Ostatnio u znajomego w passacie montowałem odpowiednik 1 din CDE-195BT. Bardzo ładnie gra.

Co do 1 din:
To zasadniczo wybór nie ograniczony

Głośniki. Jak pisałem wcześniej w tej kwocie 3 drożny zestaw trudno kupić.
Tobago pisze:Wyczytałem również, jak i zauważyłem na filmiku dodanym kilka postów wcześniej że wygłuszać środka drzwi nie trzeba a tylko zewnątrz i boczki. Ucieszylem sie bo dostęp do środka jest fatalny.
To jest właśnie przykład jak można robić ludzi w ch... . Wewnętrzne wygłuszenie (usztywnienie) to podstawa. W golfach jest to nadzwyczaj prosta robota. Zdejmujesz poszycie i masz wszystko na wierzchu. Nie trzeba ciąć sobie rąk. :yes2:
By Tobago -  27 sty 2017, 21:29
 zachodniopomorskie
#246697
Fajne te radia 2din ale celowo chcę wstawić coś tańszego, 1din żeby mieć więcej ruchu finansowego przy głośnikach.

A więc ile kosztowałby średniej jakości 3 drożny zestaw? Nie mówię tu o głośnikach z górnej półki bo tutaj górnej granicy raczej nie ma.
A jeśli faktycznie za te pieniądze nie da się niczego sensownego dobrać to który z 2 drożnych, Morel 6?

Bez urazy ale czuje na tym forum mocne naleciałości aroganckiego traktowania nowych użytkowników rodem z elektrody.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 61