Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sty 2017, 21:36
 pomorskie
#246698
Tobago pisze:

Bez urazy ale czuje na tym forum mocne naleciałości aroganckiego traktowania nowych użytkowników rodem z elektrody.
takie komentarze są zbędne, jeśli stwierdzasz jakieś nieprawidłowości to poruszaj je w dziale "sprawy wewnetrzne, jest tam odpowiedni temat, nie widze sensu zaśmiecania tematów tego typu stwierdzeniami.
Awatar użytkownika
By cha -  28 sty 2017, 11:54
 mazowieckie
#246710
Tobago pisze: Bez urazy ale czuje na tym forum mocne naleciałości aroganckiego traktowania nowych użytkowników rodem z elektrody.
:szok: :( :O
Tu na pewno tak nie ma, a przynajmniej ja się z tym nie spotkałem :no:

Wracając do meritum sprawy.
Pierwsze co, to wytłumienie drzwi.
Drugie, chcesz zmienić bo?
Gra źle:
Góra, średnica, dół?
Radio?
To są pytanie nad którym trzeba się zastanowić i odpowiedzieć. Wtedy wiesz co pierwsze trzeba wymienić. Robiąc całość od razu, będzie trzeba nieźle wywalić hajsu.

Nie mam złotego środka.

Szukasz zestawu 3 drożnego @cbool333 i @przemo564 mają MB Quart 200.3 i gra dobrze.
By kupszczelisty -  28 sty 2017, 12:22
 wielkopolskie
#246711
Ja ze swojej strony polecam Ci zarejestrować się na forum Car audio, dlatego że są tam ludzie którzy Ci doradzą, bo słyszeli dany sprzęt i można odkupić od forumowicza używany sprzęt dobrej klasy. Sam korzystałem z forum strefacaraudio gdzie udało mi się kupić woofery DLS jak i wzmacniacz AudioArt oczywiście używane. Dodatkowo czasami ktoś sprzedaje same zwrotnice z jakiegoś zestawu bo ma zwrotnice w radiu, tak więc można wtedy poskładać zestaw z różnych komponentów.

Idąc dalej na Twoim miejscu zaczął bym od wymiany radia i instalacji wzmacniacza. Stare serie wzmacniaczy Sony, Alpine, Philips i inne które kupisz za około 200-300zł. Takie wzmacniacze mają 40 -60W na kanał, ale to były prawdziwe waty i spokojnie Ci to wystarczy. Radio też można kupić używane, ale musi mieć wbudowane filtry i minimum dwie pary rca (przód ewentualnie w przyszłości jakiś mały subwoofer). Można wtedy spróbować wymienić sam tweeter z fabrycznego zestawu i wygłuszyć drzwi, może już taki zestaw Ci wystarczy.
Myślę że za 1500zł na używanych częściach jesteś w stanie zbudować cały system, kwestia doboru elementów i przemyślenia budowy, aby można było w przyszłości je rozbudować lub wykorzystać w innym aucie.
By Tobago -  28 sty 2017, 16:49
 zachodniopomorskie
#246718
cha pisze:
Pierwsze co, to wytłumienie drzwi.
Właśnie od tego chcę zacząć. Czytam sporo jak najlepiej to zrobić. Choć wszędzie można spotkać się ze sprzecznymi informacjami. Jak na przyklad na tym, wydawałoby sie profesjonalnym forum, gdzie doszukałem sie informacji że w "piątkach" nie trzeba wygłuszać drzwi bo już są fabrycznie tak zrobione że wystarczy tylko okleić zewnątrz.

Ale już zostałem nakierowany na właściwe tory i będe się bawił w odkręcanie poszycia i od tej strony atakował środek.
cha pisze: Drugie, chcesz zmienić bo?
Gra źle:
Góra, średnica, dół?
Trudno powiedzieć. Ogólnie nie podoba mi się jakość dźwięku. Może dlatego że w domu jadę na potężnym wzmacniaczu i kolumnach z lat 70tych skąd jakośc mam jak z filharmonii i kiedy przesiadam się do auta zwyczajnie czuje różnicę.
Do tego na 3/4 głośności głośniki zwyczajnie zaczynają niedomagać i 'pierdzą'.
cha pisze:
Radio?
Oryginał, RCD300 ale planowane jakieś 1din, np. Kenwood KDC-X5000BT albo Pioneer DEH-X8700BT.


Oglądam te zestawy MB Quart. Nowe można dostać juz za ok 1100zł. Czy tymczasowo można na nich grac bez wzmacniacza jak np w Morel6? Czy radio ich nie rozbuja?
kupszczelisty pisze:Myślę że za 1500zł na używanych częściach jesteś w stanie zbudować cały system, kwestia doboru elementów i przemyślenia budowy, aby można było w przyszłości je rozbudować lub wykorzystać w innym aucie.
Nie wiem jak rozegrać cały temat. Może faktycznie na raz to spory wydatek ale jeśli już dobiorę się do drzwi z wygłuszaniem dobrze byłoby od razu wkleić głośniki żeby potem znowu nie rozbierać boczków (mam wrażenie że te zatrzaski z każdym wypięciem coraz słabiej trzymają). Zdecydowałbym się na te MB Quart skoro są sprawdzone. Tylko już wtedy jestem na poziomie ok 1600zł (Liczę po jakieś 200zł na wygłuszenie drzwi). Jeśli na tym etapie zakończę modernizację audio będzie jakiś efekt? Pewnie to bez sensu. A wtedy radio, i wzmacniacz za jakiś czas. Ale wiem, to chyba bez sensu :hmmm:
By kupszczelisty -  28 sty 2017, 17:14
 wielkopolskie
#246720
Bez wzmacniacza nie zagra Ci żaden sensowny zestaw. Końcówka mocy w radiu ma jakieś 15W. Fabryczne RCD300 to chłam. Drzwi trzeba wygłuszyć od środka, a w golfie to się robi tak że trzeba zdjąć zewnętrzne poszycie i je obkleić, a głośniki się wymienia po zdjęciu tapicerki. Tak więc zmiana głośników to koszt nowych kołków (w ASO chyba 1,50zł/szt.). Napisałem Ci już żebyś zaczął od radia i drzwi, może Ci to wystarczy, może będzie Ci brakować tylko lepszego tweetera, tego nie wiem czego oczekujesz. Byli ludzie którzy do golfów montowali 2 way i byli zadowoleni. Z resztą nie wszystkie golfy fabrycznie miały 3 way. Jeżeli będziesz miał fabryczny woofer, to po zrobieniu drzwi on już zagra inaczej, następnie filtr w radiu lub wzmacniaczu ustawisz około 80 Hz i przytniesz pasmo co spowoduje że nie będzie tak pierdział.
Awatar użytkownika
By cha -  28 sty 2017, 18:18
 mazowieckie
#246723
Tak wygląda wygłuszenie drzwi vw. Kawałek maty bitumicznej.
https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=30

Więc wygłuszasz drzwi
np:
https://www.bitmat.pl/Maty-wygluszajace ... mm-25x50cm
Można się pokusić jeszcze o to ale nie wymagane:
https://www.bitmat.pl/Pianki-wygluszaja ... izolacyjna
To do środka drzwi.
Na zewnątrz drzwi
https://www.bitmat.pl/Maty-wygluszajace ... mm-25x50cm
i tapicerka
https://www.bitmat.pl/Pianki-wygluszaja ... izolacyjna
albo zastąpić
https://www.bitmat.pl/Maty-wygluszajace ... mm-25x50cm
Drzwi masz gotowe.
Zmieniasz jednostkę centralną. Te dwie co dałeś są podobne.
Może jeszcze ten model. Trochę więcej kosztuje
http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/ALPINE/RA ... 193BT?s1=1

Co do reszty to zakup wzmacniacza 2 lub 4 kanałowy. Przewody zasilające, bezpiecznik i przewody do głośników.
Potem pójść w wymianę głośników czy 3 drożny czy 2 drożny. To twój wybór.

Głośniki pierdzą bo słaby jest wzmacniacz w radiu i im głośniej tym wyższe zniekształcenia.
By Tobago -  29 sty 2017, 11:49
 zachodniopomorskie
#246738
A ta mata nie będzie lepsza?

https://www.bitmat.pl/pl/p/StP-i-Silver ... ubutyl/208


Czyli tak:

-na poszycie, od wewnątrz jedna warstwa maty "srebrnej" (do ustalenia czy to AB-2 czy ta StP Silver) i koniec czy jeszcze na to pianka bo czytałem gdzieś że albo dokładam za sam głosnik druga warstwę srebrnej albo na całość pianka.

- na drzwi od zewnątrz warstwa "srebrnej"

- na plastikowy boczek - pianka https://www.bitmat.pl/pl/p/GMS-02-piank ... ylepna/148

Dobrze zrozumiałem?
Awatar użytkownika
By cha -  29 sty 2017, 18:01
 mazowieckie
#246751
Tobago pisze:Dobrze zrozumiałem?
Dokładnie tak. Które wybierzesz to już twój wybór i zasobność portfela.
U siebie mam AB-2. U znajomego w passacie położyliśmy AB-2 i piankę wygłuszająca do środka. Wszystko jest git.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  31 sty 2017, 11:06
 kujawsko-pomorskie
#246867
cha pisze:Szukasz zestawu 3 drożnego @cbool333 i @przemo564 mają MB Quart 200.3 i gra dobrze.
Od tygodnia jeżdżę: w przednich MB Quart 200.3(3drozne) a w tylnych Hertz esk (2drozne) na nowych kablach ofc 2,5 i zasilane przez crunch gti4150 i jest pewien niedosyt. Dodatkowo wydaje mi się, że Hertz lepiej grają mimo, że nie mają średnich. To pewnie przez to, że lubię głośno i Quart dobijają do swojego maximum (z tego co pamiętam to Hertz mają więcej watów więc pewnie dlatego). Chyba, że quart muszą się po prostu dogrzać bo mam je krótko. Jeżeli ktoś jest wymagający, dziany i ciągle mu mało to chyba powinien iść w coś lepszego (nawet z przeróbkami i rzeźbieniem w drzwiach). Co mnie zdziwiło w Quart to bardzo cienkie kable w adapterze przez który łączymy Quart z fabryczna wtyczką głosnikową - to jak niteczka w porównaniu z kablami 2,5 które dałem po całym aucie. Dlatego wyczaiłem gniazdo z jakiegoś starego głośnika z passata b5 i założyłem - oczywiście juz z grubszym przewodem niż ta nitka, która dają.
By kupszczelisty -  31 sty 2017, 12:44
 wielkopolskie
#246872
- ustawiłeś filtr w radiu lub wzmacniaczu na około 80Hz?
- drzwi wygłuszone?
- wyłącz tylne głośniki i wyreguluj przód
- może zamiast głośników w tylnych drzwiach należy zrobić mostek i zainwestować w subwoofer który uzupełni przód?
Awatar użytkownika
By przemo564 -  31 sty 2017, 22:49
 łódzkie
#246921
cbool333 pisze:
cha pisze:Szukasz zestawu 3 drożnego @cbool333 i @przemo564 mają MB Quart 200.3 i gra dobrze.
Od tygodnia jeżdżę: w przednich MB Quart 200.3(3drozne) a w tylnych Hertz esk (2drozne) na nowych kablach ofc 2,5 i zasilane przez crunch gti4150 i jest pewien niedosyt. Dodatkowo wydaje mi się, że Hertz lepiej grają mimo, że nie mają średnich. To pewnie przez to, że lubię głośno i Quart dobijają do swojego maximum (z tego co pamiętam to Hertz mają więcej watów więc pewnie dlatego). Chyba, że quart muszą się po prostu dogrzać bo mam je krótko. Jeżeli ktoś jest wymagający, dziany i ciągle mu mało to chyba powinien iść w coś lepszego (nawet z przeróbkami i rzeźbieniem w drzwiach). Co mnie zdziwiło w Quart to bardzo cienkie kable w adapterze przez który łączymy Quart z fabryczna wtyczką głosnikową - to jak niteczka w porównaniu z kablami 2,5 które dałem po całym aucie. Dlatego wyczaiłem gniazdo z jakiegoś starego głośnika z passata b5 i założyłem - oczywiście juz z grubszym przewodem niż ta nitka, która dają.
Ja mam całe auto na MB Quart. Z przodu 200.3, z tylu dkh-116 to dwudrożne głośniki a w bagażniku aktywny QB250.
Jak dla mnie gra to bardzo dobrze. Co do przodu to tak jak pisałem wcześniej że basu jest dość i jakość/czystość dźwięku jest rewelacyjna (na czym mnie najbardziej zależało) choć remizy sie tym nie rozwali :cool:
Awatar użytkownika
By cbool333 -  01 lut 2017, 21:54
 kujawsko-pomorskie
#246980
kupszczelisty pisze:- ustawiłeś filtr w radiu lub wzmacniaczu na około 80Hz?
- drzwi wygłuszone?
- wyłącz tylne głośniki i wyreguluj przód
- może zamiast głośników w tylnych drzwiach należy zrobić mostek i zainwestować w subwoofer który uzupełni przód?
-Radio rcd310 więc nie pokręcę. Gti4150 na fabrycznych nie licząc dwóch pokręteł ogólnej głośności więc ok spróbuję pogrzebać bardziej.
- przednie drzwi ładnie wygłuszone i klapa bagażnika a siedzę tylko z przodu ... myślę styknie
- wyreguluj przód? Na wzmacniaczu czy gdzie?
- ostatniego nie rozumiem ale zgaduje, że pytasz o basy dobiegające z bagażnika które miałyby wspomóc przód (lub przód i tyl)...więc powiem, że przy max'ie z tamtad jest tyle basu, że max 5 minut na przednich siedzeniach i człowiek ma dość (Z tyłu to już całkiem a po wyjęciu półki armagedon)
Awatar użytkownika
By cha -  02 lut 2017, 14:38
 mazowieckie
#247024
cbool333 pisze: Od tygodnia jeżdżę: w przednich MB Quart 200.3(3drozne)

Jeżeli faktycznie tak krótko je masz, to poczekaj trochę. Niech pokażą swoją moc!!! :laugh:
Poza tym jak dobrze widziałem tweety z tyłu masz "bliżej ucha" więc stawiam, że "grają lepiej". Może.
kupszczelisty pisze: - ustawiłeś filtr w radiu lub wzmacniaczu na około 80Hz?

Piszesz o filtrze górnoprzepustowym czy dolnoprzepustowym?
By Tobago -  02 lut 2017, 22:01
 zachodniopomorskie
#247046
A potraficie wskazać jakieś fajnie wyglądające radyjko 1din które w przyszłości podłącze własnie do jakiegoś zestawu 3way + ewentualny wzmak? Z "multimediów" USB i BT mi wystarczą ;)
Awatar użytkownika
By cha -  02 lut 2017, 22:11
 mazowieckie
#247048
Tobago pisze:A potraficie wskazać jakieś fajnie wyglądające radyjko 1din które w przyszłości podłącze własnie do jakiegoś zestawu 3way + ewentualny wzmak? Z "multimediów" USB i BT mi wystarczą ;)
Fajne? Każdy lubi różne rzeczy :oczko:
Dałem wcześniej linka na fajne alpine
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 61