Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By JohnyWack -  05 maja 2020, 21:25
 wielkopolskie
#281371
Cześć :D

Szukam kogoś bardziej doświadczonego kto podpowie mi jak zamontować dodatkowe głośniki w moim golfie zanim zacznę go rozbierać i podpowie co przygotować. Sprawa wygląda tak, oryginalne głośniki nie zadowalały mnie w pełni, więc postanowiłem je zmienić. Nie jestem audiofilem po prostu tak niska jakość i pierdzenie to przesada. Mój golf to dość biedna wersja, ponieważ jest to 3-drzwówka i ma tylko głośnik 165mm i twitter, z tyłu nie ma nic ale jest miejsce na głośnik 165mm jak się dobrze orientuję. O ile z przodem sobie poradzę i sam zrobię dystanse z mdf-u, to z tyłem będzie więcej zabawy. Chciałbym się zapytać czy radio rcd300 przewiduje podłączenie dwóch dodatkowych głośników z tyłu, jakie kable przygotować, czy potrzebne jest coś specjalnego żeby wpiąć kable do kostki do radia i czy trzeba to zaprogramować jakoś w radiu czy od razu dostane sygnał na głośnik? Bo raczej nie ma tam już przygotowanego oryginalnego kabla?

Z góry dziękuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
By Cimek -  05 maja 2020, 22:08
 opolskie
#281377
@JohnyWack Na tym radiu dużej zmiany nie będzie. Zacznij od tego, potem ewentualnie głośniki tył. Najtańsze lepiej grające to chyba rcd310.

Po podłączeniu głośników, opcja odblokowuje się automatycznie. Żeby zamontować głośniki z tyłu, musisz mieć specjalne stelaże. Do kostki w radiu musisz dorzucić piny na głośniki, standardowe jak w kostce ISO. Kabli nie ma (raczej)-najprościej zobaczyć po kostce w radiu czy jest 2x zielony i fioletowy.
Awatar użytkownika
By JohnyWack -  05 maja 2020, 22:17
 wielkopolskie
#281378
@Cimek A zamiana radia to dużo roboty czy kostka jest taka sama? I ogólnie jak to zaprogramować żeby się nie kłóciło z autem? Specjalne stelaże masz na myśli dystanse? Bo takie sam już robiłem z mdf-u kiedyś w innym VW.
Awatar użytkownika
By Cimek -  06 maja 2020, 13:34
 opolskie
#281399
@JohnyWack Na tył są przewidziane specjalne stelaże i do nich mocujesz glośniki. Sama wymiana jest prosta, kilka śrubek i kostka z tyłu jest standardowa jak dla VW, więc tutaj nie musisz się przejmować. Kwestia kabli do głośników.
By Jares -  13 maja 2020, 21:56
 podkarpackie
#281559
Witam po latach :D Mam małe pytanie, przewalilem trochę tego tematu ale poległem, dawno temu widziałem namiary, a teraz nie mogę juz znaleźć, ale do rzeczy, potrzebuje namiary na piny (meski i żeński) do kostki w slupku B, w celu pociągniecia instalacji pod glosniki w tylnych drzwiach.
Z góry dzieki :thank_you:
By ShadoV -  18 maja 2020, 21:00
 śląskie
#281643
Powiedzcie mi jedno. Włożyłem zwrotnice wszystko podłączone ale teraz mam taki problem że brakuje mi basu. Co ciekawe jak podłącze głośnik basowy odwrotnie czyli zamienie plus z minusem to jest ok. Może być że mam źle podłączone głośniku w 2 drzwiach? Albo musze zabudować zwrotnice w drugich dzwiach żeby był efekt? Narazie tylko z jednymi drzwiami walcze...
By Kitsufan -  10 cze 2020, 10:34
 podlaskie
#282069
Zająłem się za ogarnianiem audio w mojej V + , oczywiście ktoś przyoszczędził nie mam z tyłu głośników i miejsc na tweetery, boczki już zamówiłem tylko pytanie, jakie głośniki na przód i tył? Jestem nakręcony na zestaw trójdrożny na przód aczkolwiek nie wiem czy dostane coś w cenie około 400-500 zł (sam przód) i około 300 na tył. Możecie coś polecić proszę? Radyjko puki co wstawiłem Kenwooda BT203 planuje albo RNS510 albo jakąś stacje multimedialną z obsługą android auto.
Awatar użytkownika
By radek9569 -  25 wrz 2020, 11:00
 zachodniopomorskie
#283467
posiadam głośniki BLAUPUNKT 7E0035411A które będę montować w tylnych drzwiach. Wiem że przewody musze pociągnąć aż do samego radia. Lecz moje pytenie brzmi następująco: Jakie przewody wybrać i jak je podłaczyć do głośnika bo wychodzą z niego 4 piny przylutować? czy kupić piny i wpiąć? Kabel ma być 2 żyłowy czarny i czerwony o przekroju 2,5mm?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  29 paź 2020, 18:53
 śląskie
#283940
Montowałem u siebie parę lat temu głośniki na tył
kupiłem nie wiem od czego co miały gąbkę na około membrany.
teraz jeden się wysypał, gąbka popękała.
Na złomie znalazłem podobny wyglądowo lecz miał gumę zamiast gąbki przy membranie.
po założeniu pasuje.
numer starego 3B0 035 411G
numer nowego 6Q0 035 411A

widać że pierwsze to z passat b5 a drugie z Polo 4
Czyli patrzeć tylko wizualnie czy taki sam. numer jest mało ważny.
By Max -  15 lut 2021, 16:09
 łódzkie
#285132
Witam, po wymianie radia z rcd 300 na rcd 510 w moim golfie zauważyłem , że jest bardzo mała regulacja głośności. Mam 8 głośników i czasami w rcd 300 w połowie głośności aż uszy bolały, a teraz słuchając radia bez problemu można jeździć z max volume. Czego to może być wina ? Z góry dzięki za odpowiedź :thank_you:
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61