Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  11 wrz 2012, 8:18
 kujawsko-pomorskie
#81773
mwtata pisze:mam mfd 2 dvd 'A 1 KO 035 198 A navi chodzi na oryginalnej plycie V1 -ale radio nie czyta muzyki z plyty ,nie czyta softu , umloka
--doradzcie w czym problem - gdzie ewentualnie znalesc soft i reszte do radia???
Te nawigacje nie odtwarzają muzyki z płyt. Do tego potrzebna jest zmieniarka. Jeżeli chodzi o oprogramowanie MFD2 to czytaj tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... ight=&sid=" onclick="window.open(this.href);return false; lub ewentualnie tu : http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... ight=&sid=" onclick="window.open(this.href);return false;. Myślę że znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania.
By golfer_1984 -  21 wrz 2012, 10:32
 podkarpackie
#82602
Co jeszcze zrobić żeby mapa V9 PL miała menu po polsku a nie po angielsku?? Nagrałem płytkę z mapą PL a po włożeniu do MFD2 mam angielski. wcześniej na płycie miałem wersję angielską mapy. menu w navi mam PL, soft v30 i unlock wgrany
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  21 wrz 2012, 11:59
 kujawsko-pomorskie
#82616
golfer_1984 pisze:Co jeszcze zrobić żeby mapa V9 PL miała menu po polsku a nie po angielsku?? Nagrałem płytkę z mapą PL a po włożeniu do MFD2 mam angielski. wcześniej na płycie miałem wersję angielską mapy. menu w navi mam PL, soft v30 i unlock wgrany
Naciśnij przycisk info . Wejdż w ustawienia systemowe i zmień na język angielski metryczny. Powinna zacząć gadać po polsku a menu też powinno być po polsku tylko lekko "pokaleczone" bowiem soft 0030 posiada w sobie już spolszczenie menu.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  21 wrz 2012, 20:04
 kujawsko-pomorskie
#82668
golfer_1984 pisze:mam ustawiony jezyk angielski (metryczny), mówi po polsku ale menu navi dalej po angielsku
No to masz zły soft 0030. U tego gościa znajdziesz soft 0030 z polskim menu. Ja brałem od niego.http://chomikuj.pl/zaniak/Mapy+samochod ... c+firmware" onclick="window.open(this.href);return false; W dziale motoryzacja hasło zaniak >Nawigacje samochodowe>Spolszczenia>VW,SKODA,SEAT i wybierasz jaką masz nawigację.ściągnij soft 0030 i go wgraj do nawigacji przy włączonym zapłonie i podłączonym prostowniku do aku ( aby było stałe napięcie ) i nic w tym czasie nie włączać. Na koniec unlock ale to już wiesz. Musi być menu PL Dodatkowo obszerny temat założony przez tego samego gościa zaniak na elektroda http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 8691b42f64" onclick="window.open(this.href);return false; i tam też znajdziesz sporo o spolszczeniu oraz o sofcie.
By golfer_1984 -  01 cze 2013, 16:58
 podkarpackie
#99555
Koledzy podczas instalacji softu V30 w 2 etapie wyskakuje jakiś error i drugi etap idzie od nowa, płyta uszkodzona? Nie dokończyłem procesu po dwóch errorach wyciągłem płytę i wgrałem soft z angielskim językiem.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  02 cze 2013, 8:32
 kujawsko-pomorskie
#99575
Mapy V9 dla MFD2 DVD posiadają wiele mankamentów i w stosunku do nowych rozwiązań komunikacyjnych całkowicie się nie sprawdzają. Może w V10 coś się zmieni ale tego nie sprawdzę bo się pozbyłem MFD2 DVD. Jak już wcześniej gdzieś napisałem na ślimaku skrzyżowań A1 w Lubiczu pod Toruniem nawigacja zgłupiała i prowadziła po poboczach a także pod prąd. Z tego więc powodu zrezygnowałem z tej nawigacji na rzecz niewielkiego Larka i MapyMap gdzie najnowsza aktualizacja map jest z marca tego roku i jazda przy jej użyciu jest super. Jeżeli chodzi o soft SW30 to wgrywałem go u siebie i u kolegów kilka razy i nie miałem problemów. Może płyta z softem jest skopana lub w trakcie wgrywania coś się działo.
Moja sugestia jest taka że przy wgrywaniu softu najlepiej podłączyć akumulator do prostownika i nic w trakcie procesu wgrywania nie dotykać a w szczególności nic nie włączać i uruchamiać. Cały proces przebiegnie od początku do końca sam i sam się zakończy. Oczywiście należy nagrać nową płytę z softem SW30 najniższą możliwą prędkością nagrywania.
Awatar użytkownika
By krz_p -  02 cze 2013, 17:46
 wielkopolskie
#99613
BRUNO55 mam mapę V10 i prowadzi idealnie, w porównaniu z V9 jest kolosalna różnica
ta V9 coś się nie udała VW

mam też larka mocowanego na szybę i nawet z najnowszą automapą w komforcie obsługi nie ma podejścia do fabrycznej nawigacji
nie mówiąc już o wpisaniu adresu w czasie jazdy