Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  07 sie 2016, 17:02
 wielkopolskie
#236440
Poczytałem na innych forach o tych radyjkach. RCD 510 fajne ale ten chinol jakoś mało mnie przekonuje (inni producenci trochę za drodzy). I teraz mam dylemat nad RCD310 vs RCD510 (chinol)

P.S Chciałbym się upewnić czy rzeczywiście nie można wyświetlić climatronica na RCD510?
By m.golaszewski93 -  10 sie 2016, 23:12
 podlaskie
#236715
Dzisiaj zamontowałem radyjko, jednak mam problemy z kodowaniem. Mam zainstalowany bluetooth 3c8035730 i radio 3c8035195F. Przy próbie zakodowania telefonu bluetooth w kodowaniu długim pojawia się komunikat. Error 31 Request out od range. Mimo to menu PHONE na radiu działa. Tylko po wybraniu numeru lub połaczeniu przychodzącym nie pojawia się numer.
By plejaz -  31 sie 2016, 18:56
#238178
Znalazłem na portalu aukcyjnym nowe radio VW RCD510 oraz RCN 210.
Są to radia na 100% chińskie, prześledziłem temat odnośnie RCD510 i RCN210 i jak to w końcu jest z kradzieżą prądu, jeśli moduł Gateway jest 7bitowy ?
Czy sprawdzić Gateway można tylko poprzez fizyczne grzebanie we wnętrzu, czy można np. odczytać moduł Skanerem MiniVAG 506M ?
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  31 sie 2016, 20:13
 wielkopolskie
#238182
plejaz pisze:Znalazłem na portalu aukcyjnym nowe radio VW RCD510 oraz RCN 210.
Są to radia na 100% chińskie, prześledziłem temat odnośnie RCD510 i RCN210 i jak to w końcu jest z kradzieżą prądu, jeśli moduł Gateway jest 7bitowy ?
Czy sprawdzić Gateway można tylko poprzez fizyczne grzebanie we wnętrzu, czy można np. odczytać moduł Skanerem MiniVAG 506M ?
Kupowałem radio od tego gościa (RCD510)i radio działa elegancko. Kradzież prądu jest i było to wałkowane wielokrotnie zatem Gateway od "L" w górę. Odkręcenie dwóch śrub uważasz za grzebanie we wnętrzu, kolego bez przesady i tak będziesz musiał go wymienić i tak zatem sobie przećwiczysz :thank_you:
By plejaz -  31 sie 2016, 20:56
#238185
Czyli zakup gateway'a 1K0907530L + mogę wtedy bez problemu montować RCD510?
Do tego dochodzą koszty przekodowania ustawień ze starego sterownika na nowy, bo moim Skanerem nie zrobię tego, zostaje tylko kabel VAG + oprogramowanie VCDS ?
Z tego co czytałem na temat RCN210 również od tego użytkownika, nie potrzeba zmieniać sterownika i prądu nie kradnie ?
Fakt porównywać RCD do RCN nie ma sensu, ale bardziej zależy mi na strumieniowym odtwarzaniu muzyki jak i parowaniu telefonu w celu prowadzenia rozmów.
Rozumiem, że jeśli chodzi o zakup sterownika na portalu aukcyjnym nie ma jakiś przeciwwskazań, sterownik działa lub nie?
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  31 sie 2016, 21:00
 wielkopolskie
#238187
plejaz pisze:Czyli zakup gateway'a 1K0907530L + mogę wtedy bez problemu montować RCD510?
Dokładnie. Polecam temat: https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... &start=105
Do tego dochodzą koszty przekodowania ustawień ze starego sterownika na nowy, bo moim Skanerem nie zrobię tego, zostaje tylko kabel VAG + oprogramowanie VCDS ?
Dlatego kupno kabelka (oprogramowanie masz w cenie) jest najlepszym rozwiązaniem. Zwraca się po pierwszym kodowaniu.
Z tego co czytałem na temat RCN210 również od tego użytkownika, nie potrzeba zmieniać sterownika i prądu nie kradnie ?
Tu się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia. Zresztą RCN210 to jakaś podróbka, bo chyba VW czegoś takiego nie wypuszczał.
Rozumiem, że jeśli chodzi o zakup sterownika na portalu aukcyjnym nie ma jakiś przeciwwskazań, sterownik działa lub nie?
Tak jak mówisz. Weź też pod uwagę kolejne mody jeśli Cię ta zabawa interesuje. Może lepiej kupić sterownik 10bajtowy i mieć spokój na przyszłość.
Awatar użytkownika
By Ramzes -  31 sie 2016, 21:46
 kujawsko-pomorskie
#238199
plejaz pisze:Czyli zakup gateway'a 1K0907530L + mogę wtedy bez problemu montować RCD510?
Do tego dochodzą koszty przekodowania ustawień ze starego sterownika na nowy, bo moim Skanerem nie zrobię tego, zostaje tylko kabel VAG + oprogramowanie VCDS ?
Z tego co czytałem na temat RCN210 również od tego użytkownika, nie potrzeba zmieniać sterownika i prądu nie kradnie ?
Fakt porównywać RCD do RCN nie ma sensu, ale bardziej zależy mi na strumieniowym odtwarzaniu muzyki jak i parowaniu telefonu w celu prowadzenia rozmów.
Rozumiem, że jeśli chodzi o zakup sterownika na portalu aukcyjnym nie ma jakiś przeciwwskazań, sterownik działa lub nie?
Masz @Krzycho i @tajpej, po co przepłacać za gatka na portalach jak od któregoś z nich mozesz miec w normalnych pieniądzach?
Awatar użytkownika
By Trillest -  03 paź 2016, 21:13
 dolnośląskie
#240147
Witam,
Na RNS510 jest możliwe wyświetlanie okładek utworów ?

Obrazek
Ramzes pisze:
To temat o rcd ;)
Eh kurcze rzeczywiście pomieszałem tematy :(
Ostatnio zmieniony 03 paź 2016, 21:22 przez Trillest, łącznie zmieniany 1 raz.
By Misiek86 -  16 paź 2016, 21:12
 mazowieckie
#241112
Mam pytanie do właścicieli RCD510 (wersje chińskie). W tych radiach nie ma rds co w sumie mi nie przeszkadza. ale słyszałem opinie (chciałbym ją potwierdzić) czy jak się jeździ w trasy to przy zmianie nadajnika radio samo przełączy się na drugi nadajnik z mocniejszym sygnałem czy trzeba to zrobić ręcznie?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  16 paź 2016, 21:22
 dolnośląskie
#241115
Misiek86 pisze:Mam pytanie do właścicieli RCD510 (wersje chińskie). W tych radiach nie ma rds co w sumie mi nie przeszkadza. ale słyszałem opinie (chciałbym ją potwierdzić) czy jak się jeździ w trasy to przy zmianie nadajnika radio samo przełączy się na drugi nadajnik z mocniejszym sygnałem czy trzeba to zrobić ręcznie?
Jak mie masz RDS to jak ma sie przelaczyc?
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Radio_Data_System

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Jest to jedna z funkcji RDSu
Funkcja AF (Alternative Frequencies − Częstotliwości alternatywne)
Dane dla radioodbiorników wykorzystywane są na przykład do strojenia urządzenia – w związku z tym są one powtarzane znacznie częściej, niż wiadomości dla słuchaczy (takie jak nazwa stacji). Dzięki temu zazwyczaj nie sposób jest zauważyć kiedy odbiornik przełączył się na odbiór z lepszego nadajnika. Funkcja AF RDS dołączana jest głównie w odbiornikach samochodowych oraz przenośnych (bateryjnych) ze względu na możliwości zmiany położenia, co w konsekwencji również odbija się na poziomie i jakości sygnału.
Pozostaje tylko reczne wyszukiwanie stacji jesli wyjedziesz poza zasieg nadajnika
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 29