Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By tberent -  24 sty 2016, 10:41
 łódzkie
#211758
Jeżeli chcesz kamere cofania to jak USB to tylko przez MDI. Czytaj dalej. W zasadzie jest 3 producentów i radia na EU i USA. Szukaj RVC i dokładają MDI i kup gniazdo USB .
Awatar użytkownika
By jihaad -  24 sty 2016, 10:57
 dolnośląskie
#211760
tberent pisze:Jeżeli chcesz kamere cofania to jak USB to tylko przez MDI. Czytaj dalej. W zasadzie jest 3 producentów i radia na EU i USA. Szukaj RVC i dokładają MDI i kup gniazdo USB .
Tu jest ori Delphi z żółtym okrągłym gniazdem pod USB, bez konieczności stosowania MDI. Ale czy FM jest europejskie? Czy podłączę kamerę?

http://www.aliexpress.com/item/Original ... bdcf49cb43


Tu jest Delphi już z bardziej rozbudowanym tyłem:
http://allegro.pl/volkswagen-vw-rcd-510 ... 73696.html

Tu np. Blaupunkt bez żadnego z tych żółtych gniazd jak wyżej:
http://allegro.pl/radio-rcd510-vw-golf- ... html#pic_8


Co to jest RVC?
Gniazdo SD jest w każdym? Na środku pod wyswietlaczem?
Awatar użytkownika
By lukasboss -  09 lut 2016, 22:19
 pomorskie
#214830
Bartas pisze:Czy ktoś z was się orientuje do czego sa przyciski TIM i TP ?
TIM - Traffic Information Memory - system zapamiętujący komunikaty drogowe w systemie ARI lub RDS z ostatnich kilku godzin
TP - Traffic Program - sygnał systemu ARI lub RDS identyfikujący stacje nadające komunikaty drogowe i inne informacje dla kierowców

źródło: http://www.forumsamochodowe.pl/oznaczen ... t12221.htm
Awatar użytkownika
By kowpio -  18 lut 2016, 20:52
 lubuskie
#216157
Witam, kupilem rcd510 chinczyka delpchi. w moim autku mialem wczesnie rcd310, OPC i MEDIA IN w podlokietniku. po podlaczeniu radia, OPC dziala pieknie, nawet zminilem obrazek autka na golfa variant;) ale media in nie dziala. w radiu tak jak by nie jest aktywne USB. moj gateway to 1K0907530S. w kodowaniu mam zaznaczone "2E media player 3" po ponownym podlaczeniu rcd310 dziala normalnie. czy da sie w jakis sposob podlaczyc media in? czy bedzie dzialac tylko przez kabel usb pod wtyczke z tylu radia? pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Krzycho -  18 lut 2016, 20:59
 małopolskie
#216162
tak jak Ci napisałem na PW według mnie oryginalny media in gryzie się z tym mediainem wbudowanym w chińską wersję RCD510...
By tberent -  18 lut 2016, 21:05
 łódzkie
#216166
Krzycho pisze:tak jak Ci napisałem na PW według mnie oryginalny media in gryzie się z tym mediainem wbudowanym w chińską wersję RCD510...
Dokladnie o to chodzi. Z chińskim RCD 510 nie działa media in.
w kodowaniu chińczyka się zaznacza czy masz mieć aktywne USB . W radiu aktywuje się po włożeniu pen drive. Wcześniej tak jak aux jest przyciemnione.
By orh -  18 lut 2016, 21:09
 małopolskie
#216168
kowpio pisze:Witam, kupilem rcd510 chinczyka delpchi. w moim autku mialem wczesnie rcd310, OPC i MEDIA IN w podlokietniku. po podlaczeniu radia, OPC dziala pieknie, nawet zminilem obrazek autka na golfa variant;) ale media in nie dziala. w radiu tak jak by nie jest aktywne USB. moj gateway to 1K0907530S. w kodowaniu mam zaznaczone "2E media player 3" po ponownym podlaczeniu rcd310 dziala normalnie. czy da sie w jakis sposob podlaczyc media in? czy bedzie dzialac tylko przez kabel usb pod wtyczke z tylu radia? pozdrawiam
Z tego co pamiętam radia z chin nie mają obsługi MediaIn-a. Po prostu w tej wtyczce z tyłu gdzie masz wpiętą wtyczkę właśnie z MediaIn-a -gniazdo w radiu nie ma bolców. Stąd nie ma połączenia, więc tak jak piszesz obsługa tylko przez kabel pod wtyczke z tyłu radia....
Awatar użytkownika
By kowpio -  18 lut 2016, 21:19
 lubuskie
#216173
dziekuje za odpowiedz. ciezka sprawa tylko z tym kablem do usb. numer kabelka 5KD 035 726A. ewentualnie sprzedac radio delphi i kupic EU, badz rns510:)
Awatar użytkownika
By Ramzes -  07 kwie 2016, 21:58
 kujawsko-pomorskie
#223575
Panowie, ściągał ktoś tą czarną ramkę w kolo radia? Mam porysowaną i chciałem ją pomalować na mat ale nie wiem jak się za to zabrać żeby nic nie uszkodzić :hmmm:
Awatar użytkownika
By lukasboss -  08 kwie 2016, 7:30
 pomorskie
#223600
Ramzes pisze:Panowie, ściągał ktoś tą czarną ramkę w kolo radia? Mam porysowaną i chciałem ją pomalować na mat ale nie wiem jak się za to zabrać żeby nic nie uszkodzić :hmmm:
Robisz do pkt. 3 aby zdemontować przedni panel:

http://www.vwwatercooled.com.au/forums/ ... 60984.html

Później rozkręcasz śruby od niego śruby i wyjmujesz płytkę elektroniczną, będziesz wiedział jak. :ok:
Osobiście wiele razy rozkręcałem RCD310 i z tego co widzę to jest to samo.
By kajmovy -  18 kwie 2016, 18:36
 mazowieckie
#224962
Witam forumowiczów ;) Opiszę po krótce mój problem. Otóż kupiłem RCD 510 Boscha z ekranem do wymiany. Podłączając radio do samochodu nie działa również podświetlenie przycisków. Mam pytanie, czy podświetlenie przycisków w RCD510 idzie po CAN'ie czy bezpośrednio z zasilania radia? Zacząłem się martwić kiedy okazało się że nie ma podświetlenia, z tym, że mój gateway jest na pewno do wymiany i zastanawiam się czy to wina gatewaya czy zasilania w układzie radia. Pozdrawiam :)
By tberent -  28 cze 2016, 9:39
 łódzkie
#232562
kajmovy pisze:Witam forumowiczów ;) Opiszę po krótce mój problem. Otóż kupiłem RCD 510 Boscha z ekranem do wymiany. Podłączając radio do samochodu nie działa również podświetlenie przycisków. Mam pytanie, czy podświetlenie przycisków w RCD510 idzie po CAN'ie czy bezpośrednio z zasilania radia? Zacząłem się martwić kiedy okazało się że nie ma podświetlenia, z tym, że mój gateway jest na pewno do wymiany i zastanawiam się czy to wina gatewaya czy zasilania w układzie radia. Pozdrawiam :)
Nie ukrywam ze mi się niechce sprawdzać ale mógłbyś z nudów zobaczyć piny w kostce i wtedy będziesz wiedział. Czy jest pi illumination czy nie.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 29