Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  11 mar 2016, 9:16
 warmińsko-mazurskie
#219461
Nieraz może pomóc chwilowe wyłączenie napięcia tak jest jak zablokuje się elektromagnes talerzyka, warto spróbować odłączyć akumulator na chwilę, może cos pomoże :unsure: Albo cos może z wtyczkami, jakaś może nie do końca weszła tak jak powinna :unsure: trzeba popatrzeć :oczko:
Awatar użytkownika
By pinio -  11 mar 2016, 17:07
 dolnośląskie
#219514
krzysdro78 pisze:Witam czy ktoś z szanownych forumowiczów zna kombinację klawiszy itp. na odblokowanie CD w RCD 500 ?? kupiłem okazjonalnie radyjko podmieniłem ( zamontowane fabrycznie rcd 300) i ...radio działa a Cd ani rusz nie da się włożyć płyty ..... przewertowałem neta ale info jest tylko odnośnie blokady transportowej jak ją uruchomić ale jak ją dezaktywować już NIE i stąd moje pytanie czy jest na to jakiś patent? Radyjko u kolegi grało i Cd też działało a tu ni hu hu . walczyliśmy ponad godzinę wszystkie możliwe kombinacje klawiszowe i zero odzewu, wsadziliśmy je z powrotem do jego auta i dupa... radio działa CD nie --- może ktoś coś to bardzo bym prosił o jakąś wskazówkę --auto jetta 2005 radio blaupunkt rcd 500 2006 r :cry:
to nie będzie pomocne? wcześniej jest foto kombinacji...
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=14&t=507&start=15
tu też jakaś podpowiedz
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 ... ml#6692166
Awatar użytkownika
By krzysdro78 -  11 mar 2016, 20:11
 dolnośląskie
#219554
Kombinacja jest na radiu :-/ ale jest ona po to żeby zablokować CD ale już żeby odblokować ni hu hu .... podobno powinno się samo odblokować po podłączeniu do prądu ale....... niestety a wnioskując z innych for nie tylko ja mam ten problem. Rozebrałem przedni panel i rzeczywiście jest widoczna ta blokada ale ręcznie niestety nie da się jej cofnąć ,próbowałem trochę na siłę ale niestety jak zamurowane :-( a nie chciał bym czegoś ułamać mhhh nie jestem specem w tych sprawach .... tak że jak ktoś miał taki problem a rozwiązał go--POZYTYWNIE--- był bym wdzięczny za info,
By mnowak -  12 sie 2016, 8:17
 wielkopolskie
#236827
Witam,
Po małym dzwonie zauważyłem iż nie działa u mnie odtwarzanie płyt CD. Jeżeli próbuje włożyć jakąś płytę CD, automatycznie nie chcę jej "wciągnąć" do środka. Jeżeli dalej próbuje nacisnąć przycisk Load i wybieram do którego slotu w zmieniarce pokazuje się komunikat Error service. Model radia to RCD300. Miałem podłączonego kompa i nie pokazał żadnych błędów. Możliwe że się coś uszkodziło. Jak to zdiagnozować?? Czy będzie to najprawdopodobniej problem ze zmieniarką?? Czy każde radio RCD300 ma wbudowaną zmieniarkę na 6 płyt CD??
Jeszcze jedno pytanko czy po odłączeniu kabli od radia i po ponownych ich podłączeniu czy będę musiał wbijać jakiś kod?Bo po odłączeniu akumulatora nigdy nic nie musiałem wprowadzać.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  12 sie 2016, 10:14
 dolnośląskie
#236832
mnowak pisze:Witam,
Po małym dzwonie zauważyłem iż nie działa u mnie odtwarzanie płyt CD. Jeżeli próbuje włożyć jakąś płytę CD, automatycznie nie chcę jej "wciągnąć" do środka. Jeżeli dalej próbuje nacisnąć przycisk Load i wybieram do którego slotu w zmieniarce pokazuje się komunikat Error service. Model radia to RCD300. Miałem podłączonego kompa i nie pokazał żadnych błędów. Możliwe że się coś uszkodziło. Jak to zdiagnozować?? Czy będzie to najprawdopodobniej problem ze zmieniarką?? Czy każde radio RCD300 ma wbudowaną zmieniarkę na 6 płyt CD??
Jeszcze jedno pytanko czy po odłączeniu kabli od radia i po ponownych ich podłączeniu czy będę musiał wbijać jakiś kod?Bo po odłączeniu akumulatora nigdy nic nie musiałem wprowadzać.
radio nie ma wbudowanej zmieniarki. tam sie miesci tylko 1 płyta
zmieniarka jesli jest to zapewne jest w podłokietniku
nie bedziesz musial wbijac kodu
By mnowak -  12 sie 2016, 10:31
 wielkopolskie
#236834
Właśnie w podłokietniku nie mam, a jak wkładałem kiedyś płytę CD w radiu to mam możliwość wyboru umieszczenia jej w 1z6 pozycji stąd moje pytanie czy w tym radiu jest już wbudowana zmieniarka.
By Przemo -  30 lis 2016, 21:35
 dolnośląskie
#243643
Cześć, właśnie zmieniłem u siebie fabryczne RCD300 na RCD500mp3 i po podpięciu interfejsu pokazało jakieś tam błędy, skasowałem bo to chyba z poprzedniego auta i zostały tylko 2, przerwa w obwodzie głośników niskotonowych tył, lewa, prawa strona. U mnie jest instalacja z głośnikami tylko na przód, w związku z tym czy mam jakoś to radio kodować ? Czy te błędy czymś skutkują czy je zostawić bo i tak nie mają znaczenia ?
By jackow -  22 lis 2017, 19:41
 łódzkie
#259276
Witam Wszystkich jeszcze raz. Z racji tego, że jest to mój pierwszy post proszę wszystkich o wyrozumiałość . Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Golfa 5 GT Sport 1,9 tdi 105 KM z 2007r. Jak do tej pory sprawuje się ok, ale do rzeczy. Oryginalne radio RDC 500 zrobiło kaput , zrobiło to w bardzo dziwnych okolicznościach i w dziwny sposób. A mianowicie wyjechałem autkiem z garażu , żeby je trochę opłukać na myjni . Jak zawsze po przekręceniu kluczykiem uruchomiło się radyjko wszystko super radyjko gra , podjeżdżam na stanowisko i tutaj mnie podkusiło . Od zawsze radio było wyłączane kluczykiem i tak załączane , teraz jednak chyba tylko z czystej fantazji wyłączyłem je przyciskiem . Po umyciu samochodu wsiadam , przekręcam kluczyk !!! Radyjko milczy , cisnę na przycisk i dalej nic . Po prostu nie ma żadnej reakcji. Ale , jest małe ale. Jak wieczorem włączę światła to podświetlenie radia nie działa, ale jak nacisnę przycisk włączający radyjko , to podświetlenie załączy się na 2-3 minuty i ponownie gaśnie. Sprawdziłem bezpieczniki pod maską . Gołym okiem wyglądają ok, chociaż jak zawsze musi być cos nie tak , a mianowicie wszystkie zdjęcia skrzynki bezpiecznikowej są trochę inne , ale w instrukcji pozycja F8 odpowiada za radio i tego sprawdziłem .
I teraz moje pytanie. Czy jest jeszcze gdzieś jakieś zabezpieczenie, czy tylko ten bezpiecznik odpowiada za dostarczany prąd , a może idzie jeszcze przez jakiś przekaźnik? Może przychodzi komuś coś do głowy co to może być?
By leoncjo -  19 sie 2023, 15:17
 małopolskie
#290598
Witam. Kilka lat temu wymieniłem oryginalne radio RCD 500 (było od nowości) na rcd310 . Radio zalega od tego czasu na półce bez kodu. Jak najtaniej zdobyć kod do tego radia aby się go pozbyć? w dokumentacji samochodu nie mam codu.