Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By poek -  02 kwie 2012, 12:10
 śląskie
#67913
Dołożyłem u siebie fabryczny moduł BT. Zakodowany, działa elegancko ale (że też zawsze jakieś "ale" musi być :/)...
Telefon się sparował, podczas parowania podać musiałem pin. Teraz, mimo że tel jest sparowany, za każdym razem muszę podawać pin na telefonie.
Czy to wina modułu BT, czy może Androida? (HD2 z odpalonym androidem na SD)
Ta się to jakoś wyłączyć? Tzn, żeby sparowany raz telefon łączył sięautomatycznie bez podawania PIN'u.
By poek -  03 kwie 2012, 20:16
 śląskie
#68119
Sparowałem dzisiaj telefon ze zwykłą słuchawką BT. Po sparowaniu telefon łączy się automatycznie, ale podczas parowania ne musiałem podawac kodu.
Przypuszczam, że jeśli zlikwiduje kod w module BT w aucie, to telefon zacznie się z nim łączyć bez pytania o kod.
Jest tylko jedna obawa....stanę sobie w korku, a ktoś z nudów może się podpiąć pod BT w moim aucie (tak, wiem teoria spiskowa...)
By mwsoft -  03 kwie 2012, 22:58
 dolnośląskie
#68167
poek pisze:Sparowałem dzisiaj telefon ze zwykłą słuchawką BT. Po sparowaniu telefon łączy się automatycznie, ale podczas parowania ne musiałem podawac kodu.
Przypuszczam, że jeśli zlikwiduje kod w module BT w aucie, to telefon zacznie się z nim łączyć bez pytania o kod.
Jest tylko jedna obawa....stanę sobie w korku, a ktoś z nudów może się podpiąć pod BT w moim aucie (tak, wiem teoria spiskowa...)
Próbowałeś resetowac moduł jak Ci pisałem?
Nie jestem pewien czy w tym BT da się wyłączyć zapytanie o kod...
Awatar użytkownika
By Forest -  04 kwie 2012, 21:07
 wielkopolskie
#68303
poek, ty masz adapter bluetooth na uchwycie czy masz bez tego bluetooth na podsufitce?
U mnie jest tak, że muszę podać kod 0000 i potem już łączy tylko ze sparowanym telefonem, tzn mogę nawet 10 telefonów sparować, ale działa to tak, że jak nie znajdzie tego pierwszego to szuka następnego. Też mam HD2 z Andkiem na karcie i wsio działa.
By poek -  04 kwie 2012, 21:18
 śląskie
#68306
Mam moduł BT od skody pod siedzeniem. U mnie jest akurat kod 1234 (ale to sie ustawia w adaptacji).
Przy parowaniu musze podac kod - norma
A potem tel i moduł nie chcą się łączyć automatycznie. Zawsze muszę podawac kod. I jest to bardzo wkurzające :evil:
Awatar użytkownika
By Forest -  04 kwie 2012, 21:27
 wielkopolskie
#68309
W telefonie oczywiście przy parowaniu zaznaczasz, że ma automatycznie łączyć? Spróbuj przez windowsa jeszcze, chociaż wątpię, żeby to była wina Andka.
Awatar użytkownika
By Forest -  04 kwie 2012, 21:41
 wielkopolskie
#68313
poek pisze:Podczas parowania nie mam takiej opcji...później w ustawieniach też... :/
Hmm ja w telefonie przy parowaniu jakieś tam ustawienia jeszcze odfajkowywałem, że ma zapamiętać, automatycznie łączyć itd. Nawet teraz jak patrzę to w tabeli mam zapamiętany Adapter Bluetooth auta i widzę, że zaraz po włączeniu Bluetooth w telefonie to automatycznie próbuje go wyszukać. Jutro sparuję na nowo i zobaczę co to za ustawienia. Ale coś czuję, że z telefonem masz nie tak. Spróbuj się na windowsie połączyć. Jaką masz wersję Andka na karcie?