Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By gaga22 -  21 maja 2012, 18:25
 -------
#73280
Witam wszystkich...Troche przed napisaniem tego postu czytalem odnosnie radia rns 315 i nie umie znalezc odpowiedzi...
Posiadalem w golfie radyjko 300 ten najprostszy model, postanowilem je wymienic na rns 315, po wymianie okazalo sie ze radyjko sie grzeje i rozladowalo mi aku. kolega od ktorego kupilem radio jest dzialaczem na forum tourana, wiec doradzil mi abym zmienil geatewaya, wczesniej mialem z literka C na koncu, a teraz posiadam Q, no ale... aku juz nie rozladowuje, ale w ogole nie trzyma pamieci, probowalem juz zmieniac czarny-czerwony, na czarny-czerwony i nic, bylem rowniez u ponoc znanego elektryka GRYCHOL na ul Krzemiennej w Katowicach, ale on tez nie poradzil nic... skasowal 80 zl za bledy w geatewayu:) tzn, nie trzyma pamieci radia, cd, trebli-basow itp, ale np trzyma bluetoha, prosze o pomoc w tej kwesti, z gory dziekuje i pozdrawia
By mwsoft -  22 maja 2012, 23:40
 dolnośląskie
#73376
gaga22 pisze:2004, no radio ponoć było sprawne, w sumie nie sprawdzalem u kolegi czy trzyma pamiec, zastanawiam sie, czy zmiana geatewaya na jakas literke wczesniej tzn k lub g, rozwiazala by problem?
Coś mi się kołacze po głowie, że gateway Q był jakiś felerny i była nawet akcja serwisowa wymiany.

Swoją drogą - też poluję na RNS310/315 - jaki masz dokładnie model (numer części)? Na pewno volkswagenowską masz a nie Seata np.? Ile dałeś? :)
Z 315 jest ten problem, że za chiny nie da się map "zapożyczyć", w przeciwieństwie do 310, do której mapy świeże leżą w necie.
Zrobili jakieś fikuśne karty SD z mapami które się parują z navi przy pierwszym włożeniu i nie da się ich skopiować.

Gatewaya jak już wymieniać to najlepiej na najnowszego. Ja mam chyba AD albo AB i wszystko śmiga bardzo ładnie (RCD310).
Awatar użytkownika
By gryzli36 -  18 kwie 2015, 13:46
 kujawsko-pomorskie
#174366
Koledzy, jak rozwiązaliście problem nietrzymania pamięci w RNS 315?

Czy ogólenie jesteście zadowoleni z tego urządzenia?
Czy podłączaliście do tego nieoryginalną kamerkę cofania?


Chcę kupić i założyć u siebie, gateway mam z literką Q, rok produkcji 2008, radio pochodzi z tiguana 2014, czy da się założyć i czy gateway wystarczy?


Pozdrawiam