Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Tomek2202 -  25 sie 2012, 19:42
 wielkopolskie
#80216
A może ma ktoś jakieś doświadczenia z tym radiem czy jest warte uwagi czy może lepiej rcd 510 ?
By mwsoft -  26 sie 2012, 12:50
 dolnośląskie
#80239
olsen-72 pisze:No na bank lepiej 510. Model wyzej i bardziej rozbudowane
Kolega pytał o RCD510. Jak się ma radio ze zmieniarką (RCD510) do nawigacji (RNS310)?

Poza tym - miał Ty kiedyś w rękach RNS310? :twisted: :D
Jedyne co jest lepsze w RNS510 to możliwość przesuwania mapy palcem i większy wyświetlacz (5" vs 6,5").
No i znacznie brzydsze menu, ale już kwestia gustu 8)

Jedyna prawdziwa wada RNS310 to brak polskiego języka / lektora i niestety nie ma spolszczeń. Są w RNS315, ale tam z kolei nie da się na tą chwilę wgrywać mapek "zakupionych" w necie ;)

Navi ma oczywiście ekran dotykowy, ale super jest to, że można ją obsługiwać w 100% z użyciem środkowego pokrętła i dwóch przycisków po bokach. Dla większości osób jednak celowanie paluchem w ekran dotykowy podczas jazdy jest dość upierdliwe ;)

Za RNS310 można dać ~800.. max 1000zł. RNS510 od prywatnej osoby, nie od "fabryki" legalizującej kradzione sztuki to minimum 2000zł. W dodatku RNS510 właśnie kradną na potęgę.
Ja zrobiłem prostą kalkulację i kupiłem 310 i jestem z niej bardzo zadowolony.

Jedyna uwaga - jak już szukać, to takich z wersją softu (SW na etykiecie u góry) powyżej 300 (0351, 0357 itp.). Starsze z tego co wiem z jakiegoś powodu nie mają obsługi telefonu, mimo istnienia przycisku Phone na obudowie ;)
By Tomek2202 -  26 sie 2012, 15:47
 wielkopolskie
#80251
mwsoft dzięki za podpowiedzi zwłaszcza tą o telefon bo właśnie na tym bardzo mi zależy żeby obsługiwał.
By Tomek2202 -  26 sie 2012, 16:01
 wielkopolskie
#80254
Na youtube widziałem filmik że idzie spolszczyć rns 310. Muszę napisać do tej firmy ile za to chcą.
By mwsoft -  26 sie 2012, 19:44
 dolnośląskie
#80263
Tomek2202 pisze:Niestety cena jest kosmiczna bo chcą za polskie menu 500 zł.
No właśnie miałem pisać, że jest ta firma, ale ich ceny to jakiś absurd :) Nawet jak się nie zna za bardzo angielskiego, to można menu nawigacji ogarnąć w tydzień, nie wiem czemu ludzie mają takie parcie na te polskie menu ;)

Ja mam SW 0357 i Phone działa elegancko.
Mapy też są niezłe - Blaupunkt FX - te same co w nawigacjach Fordów.
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  26 sie 2012, 20:22
 spoza Polski
#80264
czyli generalnie oszczędzasz na kupnie navi ale potem są schody przy mapach i sofcie. A przynajmniej przy ich aktualizacji bo jest problem z icc dostępnością. No ale wiadomo - każdy lubi co innego
By mwsoft -  26 sie 2012, 21:09
 dolnośląskie
#80269
olsen-72 pisze:czyli generalnie oszczędzasz na kupnie navi ale potem są schody przy mapach i sofcie. A przynajmniej przy ich aktualizacji bo jest problem z icc dostępnością. No ale wiadomo - każdy lubi co innego
Olsen, ale czytaj ze zrozumieniem :P
W RNS315 są problemy z mapami. W RNS310 nie ma.
A jak się kupi nawigację z świeżym softem, to też wszystko działa. Mi jest absolutnie niepotrzebny do szczęścia polski język i nie patrzyłem na to nigdy - wyświetla polskie nazwy poprawnie, są polskie znaki na mapach i telefonie, więc wszystko gra.
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  26 sie 2012, 21:54
 spoza Polski
#80271
Nie no zgoda. Ja przez jakiś czas miałem u siebie na 510tce język polski ale przestawiłem go na angielski i moja pani mówie że tak jest nawet lepiej. Dla mnie nie ma to znaczenia. Nie pamiętam jaki mam teraz soft bo pare razy go zmieniałem ale na którymś z nich znika Voice Control (i tak tego nie używałem) z menu jak ma się ustawiony język polski.
mwsoft pisze:Jedyna prawdziwa wada RNS310 to brak polskiego języka / lektora i niestety nie ma spolszczeń. Są w RNS315, ale tam z kolei nie da się na tą chwilę wgrywać mapek "zakupionych" w necie
czyli tak czy inaczej w 310 brak j. polskiego a w 315 brak aktualizacji map. Tych z netu oczywiście bo chyba nie ma zbyt wielu osób co jadą do ASO po mapę. Dlatego uwazam że 510 jest lepsza, ale oczywiście droższa.
By mwsoft -  26 sie 2012, 22:00
 dolnośląskie
#80272
olsen-72 pisze:Nie no zgoda. Ja przez jakiś czas miałem u siebie na 510tce język polski ale przestawiłem go na angielski i moja pani mówie że tak jest nawet lepiej. Dla mnie nie ma to znaczenia. Nie pamiętam jaki mam teraz soft bo pare razy go zmieniałem ale na którymś z nich znika Voice Control (i tak tego nie używałem) z menu jak ma się ustawiony język polski.
No bo właśnie w dalszym ciągu nie ma kontroli głosowej po polsku w RNS510. Pewnie prędzej wejdzie jakiś nowy system nawigacyjny niż to zrobią:)
czyli tak czy inaczej w 310 brak j. polskiego a w 315 brak aktualizacji map. Tych z netu oczywiście bo chyba nie ma zbyt wielu osób co jadą do ASO po mapę. Dlatego uwazam że 510 jest lepsza, ale oczywiście droższa.
No więc jeśli ktoś nie potrzebuje j. polskiego, to RNS310 jest idealnym wyborem w opcji ekonomicznej :)

Poza tym, może w UK nie ma z tym problemu, ale tyle już się nasłuchałem o skrojonych RNS510, że szkoda mi szyb w aucie było.. ;)