Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Illu -  16 paź 2012, 14:48
 mazowieckie
#84893
W moim golfie V GTI mam następującą nawigację http://allegro.pl/rns510-warszawa-wrocl ... 48134.html" onclick="window.open(this.href);return false;
i problem polega na tym że nie widzi mi żadnych satelit. Wiadomo problem polega pewnie na tym:
1 antena sie wypieła
2 antena sie zroąbała
Jeśli to 2 przypadek to chciałbym zapytać czy ktoś wie jaką antenę można podpiąć aby zaczeła znów działać ( chodzi mi o antenę pod deskę żeby nie prowadzić wiązki ani nie wymieniać tej na dachu )
By Illu -  16 paź 2012, 20:31
 mazowieckie
#84934
a no komputer powiedział że jest błąd anteny gps
Będę musiał wyjąć radio i sprawdzić i jak coć to kupić taką antenę :D
By Tomek_golf_V -  14 lis 2012, 14:54
 -------
#86963
Miałem taką antenę pod deską jak kolega wysłał i u mnie też nie widziało satelit, problemem było to, że własnie była pod deską, jak była na wierzchu łapała normalnie satelity. U Ciebie może też nie widzi przez to, że jest schowana. Nie chciałem jej mieć na wierzchu więc zainwestowałem w rekina na dach. Wychodzi drożej, ale problem z głowy i antena zawsze łapie satelity
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  14 lis 2012, 19:43
 kujawsko-pomorskie
#86974
Tomek_golf_V pisze:Miałem taką antenę pod deską jak kolega wysłał i u mnie też nie widziało satelit, problemem było to, że własnie była pod deską, jak była na wierzchu łapała normalnie satelity. U Ciebie może też nie widzi przez to, że jest schowana. Nie chciałem jej mieć na wierzchu więc zainwestowałem w rekina na dach. Wychodzi drożej, ale problem z głowy i antena zawsze łapie satelity
Ja miałem taką antenę FAKRA pod deską nad nawigacją Kiedy jeszcze używałem fabrycznej nawigacji i nie było z satelitami żadnych problemów.
Awatar użytkownika
By ducho -  30 maja 2020, 18:46
 lubelskie
#281851
Hej, odświeżę temat otóż ostatnio pojawił mi się problem z dokładnością map w navi RNS510, mam zainstalowaną pod kratką nawiewu na środku okna taką antenę GPS https://allegro.pl/oferta/antena-gps-fa ... 7051987305 i wcześniej nie było żadnych problemów, tzn zawsze prawidłowo wskazywała pozycje, teraz po uruchomieniu navi na początku pokazuje dobrą pozycje ale z upływem czasu jazdy potrafi gubić lokalizacje, choć czasami jest tak ze cały czas dobra pozycje pokazuje. Nie bardzo wiem w czym może być problem :/ , np. dziś jadąc w jedna stronę jakieś 30 km zgubiła satelity i pokazywała 0/9 lub 2/9 a w drodze powrotnej jadąc ta samą trasą już było ok bo wykrywała 5/12 lub 8/12 i nie zgubiła pozycji. Ktoś może ma rozeznanie w tym temacie, ja podejrzewam technologie 5G :threaten: ( :laugh: )
By seebst -  03 cze 2021, 8:32
 lubuskie
#286297
Hej! Posiadam w swoim golfie plus fabryczne radio rns300 z nawigacją i anteną GPS na dachu. W przyszłości będę chciał wymienić to radio na jakąś stację multimedialną z Androidem. Czy wówczas będę w stanie wykorzystać tę fabryczną antenę do korzystania z nawigacji, czy zmuszony będę do założenia tej, która będzie w zestawie z nowym radiem? Pytam, bo średnio mi się widzi upychanie gdzieś tej anteny, skoro fabryczna znajduje się w idealnym miejscu na dachu.