Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By hubson77 -  22 paź 2012, 12:47
 mazowieckie
#85279
Ostatnio zauważyłem, że coś dobrało się do antenki na dachu. Jest cała poszarpana, prawdopodobnie przez wrony albo kruki bo często chodzą po samochodach. Przy okazji jak będę wymieniał chciałem się zapytać, czy można kupić antenkę, która będzie lepiej zbierała sygnał? w sobotę na giełdzie widziałem takie standardowe po 15 zł, a chciałbym coś mocniejszego, bo czasami mam problem ze znalezieniem stacji z moich okolicach :) a wiem, że to zależy od samochodu, bo niektórzy znajomi łapią więcej stacji a niektórzy tak jak ja tylko 2 lub 3 zależy od pogody :)
Awatar użytkownika
By Tyson -  24 paź 2012, 20:26
 mazowieckie
#85462
kup oryginalną antenę do golfa. Jakieś uniwersalne jeszcze gorzej będą ściągały. Ori posiadają wbudowany wzmacniacz (jak mnie pamięć nie myli).
By furbs -  25 paź 2012, 6:34
 -------
#85473
A ja podsune Ci jeszcze inny pomysl. Jesli uzywasz CB, lub planujesz uzywac to kup sobie antene sirio triflex. To jedna, wygladajaca standardowo antena a spelnia role trzech: cb, gsm i am/fm. Mam ja zamontowana u siebie od ponad roku i bardzo sobie chwale. Radio odbiera tak jak na ori a dodatkowo mam z glowy sciaganie magnesowki od cb co chwila. Co do zasiegu cb na tej antenie to jako antymisiek w wawie i okolicach w zupelnosci mi wystarcza. Na pewno nie dziala jak ponad metrowy bat ale swoje zadanie spelnia w 100%.
By hubson77 -  25 paź 2012, 9:11
 mazowieckie
#85477
nie używam CB, choć słyszałem niejednokrotnie, że to przydatne urządzenie :) nie myślałem nigdy o montażu CB więc chyba pozostaje kupić oryginalną antenkę..
Awatar użytkownika
By pitt52 -  29 lip 2017, 12:17
 śląskie
#255247
Właśnie zauważyłem, że bat anteny mi się złamał chyba z przerdzewienia. Czy da się wymienić sam bat, czy trzeba całość. Jakoś nie mogę go okręcić. Wymiana całości pewnie się wiąże z dobraniem się do podsufitki. Ewentualnie jaką antenę polecacie? Mam zwykłe radio RCD 310 i chyba nie będę go zmieniał.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  30 lip 2017, 8:25
 lubelskie
#255262
Tylko ta cena - 127 PLN jest trochę zaporowa, lepiej poszukać dobrej używanej z grupy VAG pasują do siebie: VW, Audi, Skoda, Seat itd.