Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By stepniak.p -  12 cze 2010, 22:06
 -------
#26395
czujników ponoc nie da się podłączyc....

a ja miałem rcd 310 w swojej piatce i kradł mi prąd..... ma inna szyne czy cos tam innego......
tak wiec miałem zamontowane i musialem zastapic rcd300
By stepniak.p -  13 cze 2010, 11:05
 -------
#26410
u mnie było tak że hulało przez cały tydzień i nie zauważałem różnicy w uruchamianiu auta (rozrusznik kręcił zawsze tak samo)....
a przychodziła sobota i akumulator padł całkowicie.....

sprawdzałem pobór prądu w aucie i wychodziło tak jakby świeciła się żarówka sporej mocy :D

i zauważyłem też że radio RCD300 gra 100 razy lepiej niż nowszy RCD310....naprawdę słychać różnicę....chodź RCD310 wygląda w tym aucie o niebo lepiej :D
By trspfr -  13 cze 2010, 11:38
 -------
#26411
a nie zwrociles uwagi na podswietlenie, gdzies znalazlem informacje ze po wylaczeniu radia dzialalo podswietlenie przyciskow sound,eject,radio itd
By stepniak.p -  13 cze 2010, 20:58
 -------
#26427
nie.....tak jak pisałem wcześniej....nie było żadnych dziwnych objawów....

badałem temat i wyszło na to że te radia są do nowszych aut o innej szynie czy czymś takim (nie wiem dokładnie)....


zobaczymy jak będzie u Ciebie....długo już jeździsz z tym radiem ? z którego roku masz auto ?
By emiter -  14 cze 2010, 12:00
 łódzkie
#26463
stepniak.p pisze:nie.....tak jak pisałem wcześniej....nie było żadnych dziwnych objawów....

badałem temat i wyszło na to że te radia są do nowszych aut o innej szynie czy czymś takim (nie wiem dokładnie)....


zobaczymy jak będzie u Ciebie....długo już jeździsz z tym radiem ? z którego roku masz auto ?
Rozładownie aku po wymianie z RCD300 na RCD510 dotknęło również mnie ponad rok temu, ASO nie było w stanie zupełnie nic poradzić poza info, że radio RCD310/510 tylko w autach po 2008r. Problem znany i do rozwiązania, trzeba wymienić sterownik szyny CAN (CAN Gateway) na nowszą wersję w autach wyprodukowanych przed 2008r. RCD310/510 plug & play działają poprawnie z autami produkowanymi od 2008r. Problem nie dotyczył nawigacji RNS 510.
By stepniak.p -  14 cze 2010, 12:12
 -------
#26465
emiter pisze:trzeba wymienić sterownik szyny CAN (CAN Gateway) na nowszą
ooo właśnie....a mógłbyś podać numer tego i cenę ile za niego dałeś i gdzie ?
gdzie ten sterownik się w ogóle znajduje ?
By emiter -  14 cze 2010, 12:49
 łódzkie
#26472
stepniak.p pisze:
emiter pisze:trzeba wymienić sterownik szyny CAN (CAN Gateway) na nowszą
ooo właśnie....a mógłbyś podać numer tego i cenę ile za niego dałeś i gdzie ?
gdzie ten sterownik się w ogóle znajduje ?
Sterownik znajduje się w okolicy pedały gazu, nad nim, żeby się dostać trzeba zdjąć taką piankową osłonę. Nr z głowy nie podam, i druga sprawa nr zależy od wyposażenia i tego jaki sterownik jest już w aucie. Dodatkowo dochodzi kodowanie nowego sterownika, żeby się zgadzało ze starym - do ogarnięcia przy użyciu kabelka VAG/VCDS. Sterownik kosztował mnie około ~100 PLN na allegro, aso nie polecam, jak już wiedziałem co jest do zrobienia to za sterownik chcieli ~700 PLN, kodowanie 300-400 PLN :shock: Do zrobienia w zakresie własnym przy odrobinie znajomości tematu i chęci. :wink:
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010, 15:44 przez emiter, łącznie zmieniany 1 raz.
By asterix_007 -  27 cze 2010, 10:20
 -------
#27257
witajcie:)
w koncu znalazłem porządne forum o golfikach:)
posiadam golfa V z października 2008r (1.9TDI) i mam radio RCD300. chciałbym je zmienic na RCD310, ale z tego co widziałem na netku moze ono rozładowywać akumulator. z Nr vin mojego auta wynika ze jest kodowane na 2009r (10 znak VIN to 9), i tutaj mam pytanie:
czy u mnie moze byc ten problem, bo nie wiem czy radio podejdzie do mojego autka, a ogólnie w necie nie jest to jasno opisane? czy jezeli kupiłbym radio nowsze od samochodu to moze tez rozładowywac akumulator?

dziekuje za odp. :)
By emiter -  28 cze 2010, 14:21
 łódzkie
#27311
asterix_007 pisze:witajcie:)
w koncu znalazłem porządne forum o golfikach:)
posiadam golfa V z października 2008r (1.9TDI) i mam radio RCD300. chciałbym je zmienic na RCD310, ale z tego co widziałem na netku moze ono rozładowywać akumulator. z Nr vin mojego auta wynika ze jest kodowane na 2009r (10 znak VIN to 9), i tutaj mam pytanie:
czy u mnie moze byc ten problem, bo nie wiem czy radio podejdzie do mojego autka, a ogólnie w necie nie jest to jasno opisane? czy jezeli kupiłbym radio nowsze od samochodu to moze tez rozładowywac akumulator?

dziekuje za odp. :)
Teoretycznie w/g dokumentacji VW powinno być ok, praktycznie najlepiej sprawdzić :D
By bebus -  21 sty 2011, 1:24
 małopolskie
#36127
Witam,
Mam problem z radiem RCD300, powoli przestaje czytać płyty. Trzeba kupić coś nowego i wpadłem na pomysł żeby wrzucić radyjko z Golfa VI RCD 310. Podejdzie P&P i nie będzie problemów?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31