Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By cbool333 -  29 wrz 2016, 21:48
 kujawsko-pomorskie
#239976
Oficjalnie chciałem podziękować użytkownikowi @Krzycho za wyczerpującą pomoc przy założeniu modułu media-in do radia rcd310. Pięknie to działa i bardzo bardzo szybko uruchamia się. Pożegnałem płyty mp3 :oczko: . Aktualnie wpięty mam pendrive kingston datatraveler G4 8GB ale w planach większy. 320kbps oraz nazwy piosenek a nie jak na tych zmieniarkach cyfrowych lub płytowych. Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz. :thank_you:
Awatar użytkownika
By rafuss -  30 wrz 2016, 13:58
 kujawsko-pomorskie
#239991
Aktualnie posiadam radio RCD 210 i chcę wymienić na RCD310 , mój problem polega na tym, iż posiadam radio z jednym gniazdem Fakra i w mojej instalacji przewód antenowy również jest z jednym wtykiem Fakra. Zależy mi na dobrym odbiorze radia FM czy należy zastosować odpowiednią przejściówkę czy w tym przypadku sytuacja jest beznadziejna ? Na allegro znalazłem takie przejściówki czy któraś z nich jest odpowiednia? Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  30 wrz 2016, 14:31
 dolnośląskie
#239992
rafuss pisze:Aktualnie posiadam radio RCD 210 i chcę wymienić na RCD310 , mój problem polega na tym, iż posiadam radio z jednym gniazdem Fakra i w mojej instalacji przewód antenowy również jest z jednym wtykiem Fakra. Zależy mi na dobrym odbiorze radia FM czy należy zastosować odpowiednią przejściówkę czy w tym przypadku sytuacja jest beznadziejna ? Na allegro znalazłem takie przejściówki czy któraś z nich jest odpowiednia? Obrazek Obrazek
najtańszy sposób to rozebrać stara wtyczkę, powyjmować złączki i włożyć do radia. trzyma się u mnie już od 3 lat :oczko:

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Re: RCD310 - kompendium wiedzy
sorry :wall:
teraz doczytałem ze masz 1 wtyczke

Dodano po 4 minutach 28 sekundach:
Re: RCD310 - kompendium wiedzy
i jedna i druga jest OK
Awatar użytkownika
By rafuss -  30 wrz 2016, 14:39
 kujawsko-pomorskie
#239993
A-R-T-U-R pisze:
rafuss pisze:Aktualnie posiadam radio RCD 210 i chcę wymienić na RCD310 , mój problem polega na tym, iż posiadam radio z jednym gniazdem Fakra i w mojej instalacji przewód antenowy również jest z jednym wtykiem Fakra. Zależy mi na dobrym odbiorze radia FM czy należy zastosować odpowiednią przejściówkę czy w tym przypadku sytuacja jest beznadziejna ? Na allegro znalazłem takie przejściówki czy któraś z nich jest odpowiednia? Obrazek Obrazek
najtańszy sposób to rozebrać stara wtyczkę, powyjmować złączki i włożyć do radia. trzyma się u mnie już od 3 lat :oczko:

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Re: RCD310 - kompendium wiedzy
sorry :wall:
teraz doczytałem ze masz 1 wtyczke

Dodano po 4 minutach 28 sekundach:
Re: RCD310 - kompendium wiedzy
i jedna i druga jest OK
Dziękuję za odpowiedz :thank_you: a powiedz spełnią swoją rolę będzie ok? spotkałeś się z takim rozwiązaniem ?

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
Re: RCD310 - kompendium wiedzy
Ja posiadam taka wtyczkę w mojej instalacji Obrazek
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  30 wrz 2016, 16:58
 dolnośląskie
#239998
rafuss pisze: Dziękuję za odpowiedz :thank_you: a powiedz spełnią swoją rolę będzie ok? spotkałeś się z takim rozwiązaniem ?

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
Re: RCD310 - kompendium wiedzy
Ja posiadam taka wtyczkę w mojej instalacji Obrazek
nie korzystałem z takiego rozwiązania. Ale skoro ktoś coś takowego wymyślił to sądzę że powinno wszystko działać
Awatar użytkownika
By rafuss -  01 paź 2016, 0:22
 kujawsko-pomorskie
#240014
Pytam o to czy korzystałeś z takiego rozwiązania ponieważ jak kupie radio za kilka stów i będzie kicha z odbiorem radia FM to będę niezadowolony i kasa w.....błoto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By MichuVW -  31 paź 2016, 16:56
 łódzkie
#241913
Witam, wymieniłem już radio z rcd300 na rcd310.
Problem jest teraz taki, że kupiłem na allegro kabelek aux za około 15zł.
Jak podepnę go do telefonu to gra ładnie.
Jak odłączę i podepnę drugi raz to słuchać wyraźnie buczenie, że nie da się słuchać nic z auxa...
Problem ustaje jak odłączę kostkę z tyłu radia ale powtarza się jak po raz drugi podłączę aux do telefonu.
Koło się zamyka, a w sumie ten aux był głównym powodem wymiany radia.
Ktoś coś?
Awatar użytkownika
By pkor -  31 sty 2017, 0:48
 dolnośląskie
#246861
takie pytanko do tych co maja taki port usb u siebie

Obrazek

da się zdobyć taka zielona wtyczkę lub czy można przy podłączeniu tego portu się obyć bez niej? z góry dzięki za odp
Awatar użytkownika
By pkor -  31 sty 2017, 14:58
 dolnośląskie
#246879
wiem wiem, ja mam media-in i zakupilem wlasnie taki port usb tyle ze bez kabla, chodzi o zielona wtyczke czy to w ogole jest dostepne?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Siwek92 -  31 sty 2017, 15:42
 śląskie
#246882
pkor pisze:takie pytanko do tych co maja taki port usb u siebie

Obrazek

da się zdobyć taka zielona wtyczkę lub czy można przy podłączeniu tego portu się obyć bez niej? z góry dzięki za odp
Chcesz podłączyć ten port USB pod ori media-in ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  31 sty 2017, 21:46
 śląskie
#246913
pkor pisze:inaczej...potrzebuje zielona wtyczke, posiada moze jakis nr?
ja zakupiłem tez media-in ale ze skody i tam była taka własnie wtyczka w kabelku media in - wtyk usb
z czego usb nie miałem ..
uciąłem i dolutowałem w wydłubane gniazdo usb z ładowarki
Awatar użytkownika
By Abes125 -  22 lut 2017, 23:03
 pomorskie
#247979
Nie wiem czy ktoś to zrobił i opisał tutaj ale:

Dużo czytałem i szukałem jakiegoś info odnośnie wymiany RCD300 na RCD310. W każdym temacie było, że trzeba wymienić gateway'a, bo będzie rozładowywał aku - fakt jest tak, bo starszy sterownik nie usypia (nie widzi) nowszego radia.

Ale...
wrzuciłem RCD310 do MKV z roku 2006 gdzie na początku występował ten problem. Następnie poprzez VCDS'a "wyrzuciłem" radio ze sterownika gateway i sprawdziłem pobór prądu tak jak wcześniej. Po takiej operacji okazało się , że radio nie zżera akumulatora a jedyną wadą (tak naprawdę bardzo małą) jest fakt, że radio trzeba samemu włączać i wyłączać za każdym razem - myślę sobie jest git, (przeżyjemy).

Teraz, ku mojemu zaskoczeniu, jest taka sytuacja, że po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczka radio samo się wyłączyło
( :eek: ) a po ponownym odpaleniu auta załączyło... :yes:

Radio RCD310 a sterownik gateway stary - gra i bangla :oczko:
By MichuVW -  10 mar 2017, 19:33
 łódzkie
#248654
^up

Opisywał ktoś już taki przypadek na forum chyba varianta.
Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje ale radzę kontrolować czy czasem nie kradnie prądu bo może mu się odmienić.

A moduł warto wymienić żeby w przyszłości założyć jakieś bajery ^^
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 31