Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  28 cze 2016, 15:10
 śląskie
#232590
MichuVW pisze:Jak wymienię bramkę i włoże nowe radio (rcd 310) to muszę gdzieś zaznaczyć w komputerze że wymieniam radio?
Wszystko będzie działać ale będą błędy w bramce i innych sterownikach.
By MichuVW -  28 cze 2016, 18:41
 łódzkie
#232602
Dexter23pl pisze:
MichuVW pisze:Jak wymienię bramkę i włoże nowe radio (rcd 310) to muszę gdzieś zaznaczyć w komputerze że wymieniam radio?
Wszystko będzie działać ale będą błędy w bramce i innych sterownikach.
Trzeba będzie je po prostu usunąć?
Awatar użytkownika
By cbool333 -  28 cze 2016, 22:11
 kujawsko-pomorskie
#232619
Tak, wystarczy, że wykasujesz błędy.
Koledzy mam do was pytanie. Czy w radiu RCD 310 (pochodzi bodajże z golfa VI; jest firmy bosch i posiada mp3 oczywiście) będzie działać płyta cd-rw zmazywalna? Opcjonalnie poproszę propozycję zestawu w dobrej cenie, który pozwoli podłączać pendrive lub adapter z kartą sd i jakość będzie identycznie ładna jak z utworów mp3 nagranych na płytę w jakości 320 kbps (tylko takie mp3 nagrywam na płyty). Pozdrawiam
By mateusz24i -  06 lip 2016, 17:33
 podkarpackie
#233305
witam nie wiem czy dobry dział ale napisze :D :D czy duza różnica w dźwięku jest na oryginalnych głośnikach miedzy RCD300 a RCD310? mam obecnie RCD300 no i cierpko to gra.
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  05 sie 2016, 21:19
 wielkopolskie
#236294
mateusz24i pisze:witam nie wiem czy dobry dział ale napisze :D :D czy duza różnica w dźwięku jest na oryginalnych głośnikach miedzy RCD300 a RCD310? mam obecnie RCD300 no i cierpko to gra.
Podpinam się pod pytanie.
Dodatkowo interesuje mnie wersja z czarno-białym wyświetlaczem. Czy oprócz wyświetlania climatronica i czujników parkowania coś jeszcze można tam wyświetlić? I czy do tego radia można już wpiąć kabelek z aux/usb?
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  05 sie 2016, 21:51
 wielkopolskie
#236311
A-R-T-U-R pisze:Dzwiek jest lepszy. Nie "o niebo lepszy" ale da sie wylapac roznice na +. Aux podpinasz juz bezposrednio pod radio i tutaj jest ogromna roznica na + w porownaniu do emulatorow podpinanych pod rcd300.
O wyswietlaniu climatronica i czujnikow parkowania sie nie wypowiadam bo ich nie mam
A jakieś problemy z podłączeniem radia typu niepasujące wtyczki lub cos podobnego stoi na przeszkodzie?
Awatar użytkownika
By Husarz -  06 sie 2016, 21:44
 dolnośląskie
#236400
A-R-T-U-R pisze:1. Zmiana gatewaya na min z litetka L
2. Koncowki antenowe fakra lub przerobka tej co jest obecnie (rcd300 ma 2 koncowki antenowe polaczone, a rcd310 i inne potrzebuja 2 koncowek ale odddzielnych)
3. Cieszysz sie z radia
W zasadzie to jest odwrotnie. RCD300 ma dwie końcówki luzem, a RCD310 ma złączone blisko siebie i dlatego jest problem wpiąć te stare do nowszego radia bo się nie mieszczą jedna obok drugiej.

Rozwiązania:
1. Kupić przejściówkę po 50zł z allegro (drogo!)
2. Spiłować lekko plastikową obudowę jednej wtyczki - działa i wchodzi bez problemu wtedy
3. Ja u siebie np mam podpiętą tylko jedną antenę (lewy przewód) i radio na wszystkich częstotliwościach działa bez problemu.

Pozdrawiam, Husarz.
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  06 sie 2016, 22:52
 wielkopolskie
#236404
O gateway wiedziałem ale o tej wtyczce to rzeczywiście macie rację:
Czas podłączyć nowe radio, jednak pojawia się różnica przy
złączu antenowym (lewy górny róg), stare radio ma dwie niezależne
kości i złącze jest rozstawione szeroko, natomiast nowe radio, trzeciej
generacji ma połączoną kość z gniazdami blisko siebie, a te z RCD 300
się nie mieszczą. Rozwiązaniem było spiłowanie ścianek lub usunięcie
jednej z obudów, ja spiłowałem obydwie ścianki jak najcieniej
i wcisnąłem je razem. Bez problemów wchodzi kostka zasilająca
źródło: http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2012 ... d-310.html
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  06 sie 2016, 23:08
 zachodniopomorskie
#236405
Husarz pisze:
A-R-T-U-R pisze:1. Zmiana gatewaya na min z litetka L
2. Koncowki antenowe fakra lub przerobka tej co jest obecnie (rcd300 ma 2 koncowki antenowe polaczone, a rcd310 i inne potrzebuja 2 koncowek ale odddzielnych)
3. Cieszysz sie z radia
W zasadzie to jest odwrotnie. RCD300 ma dwie końcówki luzem, a RCD310 ma złączone blisko siebie i dlatego jest problem wpiąć te stare do nowszego radia bo się nie mieszczą jedna obok drugiej.

Rozwiązania:
1. Kupić przejściówkę po 50zł z allegro (drogo!)
2. Spiłować lekko plastikową obudowę jednej wtyczki - działa i wchodzi bez problemu wtedy
3. Ja u siebie np mam podpiętą tylko jedną antenę (lewy przewód) i radio na wszystkich częstotliwościach działa bez problemu.

Pozdrawiam, Husarz.
Bez podpięcia drugiej sterownik sypie błedem, na trasie przy słabym sygnale widać wtedy różnice jak nie są podpięte dwie, wtedy wzmacniacz nie spełnia swojej funkcji.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 31