Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By plejaz -  16 maja 2017, 10:44
#251979
Witam, czy do RCD310 można podłączyć złącze AUX IN (bez emulowania zmieniarki) tak żeby wyprowadzić później w konsoli środkowej na linii przycisków od ABSu/Ciśnienia w oponach dodatkowy przycisk pod którym będzie miejsce do podłączenia przewodu ?
Ewentualnie zastosowanie zamiast AUX'a złącze USB na pendrive ?
Coś takiego jak jest na tym obrazku ?
By kuba94 -  16 maja 2017, 14:20
 pomorskie
#251986
plejaz pisze:
kuba94 pisze:A mam ktoś może instrukcję obsługi w pdf
Tutaj znajduje się instrukcja.
Tą znam, ale jest gdzieś lepiej zeskanowana, po wydruku można zrobić sobie książeczkę jak w orginale . Ale jak ktoś nie ma to ta też jest dobra do korzystania
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 maja 2017, 16:51
 śląskie
#251992
plejaz pisze:Witam, czy do RCD310 można podłączyć złącze AUX IN (bez emulowania zmieniarki) tak żeby wyprowadzić później w konsoli środkowej na linii przycisków od ABSu/Ciśnienia w oponach dodatkowy przycisk pod którym będzie miejsce do podłączenia przewodu ?
Ewentualnie zastosowanie zamiast AUX'a złącze USB na pendrive ?
Coś takiego jak jest na tym obrazku ?
Tylko aux. usb nie da rady bez dodatkowego urządzenia.
By plejaz -  16 maja 2017, 17:03
#251994
Dexter23pl pisze: Tylko aux. usb nie da rady bez dodatkowego urządzenia.
Czyli potrzebny moduł MEDIA IN?
Podłączenia AUX'a jest plug&play, tzn. wpinam z tyłu radia kostkę i działa?
Skąd wziąć wiązkę i taki przycisk jak ze zdjęcia ?
Czy to ma jakiś numer części ?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 maja 2017, 18:20
 śląskie
#251999
plejaz pisze:
Dexter23pl pisze: Tylko aux. usb nie da rady bez dodatkowego urządzenia.
Czyli potrzebny moduł MEDIA IN?
Podłączenia AUX'a jest plug&play, tzn. wpinam z tyłu radia kostkę i działa?
Skąd wziąć wiązkę i taki przycisk jak ze zdjęcia ?
Czy to ma jakiś numer części ?
1 - tak
2 - tak
3 - można zrobić lub kupić z all....
4 - to chińska myśl twórcza, nie wiem czy jakiś numer jest.
:blush:
By kuba94 -  20 maja 2017, 21:54
 pomorskie
#252147
Ktoś wie jak wykodować z radia ,tylne głośniki. Odłączyłem tył i teraz nie mogę wykodowac a sypie błędami .Albo kwotowym kodowaniem poratuje .
By plejaz -  08 cze 2017, 10:58
#252964
W moim radiu są srebrne wtyczki pod antenę, a na wszystkich co oglądałem były białe.
Dla porównania wstawiam obrazek.
Dodatkowo nie mogę podłączyć dwóch oryginalnych złączy antenowych.
Kiedy podłączam jedno z nich (to bliżej krawędzi radia) radio działa bez problemu, znajduje fale, ale vagscan wywala błąd niepodłączonej anteny.
Prześledziłem wątek i dużo ludzi spiłowuje anteny tak żeby zmieściły się wtyczki, czy można tego uniknąć i zakupić jakieś złącze antenowe ?

W wątku znalazłem możliwość uruchomienia wyświetlania prędkości na radiu, temperatury jak i kierunkowskazów, jednak jak to włączyć niestety nie wiem. Jedyną wskazówką jest informacja z forum golfa6, że należy włączyć zapłon, wcisnąć przycisk menu na radio i uruchomić radio, jednak to u mnie nie działa.
By kuba94 -  08 cze 2017, 12:24
 pomorskie
#252967
Kup nową wtyczkę podwójna cena jakieś w ASO z 19 zł łatwo przełożyć i po problemie a numer to chyba ten 4E0035672K ale upewnij się czy pasuje do twojego radaia bo są 2 rodzaje . Najprościej wrzuć w Google numer i zobaczysz czy to ta
By plejaz -  08 cze 2017, 13:30
#252972
kuba94 pisze:Kup nową wtyczkę podwójna cena jakieś w ASO z 19 zł łatwo przełożyć i po problemie a numer to chyba ten 4E0035672K ale upewnij się czy pasuje do twojego radaia bo są 2 rodzaje . Najprościej wrzuć w Google numer i zobaczysz czy to ta
Czyli trzeba obciąć obecne wtyczki i zarobić od nowa na nową kostkę, czy to jest na zasadzie adaptera, gdzie wkłada się stare wtyczki coś jak tutaj ?
By kuba94 -  08 cze 2017, 14:23
 pomorskie
#252975
Zdejmujesz stare końcówki są zabezpieczone blokada u mnie był tak różowy kwadracik i wysówasz zostają ci metalowe końcówki. Podobna operacje wykonujesz na nowej wtyczce ( zdejmujesz blokady) wciskasz metalowe końcówki zakładasz blokady i masz jak by zrobiła fabryka . Temat do ogarnięcia w 10minut
By plejaz -  08 cze 2017, 14:39
#252977
kuba94 pisze:Zdejmujesz stare końcówki są zabezpieczone blokada u mnie był tak różowy kwadracik i wysówasz zostają ci metalowe końcówki. Podobna operacje wykonujesz na nowej wtyczce ( zdejmujesz blokady) wciskasz metalowe końcówki zakładasz blokady i masz jak by zrobiła fabryka . Temat do ogarnięcia w 10minut
Witam, właśnie teraz zauważyłem :). Dzięki za pomoc, w łódzkim ASO nowa kostka kosztuje: 19,00 zł

Kostka odebrana, odziwo dostępna była od ręki.
Jak jest z dodatkowymi funkcjami w tym radiu o które pytałem (temperatura, prędkość) ?
Funkcja blueetooth jest aktywna w radiu, ale nie mogę sparować telefonu, rozumiem że potrzebuję dodatkowych modułów dołączanych do radia ?

Dodano po 23 godzinach 19 minutach 30 sekundach:
Witam, kupiłem radio i przymierzam się do wymiany. Jednak zgodnie z tym co jest napisane na forum moduł niższy niż 9 bajtów będzie rozladowywal akumulator. W samochodzie mam moduł gateway z literka C zakupiłem nowszy z literka P. Zamowilem przewód z forumowego linku jednak zanim przyjdzie chciałem zobaczyć czy moduł jest sprawny i podłączyłem go do auta. Posiadam skaner VAG506m i ku mojemu zdziwieniu bez problemu zostal odczytany, auto odpala, wszystko co było wcześniej w samochodzie tj. Szyby, lusterka, komputer działa bez problemu. Błędy jakie wyrzuca skaner to: 01333, 01334 - drzwi lewe/prawe, 01305 - wyświetlacz magistrali danych, 01327 - jednostka sterująca pomocy przy parkowaniu j446 i 01304 - radio.
Ostatni błąd może być spowodowany faktem iż radio nie zostało podlaczone ? Czy po podlaczeniu radia nie będzie kradlo prądu? Czy z niezakodowanym modułem można jeździć ?

Aktualuzacja:
Zamontowalem radio i z błędów zostały tylko te od drzwi. Czy można je wylaczyc?
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 31