Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By tomeck151994 -  02 lip 2013, 14:27
 -------
#101489
ja mam w swoim aucie podobny problem mianowicie kupiłem przejściówkę ze złącza od nowego radia do tej dużej kostki wychodzącej z auta ale w tej przelotce są dwa luźne kable czerwony i pomarańczowy i nie wiem gdzie je podpiąć może mi ktoś to wytłumaczyć tak na chłopski rozum bo na elektryce się bardzo mało znam!!!!!!
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  02 lip 2013, 16:06
 śląskie
#101491
żółty pod stały plus
czerwony pod stacyjkę lub zapalniczkę jeśli wyłancza się po kluczyku
pomarańczowy zostawiasz nie podłączony, przeważnie to jest od regulacji podświetlenia radia
By tomeck151994 -  02 lip 2013, 17:35
 -------
#101499
to znaczy tak jak na zdjęciu żółty mam już podpięty, ale ten czerwony mam wpiąć w któryś otwór tej dużej kostki czy gdzie indziej bo nie do końca wiem o co chodzi z tym podpinaniem do zapalniczki albo stacyjki
[img=http://www48.zippyshare.com/thumb/44201188/file.html][/img]
dzięki z góry za odp. i sorry za takie może głupie dopytywanie ale nie chcę nic niechcący zepsuć w aucie
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  02 lip 2013, 22:29
 śląskie
#101513
jeśli masz podłączone bez tego czerwonego i działa to trzeba tylko sprawdzić ile radio pobiera prądu jak jest wyłączone.
Bo jeśli dużo to możesz po kilkudniowym staniu auta po prostu nie odpalić ;)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 lip 2013, 13:12
 śląskie
#101530
czwerwny łączysz razem z żółtym ale jest problem w tym że radio moża wtedy pobieraz za dużo prądu jak jest wyłączone.

Nalezy ten czerwony przewód podłączyć np pod którys z bezpieczników, do tego co po jawia się tam napięcie po przekręceniu kluczyka. to jest opcja łatwiejsza.

opcja trrudniejsza to wybebeszyć modół pod kierownicą i podlutowac się pod stacyjkę. wtedy radio gra dotąd aż nie wyjmiemy całkiem kluczyka.
By tomeck151994 -  03 lip 2013, 16:56
 -------
#101541
Aha wielkie dzięki sporo mi rozjaśniłeś, ale powiedz mi jeszcze co z tym pomarańczowym bo jeśli go nie podłącze to nie będę miał tylko regulacji podświetlenia czy całkowicie nie będzie podświetlenia Ps. Z auta wychodzą takie dwa cieńsze pomarańczowo-czarne kabelki do dużej kostki.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  03 lip 2013, 21:11
 śląskie
#101550
Pomarańczowy zostaw nie podłączony.
Ten pomarańczowy niby się podłancza pod oswietlenie jakiegoś np guzika w aucie i wg tego niby radio steruje sobie mocą podświetlenia panela ale w praktyce różnie to działa i poprostu tego się nie podłancza.
By tomeck151994 -  04 lip 2013, 16:16
 -------
#101566
Udało się podłączyć radio działa ok tylko się nie wyłącza po wyjęciu kluczyka tylko trzeba samemu. Mam nadzieję że nie rozładuje szybko akumulatora w ojca peugeot boxer jest w ten sam sposób podłączone radio i po 2 tygodniach nie odpalania go akumulator wytrzymuje i można uruchomić auto.
Wielkie dzięki za pomoc!!!