Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Sajmon -  03 cze 2013, 13:34
 śląskie
#99669
Jako że ze mnie elektronik żaden a wymieniłem fabryczne radio na inne proszę o pomoc w podłączeniu tytułowego separatora a konkretnie gdzie podłączyć ten niebieski kabelek. Wiem że do plusa tylko gdzie i jak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By Sajmon -  03 cze 2013, 14:42
 śląskie
#99676
Do tej małej kostki był wpięty taki kabelek(zdjęcie) który wypiąłem żeby wpiąć ten niebieski z separatora (bo tam jest chyba właśnie ten plus) ale końcówki są inne tu jest mniejsza mini iso a nie mam takich i kleszczy do tego też nie. Pytanie czy mogę obciąć końcówkę z niebieskiego kabla z separatora i zlutować z tym biało niebieskim który był oryginalnie w kostce i po prostu wpiąć z powrotem?

Obrazek
Awatar użytkownika
By Krzycho -  03 cze 2013, 15:28
 małopolskie
#99677
po takim podłączeniu "separator antenowy" będzie cały czas pod napięciem...
Awatar użytkownika
By Sajmon -  03 cze 2013, 15:51
 śląskie
#99679
Krzycho pisze:po takim podłączeniu "separator antenowy" będzie cały czas pod napięciem...
To jak to podłączyć żeby było po zapłonie?

Kupiłem Kenwooda DNX521VBT który niema tego separatora i nie wiem jak to podłączyć. A bez wzmacniacza w antenie fale będą uciekały.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  03 cze 2013, 16:01
 śląskie
#99682
Ten kabel ze zdięcia "ANT CONT" "P-CONT" odpowiada chyba właśnie za automatyczną antenę? Dlatego chciałem je zlutować ale jak mówisz że będzie cały czas pod napięciem to powiedz gdzie to mam wpiąć bo ja tego nie ogarniam zbytnio:)
Awatar użytkownika
By Sajmon -  03 cze 2013, 19:22
 śląskie
#99693
dexter23pl pisze:w 99% kostek ISO ten jest od automatycznej anteny
Obrazek

No czyli biało niebieski tak jak myślałem. Jeszcze tylko małe pytanko, od FM jest ta ciemniejsza wtyczka tak?
By *GoŁa* -  11 cze 2013, 18:10
 świętokrzyskie
#100353
Podobne się pod temat bo na dniach będę forsował wymianę radia rdc300 na alpine cde9880r.
Mam separator antenowy na dwie antenki z instrukcji radia wynika że muszę się wpiąć pod albo kabelek sterujący wzmacniaczem który idzie luźno lub w kostkę , niebieski kabel sterujący anteną elektryczną.

Pozostaje problem zasilania. Powiedzmy że przeboleje temat odpalania radia zaraz po włożeniu kluczyka , mogę uruchamiać ręcznie ale skąd mam ukraść prąd to czerwonego kabla przy przejściówce .
Golf 2005r, prąd na zapalniczce stały . Czy jak podepnę się pod zapalniczkę to nie będę miał jakiś przykrych niespodzianek z rozładowanym aku :wink:
Kostka iso która jest w drodze
Obrazek

http://allegro.pl/show_item.php?item=3226651081" onclick="window.open(this.href);return false;

I tak przy okazji jak się dostać do zapalniczki ... Wcześniej grzebałem przy GOLF 3 a tam było znacznie prościej :P
By *GoŁa* -  11 cze 2013, 20:45
 świętokrzyskie
#100368
Jutro jak dojdzie kostka to powalcze z tym tematem . Swoja droga przydaloby sie zebrac ten watek z wymiana radia w calosc... Bo na forum pare stron dalej znalazlem ze ktos pozamienial piny w kostce w jakis magiczny sposob bez lutowania kabelkow od zapalniczki czy tez stacyjki