Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  12 cze 2013, 16:04
 śląskie
#100430
No kolega podłączył ten sterujący kabelek od załanczania pod bezpiecznik jeden z tych górnych. tam napięcie pojawia sie po przekręceniu stacyjki czyli ok ale niema juz po zgaszeniu silnika i to jest lipa.
link co dałem daj mozliwość jak w seryjnym radiu. radio działa puki nie wyjmiesz kluczyka.
By *GoŁa* -  12 cze 2013, 18:30
 świętokrzyskie
#100437
Rozumiem że żeby dobrać się do modułu pod kierownica muszę zdjąć kierownice ?? . Jeśli tak to sobie daruje i podepnę się pod zapalniczkę :roll:

EDIT:

Już znalazłem i wiem że trzeba zdejmować kierownice ;/
By *GoŁa* -  13 cze 2013, 21:49
 świętokrzyskie
#100480
Podłączyłem radio na wzór kostki z alpine oryginalnej ... Na tej kostce co przyszła jako adapter żółty połączyłem z czerwonym. Radio nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka i mi to nie przeszkadza. Ale czy nie będzie mi piło prądu z aku w nocy ??
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  13 cze 2013, 22:57
 śląskie
#100488
Najlepiej było by wpiąć w szereg z tym zmostkowanym zółtym i czerwonym amperomierz i zmierzyć ile pobiera ma na wyłączonym wtedy było by wszystko jasne ; )
By *GoŁa* -  14 cze 2013, 23:31
 świętokrzyskie
#100556
Mierzylem miernikiem napiecie na aku rano na zgaszonym radiu 12.34v na zapalonym spadalo do 12.30v. Po poludniu dokonalem pomiaru i nic nie upilo z akumlatora... Za brak polskich znakow przepraszam pisze z telefonu :roll::roll: . Ale i tak mysle o albo kabelku aux do rdc 300 albo rdc 310 to radio gra ale no nie wyglada ... Dziura pod nim jest denerwujaca , przynajmniej dla mnie...
By *GoŁa* -  16 cze 2013, 12:23
 świętokrzyskie
#100615
Potrzebuje pilnie pomocy mierzyłem napięcie miernikiem i przez przypadek musiałem zrobić lekkie zwarcie , nie mam teraz prądu w kostce od radia ... Sprawdziłem już bezpieczniki i wszystkie są dobre . Gdzie szukać przyczyny problemu :( czy pozostaje mi ASO jedynie
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 cze 2013, 13:34
 śląskie
#100616
Jest tylko jeden bezpiecznik zasilający radio który idzie prosto powiedzmy akumulatora
Jest to nr19 15A niewiem czy dobrze mi sie wydaje ale on chyba jest w skrzynce koło akumulatora.
Zapewne jest spalony bezpiecznik, musiałeś nie dokładnie sprawdzić bo aby spalił sie przewód 2.5mm2 to byłby dym :mrgreen:

Zapytam przy okazji znawców tematu....
w jakm celu jest doprowadzony sygnał otwarcia maski pod kostkę radia?
By *GoŁa* -  16 cze 2013, 15:46
 świętokrzyskie
#100622
dexter23pl Wielki browarek dla Ciebie :D Poszedł bezpiecznik przejrzałem wszystkie bezpieczniki ale nie wpadłem na to że pod maską może być od radia.. :mrgreen:

Wywaliłem alpine , poszukuje powoli rdc 310 bo brakuje mi w rdc 300 głównie czytania tagów piosenek noi mp3;/ ...

Alpine doił po moich pomiarach 0.03 V na wyłączonym radiu .